H7 LED žárovky

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
marek2534
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 22.03.2018 21:30

Re: H7 LED žárovky

Příspěvek od marek2534 »

Podle mého názoru to v čočkách nevadí, ta čočka si to přebere a lom světla udělá správně i s LED

Mirage Radim
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 27.04.2017 06:37

Re: H7 LED žárovky

Příspěvek od Mirage Radim »

for Lada.s

a teď nám pověz pohádku o tom Budulínkovi. V současnosti neexistuje žádná led H7, H4, která je homologovaná pro provoz na silničních komunikacích. Takže pokud ti technik pochválil H7 ledky v potkávačkách, tak jste na přesdržku oba dva. Ty, že používáš něco, co není homologované a technik by měl buď přijít o práci nebo poslat na přezkoušení. Sděl nám stanici technické kontroly, kde ti to technik tak krásně pochválil.

marek2534
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 22.03.2018 21:30

Re: H7 LED žárovky

Příspěvek od marek2534 »

no a ty nám ukaž auto, zda tam máš vše homologované

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: H7 LED žárovky

Příspěvek od JirkaVys »

Přestaňte tady plakat proti LED nebo HID...
Sami dobře víme, že i originál xenon světla či dnešní led světla s auto nivelací oslňují tak jako tak, vidíme to každý den v noci, kdy kolikrát vlastně nic nevidíme.
O halogenu bez nivelace ani nemluvím dokáže také pěkně oslnit, ač nemá takový výkon.
Sám moc dobře vím, že kde jaký blb na mě občas zabliká pokud jedu v CC s bixenony nebo v B8 s dynamic full led... Oboje originál tak jak má být... Jenže co nadělám díra sem, díra tam, zvlnena silnice a tak dále... Zkrátka to nestíhá... To samé pokud jedu na kopci a pod kopcem jede další auto, které je zkrátka podemnou, také toho moc protijedouci neuvidí.
Taková Fabie I (halogen) oslnuje i když má světla natočené úplně dolů a takovýchto modelů je plno. Nejvíce oslňují Škodovky, Fordi, a pak všechny auta která mají přídavné svícení ještě v světlometu (Drl) mimo čočky, které jsou také dost ostré a svítí všemi směry.
Poslední dobou vidím i velký prd, když proti jede BMW a lasery nebo Audi...
Zkrátka každé auto někdy oslní, ač je to originál. Tudíž jestli si dá někdo HID do čočky je mi úplně jedno, většinou svítí níž, když byly nastaveny na halogen.

Led je věc jiná, tam záleží jaké, do čeho... Pokud si nějaký frajer dá ty 6000K a více, levné srajdy pak je na první pohled vidět že to je obyčejná blbost, která svítit nemůže, protože světlo je tak modré a svítí všude okolo, až je to nehezké.

Homologaci vem čert. Do originál xenonu si můžeš dát taky xenon v zelené barvě a zajisté to může mít i homologaci, asi jako nedávno mnou objevené halogeny v zelené, žluté a modré barvě s homologací od známého výrobce.

Uživatelský avatar
skacel55
Závodník
Závodník
Příspěvky: 625
Registrován: 14.10.2012 15:40
Bydliště: Jevíčko

Re: H7 LED žárovky

Příspěvek od skacel55 »

Já budu od LEDek ustupovat. Měl sem je v čočkách na G4. Chtělo by to určitě míň než 6000K, ale to je zase problem sehnat. Problem je jak už zde bylo psáno ta zima. Topí to jen do tělesa dozadu, takže na světle namrzá sníh a mlží se to. Potom je druhá věc to ohnisko jak u které ledky. Ale zase si myslím, že když je na regloskopu vidět pěkně lom, tak to nemá kde oslňovat. Mám sehnaný bixenon čočky kam půjde HID sada, takže bude správná čočka pro správný ohnisko výbojky. Jen teď pátrám kde tu hid sadu koupit aby to nebyl nějakej šmejd. Až se k tomu dostanu, tak to sem dám jak to vypadá na regloskopu. HID sadu budu brát 5000K. Je mi to sympatičtější než 4300 s +- stejnými lumeny. Jinak co se týče oslňování protijedoucích aut, tak já mám zatím největší problem asi s Kodiaqem.
Golf Mk3 TD 1997 55kw
Golf Mk4 2001 TDi ASV 180Hp by TDIfun Indigoblau perleffekt http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=319415" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Lada.s
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 443
Registrován: 24.05.2011 12:38
Bydliště: Oslavany

Re: H7 LED žárovky

Příspěvek od Lada.s »

Mirage Radim píše:for Lada.s

a teď nám pověz pohádku o tom Budulínkovi. V současnosti neexistuje žádná led H7, H4, která je homologovaná pro provoz na silničních komunikacích. Takže pokud ti technik pochválil H7 ledky v potkávačkách, tak jste na přesdržku oba dva. Ty, že používáš něco, co není homologované a technik by měl buď přijít o práci nebo poslat na přezkoušení. Sděl nám stanici technické kontroly, kde ti to technik tak krásně pochválil.
panebože :laugh:
on jen řekl že to dobře svítí aniž by veděl že je to LEDka, to jsem mu řekl až potom, tak jen krčil ramenama že když to má dobrý lom a jde v pohodě seřídit tak s tím problémy nedělají, kdyby to seřídit nešlo tak by to prý dávali jako závadu.
Jo a vyhodit mě nemohl, protože jsem nebyl na pravidelné STK, ale akorát jsem si to k nim zajel za stovku seřídit abych to měl v pořádku a náhodou tě neoslnil :laugh:

marek2534
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 22.03.2018 21:30

Re: H7 LED žárovky

Příspěvek od marek2534 »

