Nejde povolit jedna žhavící svíčka na 2.0TDI 130 kW

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
the_miracle
Závodník
Závodník
Příspěvky: 661
Registrován: 20.02.2010 10:03
Bydliště: Střední čechy

Nejde povolit jedna žhavící svíčka na 2.0TDI 130 kW

Příspěvek od the_miracle »

Měnil jsem žhavičky, protože na čtvrtém válci nežhavila. Koupil jsem všechny 4, ale bohužel, na třetím válci šla povolit jen trochu a pak už nechtěla ven. Nějaký fígl? Je OK, takže zatím asi nechat, ale případně do budoucna? Díky.
VW Passat Variant 3B6, 1.9 TDI-PD 96 kW, r.v. 2002
VW Passat Variant B7, 2.0 TDI 130 kW, DSG, r. v. 2014

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Nejde povolit jedna žhavící svíčka na 2.0TDI 130 kW

Příspěvek od KJirka »

zalít něčím na uvolnění závitů a nechat min. do druhýho dne. Dobře fungovala červená brzdovka. Ale jsou určitě i lepší přípravky. A rozhodně to nenechávej nebo tě to v zimě může hezky znehybnit. Kdyby klekla, v mrazu taky nemusíš nastartovat. Mně to na stejným motoru měnil vloni Sharik a liboval si, jak to jde oproti jiným značkám u VW pěkně ven.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

petrando30
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 14.05.2009 13:55

Re: Nejde povolit jedna žhavící svíčka na 2.0TDI 130 kW

Příspěvek od petrando30 »

Co jsem slyšel, tak se to povoluje líp na teplém až vyloženě rozžhaveném motoru. Jen si nespálit pracky...

Uživatelský avatar
the_miracle
Závodník
Závodník
Příspěvky: 661
Registrován: 20.02.2010 10:03
Bydliště: Střední čechy

Re: Nejde povolit jedna žhavící svíčka na 2.0TDI 130 kW

Příspěvek od the_miracle »

Hm, tak ani ne měsíc a 3. válec. Přesně jsem to čekal... Bych se z toho fakt posral. 4 roky staré auto, 110000 km a nejdou povolit svíčky. Fakt super. Je někde návod, jak se to mění? Co se všechno musí sundat a tak? Zvládnu to doma? Že bych to zkusil mořit. Má cenu to nahřívat hokovzdušnou pistolí? Díky.
VW Passat Variant 3B6, 1.9 TDI-PD 96 kW, r.v. 2002
VW Passat Variant B7, 2.0 TDI 130 kW, DSG, r. v. 2014

Uživatelský avatar
SandrikGVI
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2239
Registrován: 18.01.2011 20:20
Bydliště: Středočechy :D

Re: Nejde povolit jedna žhavící svíčka na 2.0TDI 130 kW

Příspěvek od SandrikGVI »

akorád nadáváš :negative: KJirka ti psal at s tim něco děláš a nenecháš to...udělal jsi něco?? nejspíš ne po tom co jsi napsal...radši to odvez někomu kdo se v tom vyzná než shánět moudra kde se dá a nadávat jak je všechno pos.aný ... nechápu todle

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Nejde povolit jedna žhavící svíčka na 2.0TDI 130 kW

Příspěvek od JirkaVys »

U mě 170tis km a bez výměny, původní svíčky. Až teď odešla na 3. válci, takže budu měnit všechny nyní před zimou.
Jednou píšeš že jsi měnil svíčky, ale na třetím nešla vyměnit.
V dalším příspěvku se ptáš jak se svíčky mění atd, což nechápu.
Jako ty první 3 svíčky ti měnili v servise a 1 nezvládli vyměnit?
Co takhle změnit servis z garážníka na nějaký kvalitnější?
Něco takového jsem tenkrát zazival u různých autorizovaných servisů, a pak jsem si řekl a dost, přešel jsem do nezávislého kvalitního servisu, jezdím tam s každým vozem, i v záruce a od té doby úplná pohoda žádné zbytečně vyhozené peníze za něco co v autorizáku stojí trojnásobek, nedej bože výměna kdo ví čeho, co ani nebylo potřeba... Samozřejmě se bavíme v řadách originálních dílu.
A ještě náhradní vozidlo po dobu servisu zdarma, žádných X tis Kč denně za půjčení vozu jako v autorizáku :)

Uživatelský avatar
the_miracle
Závodník
Závodník
Příspěvky: 661
Registrován: 20.02.2010 10:03
Bydliště: Střední čechy

Re: Nejde povolit jedna žhavící svíčka na 2.0TDI 130 kW

Příspěvek od the_miracle »

Omlouvám se, blbě jsem se vyjádřil. Měnil je mechanik, nikoliv já. Tři ven dostal, ta čtvrtá nešla, tak mi řekl, že by to neřešil, dokud neodejde, protože riziko prasknutí není malé. Zkoušel jsem i volat známému do autorizáku a ten mi řekl to samé - zkusíme to povolit, když to praskne, hlava dolů a cca 20000,- (doporučoval udělat rovnou i rozbvody a olej samozřejmě).

