Passat 3C Variant problém s řazením rychlostí 2,4,6

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Qatro - SPS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 02.07.2010 07:35

Passat 3C Variant problém s řazením rychlostí 2,4,6

Příspěvek od Qatro - SPS »

Ahoj všem,

prosím o radu s mým novým problémem.

Mám problém s řazením rychlostí. Pokud řadím pomalu vše je ok, ale jakmile potřebuju přežadit trochu rychleji ( výjezd z křižovatky, předjíždění ) tak mi nejde zařadit 2, 4 a 6. S tím že pokud jdu rychleji z 1 na 2 jde to silně přes zuby, z 5(3) na 4 jde přes zuby jen lehce a při rychlejším řazení z 5 na 6 vůbec přes zuby nejdu ale rychlost tam nepadne. Od stejné doby občas pociťuju při řazení na 5 jakoby se řadička o něco zadrhla a musím na ní trošku zatlačit. Ale stává se to jen občas.

Mé pokusy o nápravu:
Zkontroloval jsem kulisu odpojením lanek a chodí naprosto plynule.
Seřizování lanek na převodovce taky nepomohlo.
Závaží na tisícihranu je ok a drží pevně.
Myslel jsem, že by to mohlo být starou spojkou, ale mate mě to, že problém nastane jen při rychlejším pohybu řadičkou. ( jinak na spojce je cca 310 000km, takže si o výměnu již říká)

Jestli byl olej v převodovce měněn nevím, koupil jsem již ojeté.

Poraťe mi prosím jak mám pokračovat dál.... výměna oleje? spojky? nebo je problém v synchronech?

Jsem z toho marnej.

Díky všem za každou radu.

Passat Variant 2006 125kw motor BMR (motor má nalítáno 310 000km a zatím je zlatej :) ), převodovka manual 6st

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Passat 3C Variant problém s řazením rychlostí 2,4,6

Příspěvek od Prochy01 »

Myslím si, ze je prevodovka KO, resp zralá na opravu. Jestli se pustis do spojky se setrvakem, tak si ji zkontroluj. Prostuduj si co pise Sixta na svých stránkách a třeba budes moudrejsi ;-)

http://www.prevodovky-sixta.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Qatro - SPS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 02.07.2010 07:35

Re: Passat 3C Variant problém s řazením rychlostí 2,4,6

Příspěvek od Qatro - SPS »

Mě právě nejde do hlavy, proč když řadím pomaleji, jdou tam rychlosti naprosto volně bez jakékoliv námahy.

Pouze když vezmu prudčeji za řadičku tak tam ty spodní prostě nepadnou.

Zkoušel jsem ve chvíli kdy tam rychlost nejde zastavit a vypnout motor.

Hned jak se dotočil, tak tam rychlost zaskočila.

Takže asi fakt převodovka co?

Qatro - SPS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 02.07.2010 07:35

Re: Passat 3C Variant problém s řazením rychlostí 2,4,6

Příspěvek od Qatro - SPS »

Prochy01 píše:Myslím si, ze je prevodovka KO, resp zralá na opravu. Jestli se pustis do spojky se setrvakem, tak si ji zkontroluj. Prostuduj si co pise Sixta na svých stránkách a třeba budes moudrejsi ;-)

http://www.prevodovky-sixta.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Prochy01 díky za reakci.

Volal jsem panu Sixtovi, v pondělí jsem objednán na opravu :)

Ještě prosím o jednu radu: Pan Sixta říkal že mám dát komplet spojku od LUKu.

Je to tato???
https://www.autokelly.cz/Product/LK-600 ... 9;34308119

Pokud ano, píšou, že je s centrálním vypínacím ložiskem, ale bez vodícího ložiska. Je to ložisko důležité nebo se běžně nemění? Nikde jsem ho totiž od LUKu nenašel.
pouze na spojku FEBI...

Díky za info.

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Passat 3C Variant problém s řazením rychlostí 2,4,6

Příspěvek od sharik4x4 »

Vyměň spojku komplet Sachs nebo Luk a vše bude zase fungovat.Nechpu nad čím špekuluješ. :fool: Ve 300tkm je spojka dávno po smrti.tak se nemůžeš divit.že to blbě řadí.

Stefan777
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 492
Registrován: 29.01.2016 14:37
Bydliště: Brno,Zurich

Re: Passat 3C Variant problém s řazením rychlostí 2,4,6

Příspěvek od Stefan777 »

Taky myslím že to bude spojkou,respektive začal bych výměnou spojky a pak by se vidělo.Záleží jak se auto používá a proto někdo mění spojku dřív a někdo později.

Odesláno z mého HTC One pomocí Tapatalk

Qatro - SPS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 02.07.2010 07:35

Re: Passat 3C Variant problém s řazením rychlostí 2,4,6

Příspěvek od Qatro - SPS »

sharik4x4 píše:Vyměň spojku komplet Sachs nebo Luk a vše bude zase fungovat.Nechpu nad čím špekuluješ. :fool: Ve 300tkm je spojka dávno po smrti.tak se nemůžeš divit.že to blbě řadí.
Nechápeš nad čím špekuluju?

