1,9 BLS škube

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Toomitsch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 11.05.2009 16:03

1,9 BLS škube

Příspěvek od Toomitsch »

Zdravím,

lečíme passata ze škubání. Zkusím popsat co to dělá, kdy to dělá a co jsme už udělali. Třeba se někdo s něčím podobných setkal.

1.) co to dělá?
Pří mírném zátahu od 1800-2000, jemné sešlápnutí plynu to dvakrát škubne, ale dost citelně, jednou to dokonce chcíplo. A jednou mi to udělalo i při podřazení z 3 na 2 a následné akceleraci asi při 2500 ot/min.

2.) kdy to dělá?
Jak jsem psal, při mírném sešlápnutí plynu. Dělá to jen při horku, poprvé to začalo dělat v Chorvatsku, po cestě domů, pak tady, až se s tím nedalo skoro jezdit. Dělá to jen při zahřátém motoru.

3.) co jsme už udělali?
jako první byly kontrolovány kontakty na svazku v hlavě, ten byl pak celý vyměněný. Druhá věc co byla kontrolována byl EGR. Funkčně byl v pořádku, průchozí. byl vyčištěn. Pak jsme sundali DPFko a zjistili, že kus té "plástve" byl ulomený, sehnal jsem druhé DPF. 20km vše fungovalo, ale pak to škubání začalo znova.

Vím, že jste si tu prošli mnohými strastmi, tak se ptám, jestli náhodou neví na co se podívat.

Díky za každou radu

V.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“