To mě spíš sere, ten kdo vymyslel, že dení led svícení je zapnuté s normálním osvětlením

Uživatelský avatar
kubi72
Člen klubu
Příspěvky: 529
Registrován: 16.02.2016 07:33
Bydliště: okolí Litomyšle
Kontaktovat uživatele:

Re: H7 LED žárovky

Příspěvek od kubi72 »

No vidím to tak, že se bavit s volem o sobotě, když jde v pátek na porážku nemá smysl.
Narvěte si do světel co chcete, ale nedej bože, až se něco vyvede.
______________________________________

VW Passat Variant 2,0 TDI 140 kw 2012 CFFkubiho paštika
______________________________________

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: H7 LED žárovky

Příspěvek od JirkaVys »

Nebreč pořád. Jak jsem už psal, mě oslnuji i vozidla s originál xenony nebo hlavně ledkama, takže tohle je zanedbatelné a není potřeba tu ostatní urážet :-D

Uživatelský avatar
kubi72
Člen klubu
Příspěvky: 529
Registrován: 16.02.2016 07:33
Bydliště: okolí Litomyšle
Kontaktovat uživatele:

Re: H7 LED žárovky

Příspěvek od kubi72 »

Nikoho neurážím. Je to o tom, že když si někdo tvrdí svoje ( třeba i já ), tak s ním nikdo nehne. Nenechá si to vysvětlit. Jako když máš doma záchod a dáš tam místo něho bidet, protože to třeba vypadá líp, ale funkce je někde jinde. Tak asi tak. Všude něco patří a pokud tam někdo dává to, co tam nemá být, jeho boj.
Teď tady jedu nebo jsem já, tak ostatní jeďte jinudy. Trochu ohledu vůči ostatním. Pak to tu vypadá tak, jak to vypadá.
______________________________________

VW Passat Variant 2,0 TDI 140 kw 2012 CFFkubiho paštika
______________________________________

Uživatelský avatar
r@pid
Pilot
Pilot
Příspěvky: 713
Registrován: 23.01.2016 20:50

Re: H7 LED žárovky

Příspěvek od r@pid »

Ides si svoje aj ked si dostal odpoved ze po nastaveni je to OK. Bravo.

Este mi povedz ako sa ti podari rozoznat LED ziarovku mimo obce, ked si ides 90 a oprotiiduce oslnujuce auto ide rovnako. Odpovedz mi nech mas posledne slovo.

Mirage Radim
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 27.04.2017 06:37

Re: H7 LED žárovky

Příspěvek od Mirage Radim »

for Lada.s

"on jen řekl že to dobře svítí aniž by veděl že je to LEDka"

Ten technik musí být vůl jak vrata. Chceš snad tvrdit, že technik z STK nepozná ledku? Zapomněl jsi napsat, kde se to tvoje STK nachází. Rád bych si oficiálně ověřil tvoje informace, které hraničí čím dál víc s pohádkou.

milan000
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 05.06.2012 12:50

Re: H7 LED žárovky

Příspěvek od milan000 »

On Ti bude říkat kdo mu je pustil. Aby jsi je šel napráskat - podle toho jak tu mluvíš? Nebuď blázen

Odesláno z mého BKL-L09 pomocí Tapatalk

Mirage Radim
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 27.04.2017 06:37

Re: H7 LED žárovky

Příspěvek od Mirage Radim »

Ono, když tady někdo mluví bajky, tak by je měl taky doložit. Práskat nebudu nikoho, ale aby někdo dělal blbce z borce z STK, jak nepozná ledky a ještě ho pochválí, je hodně za čárou.
Mluvím tak proto, že blbečků kteří oslňují vědomě ostatní řidiče potkávám dost, protože jezdím v noci. To že je někdo prase a dá si tam něco jiného, než tam patří, bych nechal vymáchat v kašně.
PS- kdyby tam legálně šlo něco jiného, co by respektovalo parabolu a lom světla, tak už si na tom automobilka udělala business. To že si nějaký ňouma dá do toho ledku, koukněte na to že třech metrů a řekne, že to je dobrý, tak to není zrovna košér. Taky by se mi tam líbily ledky, peníze na to mám, ale nechci spadat do této kategorie viz výše. To je vše a chytrolíny a tuningáře žádám, aby se nad sebou zamysleli a respektovali i ostatní účastníky silničního provozu.

Uživatelský avatar
r@pid
Pilot
Pilot
Příspěvky: 713
Registrován: 23.01.2016 20:50

Re: H7 LED žárovky

Příspěvek od r@pid »

Mirage = ako sa ti podari rozoznat LED ziarovku mimo obce, ked si ides 90 a oprotiiduce oslnujuce auto ide rovnako. Odpovedz mi.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“