Takže asi takhle: Dnes sundána převodovka. Kontrola přítlačáku, spojky, dvouhmoty a ložiska. Vše Ok. Převodovka rozpůlena a po kontrole zjištěno toto: ložisko ok, obal převodovky ok. synchron 2 st na hranici opotřebení ( zřejmě z důvodu, že jsem s autem musel jezdit dokud to bylo možné ). Ale teď k hlavní závadě - 3 ze 4 přesuvníků na synchronech mají unavené pružiny. Čili nedrží po přesunutí v poloze, ale spadnou zpět.

sharik4x4 stále nechápeš nad čím jsem špekuloval? Tato závada není ve spojce a navíc se tato závada na převodovce tady, ani na jiných fórech nepopisovala a to je ten důvod proč mi nic z uvedených věcí nesedělo. níže viz foto stavu spojky a převodovky po najetých 310 tis km.
Přílohy
20180831_173132.jpg
20180831_173151.jpg
20180831_173210.jpg
20180831_173218.jpg
20180831_184101.jpg
Naposledy upravil(a) Qatro - SPS dne 31.08.2018 22:55, celkem upraveno 5 x.

Qatro - SPS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 02.07.2010 07:35

Re: Passat 3C Variant problém s řazením rychlostí 2,4,6

Příspěvek od Qatro - SPS »

další fotky...

červené šipky u poslední fotky označují vodítka s unavenými pružinami v synchronech
Přílohy
20180827_155305.jpg
20180831_184127.jpg
20180831_184101upr.jpg

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Passat 3C Variant problém s řazením rychlostí 2,4,6

Příspěvek od Prochy01 »

Sharik to myslel dobre, ve smyslu, abys vymenil spojkovy set a dvouhmotu. Nicméně tvuj problem by to neřešilo a proto jsem te odkazoval na Sixtu, protože to “smrdelo” prevodovkou na opravu (jak jsem ti psal). Když jsi to ted měl rozhozeny, tak si určitě dal i tu spojku a setrvak novej, vid? (A to myslel Pavel, abys nad tím nemudroval a vymenil) ;-)
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Qatro - SPS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 02.07.2010 07:35

Re: Passat 3C Variant problém s řazením rychlostí 2,4,6

Příspěvek od Qatro - SPS »

Prochy01 píše:Sharik to myslel dobre, ve smyslu, abys vymenil spojkovy set a dvouhmotu. Nicméně tvuj problem by to neřešilo a proto jsem te odkazoval na Sixtu, protože to “smrdelo” prevodovkou na opravu (jak jsem ti psal). Když jsi to ted měl rozhozeny, tak si určitě dal i tu spojku a setrvak novej, vid? (A to myslel Pavel, abys nad tím nemudroval a vymenil) ;-)

Převodovka je momentálně rozpůlená, scháním jinou. V pondělí budo volat p. Sixtovi o aktuálním stavu závady a domluvím se s ním co s tím.

Co se týká spojkové sady - ano chci vyměnit komplet, proto jsem se v dotazu víše ptal jestli je to správná sada, ale asi bude, žádné jiné sady od LUKu jsem nenašel.

Nevím co Sharik myslel nebo ne, ale když mi napíše co furt špekuluju a ať vyměním spojku a bude zas vše ok tak musíš pochopit že se budu bránit. Žádné příznaky mé závady neukazovali na spojku.

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Passat 3C Variant problém s řazením rychlostí 2,4,6

Příspěvek od Jirka. »

Převodovku tu mám, je odzkoušená, absolutně bez vůle, cena 8000 Kč.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Qatro - SPS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 02.07.2010 07:35

Re: Passat 3C Variant problém s řazením rychlostí 2,4,6

Příspěvek od Qatro - SPS »

Jirka. píše:Převodovku tu mám, je odzkoušená, absolutně bez vůle, cena 8000 Kč.
Jirko díky. Moje Převodovka má označení JMA na motor BMR. Šla by tam ta tvoje? Pokud ano, kdy by mohla být k odběru a případně odkud jsi?

Ještě jednou díky za rychlou nabídku.

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 3C Variant problém s řazením rychlostí 2,4,6

Příspěvek od napster »

Jirka. Je z Počernic. Což je skoro Praha :mrgreen:
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Qatro - SPS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 02.07.2010 07:35

Re: Passat 3C Variant problém s řazením rychlostí 2,4,6

Příspěvek od Qatro - SPS »

Ahoj všem,

tak ke všem těm problémům mi ještě odešel komp, takže výsledek odstranění mé zavady píšu až teď.

Předem chci moc poděkovat Jirkovi za pomoc.
Nicméně problém neustal ani po výměně převodovky vč komplet spojky.

Tak jsem se naštval, auto odstavil, shodil jsem kulisu s táhlama a ejhle, při testování v různých polohách se jedno táhlo podivně prohýbalo - vytržený vnitřní kryt bovdenu táhla.
Lanko bylo ok a vnější ochranné krytí také, takže to na autě vůbec nebylo možné poznat.
Výměna obou lanovodů ze známosti za 4000,-Kč.

Toť vše k mému problému, takže pokud by někdo měl obdobný problém snad mu toto pomůže.

PS pro rýpaly: fotka je až po destrukční rozborce táhla :)
Přílohy
20180916_154358.jpg

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Passat 3C Variant problém s řazením rychlostí 2,4,6

Příspěvek od sharik4x4 »

Tady je přesně vidět, že opravy a diagnózy přes net jsou k hovnu. Na dálku to fakt nejde.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“