Převodovka neřadí, nouzový režim, ztráta výkonu

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
legaly
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 02.08.2016 20:44

Převodovka neřadí, nouzový režim, ztráta výkonu

Příspěvek od legaly »

Zdravím,

zkusím zde popsat svůj problém s pašíkem s DSG převodovkou, třeba vás něco napadne:
Je to asi 3 měsíce zpátky, co jsem si všiml, že pokud mám zařazené S, tak to občas zapomínalo zařadit - nejčastěji ze 4 na 5. Mohlo tam být třeba 4-5k otáček a pořád to neřadilo. V Dčku to bylo v pořádku.

Teď asi měsíc zpátky mi ještě auto spadlo do nouzového režimu a od té doby auto nemá vůbec výkon. Jako by si turbo dávalo dvacet. Teď to je v podstatě takové, že auto nejede víc než 130 km/h (občas z kopce z toho ještě pořád vytáhnu 140 km/h :D). V jednu chvíli auto opět jezdilo normálně - asi 14 dní a pak zase pak to zase jelo mizerně.

Pokud na auto tlačím, aby jelo rychleji, tak opět nouzový režim nebo nečekané podřazení - k tomu bych ještě dodal, že kdykoliv zaberu za plyn- například při předjíždění, tak to nesmyslně podřadí, vylítnou otáčky a auto nezrychluje.

Měl jsem to na diagnostice a hlásilo to jen podtlak v turbu.

Teď to mám v servisu a zatím prvotní zhodnocení po projížďce bylo, že nejspíš převodovka bude v háji.

Co myslíte vy? Je to turbo, převodovka, obojí nebo něco jiného? Dělo se vám někdy něco podobného?

Naposled se auto takhle dusilo na výkonu, když byl ucpaný filtr pevných částic, ale ten se dával nový asi před rokem.

Díky za jakýkoliv tip,
T.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Převodovka neřadí, nouzový režim, ztráta výkonu

Příspěvek od KJirka »

Bych se divil, že by to nepsalo ještě něco dalšího. Ono taky dost záleží na tý samotný diagnostice. Nějakou Čínou nic nezjistíš. Jinak v převodovce je mechatronika, která to řazení řídí. Takže pokud to dělá převodovka, nemění se většinou celá skříň, ale jen ta mecha. A stran filtru, to zase záleží, co jsi tam dal. Tady se dočteš, že fejky z Polska ti klidně kleknou i dřív, než po roce.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“