DO - nefunguje jedno tlačítko

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
MaD
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

DO - nefunguje jedno tlačítko

Příspěvek od MaD »

Zdravím a prosím o radu.
Přestalo mi fungovat tlačítko zamknout na DO. Ostatní tlačítka fungují. :baseball:
Druhý ovladač funguje bez problémů.
Rozebral jsem tedy vadný ovladač do úrovně potřebné k výměně baterie, ale nevím, jak se dostat dál až k tomu plošnému spoji a mikrospínačům pod tlačítky bez použití hrubé síly. A na netu jsem také nenašel jak na to, jen že některé firmy vymění obal ovladače (bez návodu jak). :(
Nechce se mi kupovat nový ovladač, pokud by byla závada jen v nějaké nečistotě nebo uvolněném mikrospínači. který by stačilo znovu přiletovat.

Díky tedy za každou užitečnou radu jak by mohl jít ovladač opravit.

Krejvs
Člen klubu
Příspěvky: 42
Registrován: 17.03.2018 18:33
Bydliště: Praha 9

Re: DO - nefunguje jedno tlačítko

Příspěvek od Krejvs »

Zkušenější mě asi ukamenují, ale něco podobného jsem řešil na starším autě a pomohla výměna baterie. Netuším, proč se to projevovalo tak divně, ale po vyměně byl klid. Je to jen cca 30 Kč, takže bych asi začal timto, než zk.. celej klíč.
VW Passat Variant 2.0 TDi CR 103Kw Highline

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: DO - nefunguje jedno tlačítko

Příspěvek od KJirka »

Ty tlačítka se prostě používáním "vymačkají". To přeci není žádná záhada. Nebo to může být taky slabá baterie, samozřejmě. To pak ovšem nebude na ovladači fungovat nic a nejen jedno tlačítko.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: DO - nefunguje jedno tlačítko

Příspěvek od ppfox »

Přesně tak Jirko, já jsem ten 5 let používaný klíč dal právě teď o víkendu do šuplíku a vzal jsem si ten náhradní, protože tlačítko na odemykání už šlo dost blbě a muselo se víc silou
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: DO - nefunguje jedno tlačítko

Příspěvek od JirkaVys »

Stačí původní kovová "tlačítka" přepajet nově koupenými, samozřejmě mikro pajkou, trafo by byl úlet. K tištěnému spoji se dostaneš jednoduše, stačí plastový kryt uvnitř opatrně vypacit. Logicky je to prijelepene, tak aby se tam nedostala vlhkost. Popřípadě bude spíše vymackana guma nad tlačítky.

Uživatelský avatar
MaD
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: DO - nefunguje jedno tlačítko

Příspěvek od MaD »

JirkaVys píše:Stačí původní kovová "tlačítka" přepajet nově koupenými, samozřejmě mikro pajkou, trafo by byl úlet. K tištěnému spoji se dostaneš jednoduše, stačí plastový kryt uvnitř opatrně vypacit. Logicky je to prijelepene, tak aby se tam nedostala vlhkost. Popřípadě bude spíše vymackana guma nad tlačítky.
Díky za radu, zkusím tedy "opatrně vypáčit" ten vnitřní plast :drv: a uvidíme, jestli to spraví nový mikrospínač s obalem nebo celý nový klíč.

Uživatelský avatar
MaD
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: DO - nefunguje jedno tlačítko

Příspěvek od MaD »

Chlapi a děvčata, neví někdo, jak to "opatrně vypáčit"? Dloubal jsem, snažil se to obříznout kolem dokola a drží pořád, neřád. Poradíte, kde zapáčit a kde dloubnout, aby to mrcha povolilo a bylo to ještě použitelné? Díky za jakýkoli nedestruktivní návod. :-(

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: DO - nefunguje jedno tlačítko

Příspěvek od pasat »

Trochu to pomůže:

https://www.youtube.com/watch?v=XnpU7rqYDbA" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: DO - nefunguje jedno tlačítko

Příspěvek od pasat »

Ahoj. Tak moje zkušenost : mikrospinac OK a byl je lehce vymackany plast = stačí podlozit...

Uživatelský avatar
dicygo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 20.05.2016 08:30
Bydliště: Praha

Re: DO - nefunguje jedno tlačítko

Příspěvek od dicygo »

Můj postřeh přestalo mi fungovat odemykání auta dálkou ale zamčení i odemčení kufru fungovalo a to samé se dělo i na novém náhradním klíčku. Stačilo u obou vyměnit baterky a funguje to :yahoo: :good:

Uživatelský avatar
MaD
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: DO - nefunguje jedno tlačítko

Příspěvek od MaD »

Díky pasate. Měl jsem stejnou závadu jako je na tom tytrubkovém odkazu, co uvádíš. Nejhorší to bylo urvat. Evidentně ve fabrice nešetřili lepidlem, když dělali moje klíčky. :-)
Po naletování mikrospínače zpět na místo klíč zase funguje jak má.
Kdyby někdo potřeboval, tak mi zbyl nový kompletní náhradní obal na klíč, nevyužil jsem ho. Inzerát je v sekci Passat 3C / CC » Bazar (pouze 3C/CC).

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“