Inspekce vs. interval výměny oleje

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
fredik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudim

Re: Inspekce vs. interval výměny oleje

Příspěvek od fredik »

kdyz termin inspekce nevyuzivas pro servis, tak si ji nastav na termin STK, a nemusis hlidat datum dalsi :good:

:cry: [quote="the_miracle"]Mám nově B7 a aktuálně se blíží nájezd 105000 km. Píše mi inspekci za 24 dní, ale olej až za něco přes 15000 km nebo 1 rok. Byl dělaný někde okolo 90000 km podle servisní knížky. Můj plán je dojet do 120000 km longlife, to se vymění i olej v DSG (bude to někdy po novém roce odhaduji). Pak už budu měnit olej po 15000 km. Jde mi spíše o to, co je myšleno tou inspekcí - to je jako každoroční prohlídka? Aby se kouklo na brzdy apod.? Díky.[/quote]

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Inspekce vs. interval výměny oleje

Příspěvek od KJirka »

Dobrej nápad !
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
the_miracle
Závodník
Závodník
Příspěvky: 662
Registrován: 20.02.2010 10:03
Bydliště: Střední čechy

Re: Inspekce vs. interval výměny oleje

Příspěvek od the_miracle »

jarmil7 píše:Olejovy filter zober radšej od Mann.

https://granex.cz/olejovy-filtr-mannfilter-hu7008z" onclick="window.open(this.href);return false;

Jako, že má někdo oblíbenou značku dílů podvozku, brzd, čidel atd., to dokážu na základě nějakých zkušeností s fungováním a vydrží pochopit. Ale jak se pozna rozdíl v kvalitě olejových filtrů, to mi tedy zůstává záhadou. I kdyby tam ten rozdíl opravdu byl, tak fakt netuším.


A ještě konkrétně k tomu oleji. Berme tedy, že originál olej je přebalený a o něco dražší Castrol. Ten je doporučován i výrobcem, ale i zde na fóru je hodně témat, kde je Castrol hodně pomlouván. Není tedy lepší tam rovnou začít dávat třeba ten Shell, nebo jiný olej nějaké renomované značky, který plní 507 00?

Proplach dělat určitě nebudu. To auto bylo firemní a do nedávna mělo předepsaný servis, takže olej se měnil na cca 30/60/90 tis. km časově to vycházelo zhruba 1x ročně. Nevidím k němu tedy příliš důvod.
VW Passat Variant 3B6, 1.9 TDI-PD 96 kW, r.v. 2002
VW Passat Variant B7, 2.0 TDI 130 kW, DSG, r. v. 2014

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2726
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Inspekce vs. interval výměny oleje

Příspěvek od Nwkt »

the_miracle: Zkus si zagooglit testy. Pokud ti olejový filtr propustí třeba mikro špony dál do systému, tak to je občas průser ;-) jinak Mann patří ke špičce, třeba i u filtrů co mají zpětnej ventil, tak dokáže udržet zbytkovej tlak daleko dýl než ostatní.

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2726
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Inspekce vs. interval výměny oleje

Příspěvek od Nwkt »

the_miracle: ten olej degraduje, pokud máš DPFko, tak ty regenerace tomu vůbec nepřispívají. Jestli máš svůj motor rád, tak se obecně doporujčuje jezdit max 15 000 na olej. Jinak já mám taky bejvalýho služebáka a od novoty byl dělanej olej po 15tis :-)

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Inspekce vs. interval výměny oleje

Příspěvek od Prochy01 »

A zrovna u těch filtru jsou extrémní rozdily v ceně, takže proč navic vyhodit 60kc a mít poradny filtr, ze? :-D
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

jarmil7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 448
Registrován: 21.12.2015 06:36

Re: Inspekce vs. interval výměny oleje

Příspěvek od jarmil7 »

Chceme ti poradit aby si dal čo najlepšie ale namiesto toho tu robiš krky.Kup urob čo považuješ za vhodne a napytaj radu ked stejne urobiš podla seba.

Uživatelský avatar
the_miracle
Závodník
Závodník
Příspěvky: 662
Registrován: 20.02.2010 10:03
Bydliště: Střední čechy

Re: Inspekce vs. interval výměny oleje

Příspěvek od the_miracle »

Myslím si, že na hlavní radu jsem dal - olej vyměním.

Jaký konkrétně mi nikdo příliš neporadil, resp. rady jsou různorodé.

Co se týká filtru, tak jsem fakt nevěděl, zda v tom je skutečně nějaký rozdíl a jak se dá zjistit. Pokud je v tom fakt rozdíl, tak díky za informaci, že je MANN nejlepší. Nikdy dříve mě nenapadlo to řešit.