Chci to zkusit povolovat, proto jsem se ptal, jak se to dělá, ale už mi to snad bylo vysvětleno, že vlastně stačí sundat jen ten plastovej kryt a maximálně povolit palivové trubky z držáků, aby šly odsunout.

Naštvanej jsem. Pokud by odešlo turbo, tak do toho ty prachy dám, stejně tak DPF apod. Ale když odejde díl za 300,- a musí se kvůli tomu dělat malá generálka motoru za cca 20000, to mě vytočí. Nějak to vyřeším. Zkusím to povolit, když prdne, tak prdne, no. Co se dá dělat.

Díky.
VW Passat Variant 3B6, 1.9 TDI-PD 96 kW, r.v. 2002
VW Passat Variant B7, 2.0 TDI 130 kW, DSG, r. v. 2014

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Nejde povolit jedna žhavící svíčka na 2.0TDI 130 kW

Příspěvek od Prochy01 »

To jsi tedy střelec....když prdne, tak doma nemas žádné nářadí, evidentne ani znalosti a budes mít nepojizdne auto a následně pak budes platit ještě odtah do servisu... vymen servis, protože tam by se s tím měli morit, ne ty. Prvotně bych to vratil tam, kde udelali 3/4 prace, to ale asi není rozumna volba. Takže jiný servis...pripadne klidně autorizak.....jestli to servis posere, je na nem, aby to opravil....každopádně na takovy situace by měly být zařízený a ti mechanici, co něco umí, znají i ruzne triky....
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
the_miracle
Závodník
Závodník
Příspěvky: 661
Registrován: 20.02.2010 10:03
Bydliště: Střední čechy

Re: Nejde povolit jedna žhavící svíčka na 2.0TDI 130 kW

Příspěvek od the_miracle »

Však píšu výše, že jsem to konzultoval s autorizákem a řekli mi to samé. Nevím, jestli nějaký servis funguje tak, že mu řeknu, že chci vyměnit svíčku na třetím válci a když mu prdne, tak to půjde za ním.

Můj plán je nemořit to na krev. Chci to zkusit zakápnout brzdovkou a prostě to citlivě pár dní zkoušet. Ten první mechanik je v podstatě mů kamarád. Nechtěl mi znehybnit auto a asi veřil, že ta svíčka vydrží. Říkal mi, že spousta aut, co k nim jezdí je nemá měněné nikdy a mají třeba 300tis a víc km.
VW Passat Variant 3B6, 1.9 TDI-PD 96 kW, r.v. 2002
VW Passat Variant B7, 2.0 TDI 130 kW, DSG, r. v. 2014

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde povolit jedna žhavící svíčka na 2.0TDI 130 kW

Příspěvek od napster »

Jak psal Kjirka červená brzdovka povolila všechno. Ale už pár let není k sehnání ani po starych lidech v garážích,protože ekologum se červená brzdovka nelíbila. Jinak postrikal to nějakým uvolnovacem a povolovat a utahovat. Ale s citem!
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Nejde povolit jedna žhavící svíčka na 2.0TDI 130 kW

Příspěvek od KJirka »

starý lidi, jako já, červenou brzdovku doma maj. Ale asi nejsem až tak starej, protože jí nemám. :laugh: :laugh: :laugh:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Nejde povolit jedna žhavící svíčka na 2.0TDI 130 kW

Příspěvek od ppfox »

co zkusit něco takového?

http://www.autochladek.cz/cz/produkt/be ... a-vstriku/" onclick="window.open(this.href);return false;
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
the_miracle
Závodník
Závodník
Příspěvky: 661
Registrován: 20.02.2010 10:03
Bydliště: Střední čechy

Re: Nejde povolit jedna žhavící svíčka na 2.0TDI 130 kW

Příspěvek od the_miracle »

Děkuju všem, vyřešeno.

http://www.vytahovanizhavicu.eu/kontakt.html

Stálo to dvojku, ale pán přijede až k vám a je to profesionál. Základem je to nepodělat svépomocí. Svíčku nakonec vymontoval, nepraskla, ale měla dole poškozený závit, asi jak to kamarád mechanik zkusil povolit a pak radši vrátil zpět. Říkal, že musela trochu profukovat, takže jen dobře, že se to udělalo takhle brzy po pokusu o demontáž. Nakonec mi to právě poadil ten můj kámoš mechanik, když mi pak volal, ať zkusím kouknout po netu po lidech, co to dělají.

Jo a taky mi říkal, že jakmile je jedna svíčka v háji, tak se nespouští regenerace DPF, takže jezdit se špatnou svíčkou je fakt nesmysl.

Ještě jednou díky všem zde za snahu poradit.
VW Passat Variant 3B6, 1.9 TDI-PD 96 kW, r.v. 2002
VW Passat Variant B7, 2.0 TDI 130 kW, DSG, r. v. 2014

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Nejde povolit jedna žhavící svíčka na 2.0TDI 130 kW

Příspěvek od KJirka »

tak sláva, Kodet je kadet . Dobrý vědět.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“