Přední potkávací světlomety

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
jkarban
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 13.07.2010 22:13

Přední potkávací světlomety

Příspěvek od jkarban »

Ahoj,neměl někdo z vás rozebraný přední světlomet z B6,r.v.2006-potkávací světlo s žárovkou H7?Jde mi o to,jestli je čočka s parabolou samostatná a šla by tedy rozebrat a následně parabolku nechat nově pokovit,anebo je parabola tlumeného světla nedílnou součástí celého světlometu a tudíž ji nelze oddělit?Další otázka je,zda má vůbec nějaký výraznější význam případné nové pokovení z hlediska svítivosti tlumených světel?A třetí poslední otázka je ,jaké kvalitní světlomety či případné úpravy předních světel mi můžete doporučit?S autem jezdí manželka a ta za tmi a hlavně za deště dost špatně vidí.Do teď jezdila s B5.5 kde má bixenony,takže svítivost v porovnání s naší B6 je asi jako 50W a 500W halogen.Děkuji za případnou pomoc.

Uživatelský avatar
Lada.s
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 443
Registrován: 24.05.2011 12:38
Bydliště: Oslavany

Re: Přední potkávací světlomety

Příspěvek od Lada.s »

Kup nové Hella za 3 tis kus a máš klid

Uživatelský avatar
Fireee
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 08.05.2018 08:24

Re: Přední potkávací světlomety

Příspěvek od Fireee »

jak píše @Lada.s, kup nové a neřeš pokovení s nejistým výsledkem, pokud chceš, aby manželka lépe viděla, kup lepší žárovky, já mám dobrou zkušenost s Philips X-treme nebo Osram Nightbreaker. Svítí dobře, mají homologaci.
B8 2.0 TDi 110 kW @chip 135 kW
Genevo One na palubě - jsem pro férový elektronický boj ;-)

jkarban
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 13.07.2010 22:13

Re: Přední potkávací světlomety

Příspěvek od jkarban »

Díky za pomoc.Je možná rozhodnuto-nové origo lampy a lepší žárovky.Ještě se pokusím zjistit na kolik by vyšla přestavba na xenony,protože na tuto svítivost je manželka zvyklá a myslím,že ani nové lampy s H7 tak dobře svítit nebudou.Ještě bych měl dotaz na svítivost mlhovek,které bych chtěl dokoupit,případně jestli nemá někdo zkušenost s nějakými jinými světlomety,které by šlo napasovat namísto mlhovek a používat s potkávacími světlomety.Jinak ještě jednou všem děkuji za snahu pomoci a rád uvítám další rady a názory ohledně kvalitního svícení na B6.

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Přední potkávací světlomety

Příspěvek od denis.82 »

Resil jsem kdysi (ne)svitivost u otcove B6, zadna super zarovka nepomohla, v noci to bylo furt jak bludicky.
At po vymene novych svetel (Hella) a Osram Night Breaker zarovek o hooodne lepsi. :wink:
RS6 Performance 445kw

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“