Díky!
VW Passat Variant 3B6, 1.9 TDI-PD 96 kW, r.v. 2002
VW Passat Variant B7, 2.0 TDI 130 kW, DSG, r. v. 2014

Uživatelský avatar
Rychtar84
Řidič
Řidič
Příspěvky: 126
Registrován: 22.10.2017 16:38
Bydliště: okres UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Inspekce vs. interval výměny oleje

Příspěvek od Rychtar84 »

pokud měníte olej s filtrem co 15t km, tak pokud nekoupíte vyloženě filtr Starline, tak je to víceméně jedno: Mann, Knecht, UFI, Corteco - všechno dobrá kvalita..
u toho oleje uvažuju stejně - po 15t km je ta značka asi + - jedno. Pokud vám dělá dobře, že na obalu je logo VW, AUDI, tak si kupte "origo" - ale už jsem psal, že je to Castrol.
já kupuju Shell - 5l za nějakých 800Kč. Důležitý je původ oleje, tzn důvěryhodnost obchodu, eshopu atd...
Passat B7 Variant Business Edition, Black Pearl, 2.0 TDi, 103kW, CFFB

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Inspekce vs. interval výměny oleje

Příspěvek od Prochy01 »

To souhlas, ale shell před x lety přestal dělat 5w30 507.00... měl jsem ho přímo od importera, proto jsem bral shell. Nebo už ho zase vyrábí?

A jestli Castrol za 990, nebo za 1050 origo, no tak to osobne beru origo... a pro úplnost, na jaře jsem kupoval origo za 940 (stejná cena jako castrol) byl v akci, ted bez akce stojí par kacek nad 1tis (5l) tak za mě je jasno a beru origo....
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
the_miracle
Závodník
Závodník
Příspěvky: 662
Registrován: 20.02.2010 10:03
Bydliště: Střední čechy

Re: Inspekce vs. interval výměny oleje

Příspěvek od the_miracle »

Tak ve finále dám na radu a objednám ten filtr Mann.

A s tím olejem... Asi je to fakt jedno. Prostě pokud je to 5W30 a splňuje to 507 00. Takže asi nakonec koupím tento Shell:

https://www.oleje-pema.cz/motorovy-olej ... 09311.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Mělo by to být naprosto totéž co Castrol a je tam 300,- rozdíl, což mi nepřipadá úplně málo. Koupím si ještě litrovku do kufru, pro jistotu. A budu měnit striktně každých 15000 km.

Zní to rozumně?
VW Passat Variant 3B6, 1.9 TDI-PD 96 kW, r.v. 2002
VW Passat Variant B7, 2.0 TDI 130 kW, DSG, r. v. 2014

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Inspekce vs. interval výměny oleje

Příspěvek od Prochy01 »

Na tu litrovku bych se vybod... vozim ji sice, ale na krátkým intervalu se mi nikdy nestalo, ze bych musel dolivat. Olej menim 1x za rok a při prezouvani na zimní zkontroluju olej a pripadne trochu cmrndnu.
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
the_miracle
Závodník
Závodník
Příspěvky: 662
Registrován: 20.02.2010 10:03
Bydliště: Střední čechy

Re: Inspekce vs. interval výměny oleje

Příspěvek od the_miracle »

Já jsem zvyklej ze staré B5.5, ze tak 3/4 litru na interval jsem doléval. Takže pro jistotu... V půlce srpna pojedeme Chorvatsko.
VW Passat Variant 3B6, 1.9 TDI-PD 96 kW, r.v. 2002
VW Passat Variant B7, 2.0 TDI 130 kW, DSG, r. v. 2014

Uživatelský avatar
Rychtar84
Řidič
Řidič
Příspěvky: 126
Registrován: 22.10.2017 16:38
Bydliště: okres UH
Kontaktovat uživatele:

Re: Inspekce vs. interval výměny oleje

Příspěvek od Rychtar84 »

the_miracle píše:Tak ve finále dám na radu a objednám ten filtr Mann.
A s tím olejem... Asi je to fakt jedno. Prostě pokud je to 5W30 a splňuje to 507 00. Takže asi nakonec koupím tento Shell:
https://www.oleje-pema.cz/motorovy-olej ... 09311.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Mělo by to být naprosto totéž co Castrol a je tam 300,- rozdíl, což mi nepřipadá úplně málo. Koupím si ještě litrovku do kufru, pro jistotu. A budu měnit striktně každých 15000 km.
Zní to rozumně?
jo - v pořádku, ten Shell Helix HX8 mám taky.
Passat B7 Variant Business Edition, Black Pearl, 2.0 TDi, 103kW, CFFB

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Inspekce vs. interval výměny oleje

Příspěvek od Prochy01 »

Tak samozrejme to není od věci....rovnou si kup i hasicak do kufru, ten bude v HR aktuálnější :-)
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“