Inspekce vs. interval výměny oleje

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
the_miracle
Závodník
Závodník
Příspěvky: 661
Registrován: 20.02.2010 10:03
Bydliště: Střední čechy

Re: Inspekce vs. interval výměny oleje

Příspěvek od the_miracle »

Tak jsem si hrál s těmi intervaly po výměně oleje. Podařilo se mi upravit fix inspekce na 730 dní (tedy dva roky) a taky to, že už 48 dní uplynulo od STK. Vynuloval jsem parametry oleje, jako zanesení sazemi apod. na 0 km (je dnes nový). V menu mi to ale nyní ukazuje inspekci za 682 dní, což je OK a vychází to na STK. Olej je ale vynulovaný a zobrazuje jen ---/--- dní/km. Je to v pořádku, nebo jsem něco nastavil blbě? Chtěl bych tam mít 365/15000 s tím, že teď je to na nule. Díky.
VW Passat Variant 3B6, 1.9 TDI-PD 96 kW, r.v. 2002
VW Passat Variant B7, 2.0 TDI 130 kW, DSG, r. v. 2014

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Inspekce vs. interval výměny oleje

Příspěvek od Prochy01 »

Když jsem tam měl LL interval, tak po vynulovani to chvíli ukazovalo co píšeš....nech to, ujed par km a ono to tam naběhne.
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
the_miracle
Závodník
Závodník
Příspěvky: 661
Registrován: 20.02.2010 10:03
Bydliště: Střední čechy

Re: Inspekce vs. interval výměny oleje

Příspěvek od the_miracle »

Ok, uvidím, co tam skočí. Asi to je tím, že jsem vynuloval ta tepelná zatížení a zanesení sazemi. Ale rád bych tam někde ještě našel, jak to nastavím natvrdo na 15000/365. Aby to prostě vůbecnebralo v potaz ty hodnoty zanesení a tepelného zatížení.
VW Passat Variant 3B6, 1.9 TDI-PD 96 kW, r.v. 2002
VW Passat Variant B7, 2.0 TDI 130 kW, DSG, r. v. 2014

Uživatelský avatar
the_miracle
Závodník
Závodník
Příspěvky: 661
Registrován: 20.02.2010 10:03
Bydliště: Střední čechy

Re: Inspekce vs. interval výměny oleje

Příspěvek od the_miracle »

tak už jsem našel, kde se přehazuje pevný a prodloužený interval. včera jsem to přehlédl. ale zaráží mě, že když to přepnu, všechna nastavení toho čidla kvality oleje zůstanou nastavena, akorát samotná položka kvalita oleje se nastaví jako špatná, ale o bude asi ok. jinak se mi i podařilo najít položku korekce spotřeby. Trochu mi to podměřuje, tak jsem nastavil 108% a uvidím.
VW Passat Variant 3B6, 1.9 TDI-PD 96 kW, r.v. 2002
VW Passat Variant B7, 2.0 TDI 130 kW, DSG, r. v. 2014

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“