Namahave zavreni dveri spolujezdce

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
Maximsoon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 11.12.2011 22:42
Bydliště: okolí Ostravy

Namahave zavreni dveri spolujezdce

Příspěvek od Maximsoon »

Ahoj, koupil jsem pred dvema mesici passata b7 kombi a hned pri prohlidce jsem si vsiml, ze dvere spolujezdce jdou hure zavrit. Vse pasuje, funguje nedre, mel jsem vuz v autorizaku u znameho a plna historie byla potvrzena a jejich karosarem potvrzeno, ze vuz bourany nebyl. Chci se zeptat, cim by to mohlo byt. Je ve dverich neco cim se nastavuje tuhost otevirani nebo na co se podivat atd. Dekuji za info. Marek

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Namahave zavreni dveri spolujezdce

Příspěvek od Jirka. »

Zarezlý spodní pant
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Namahave zavreni dveri spolujezdce

Příspěvek od KJirka »

A to se na to v tom autorizáku nešel nikdo podívat ? Protože zatuhlý panty musí poznat snad úplně každej.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Namahave zavreni dveri spolujezdce

Příspěvek od JirkaVys »

A to zrovna v autorizáku něco poznají? Neumí ani pořádně umístit a napasovat spodní kryty motoru spolu s předtím nárazníkem a podběhy. To raději pár šroubů zpět nedají a pokud projistotu zalomý šroub na torx (nevím velikost asi 45) tak to nechají také bez šroubu. O sundavani blatníků a následném nezastriknuti šroubů zpět lakem ani mluvit nebudu, kde se pak krásně tvoří kolem takový pěkný rezavý povlak a že toho je tolik :-D Tam už mě nikdo neuvidí, maximálně jako pojistné plnění :-D Resp. už X let tam nejezdím ani v záruce a že to nebyl jeden autorizak. Jinde to zkrátka opraví mnohem lépe a za lepší peníz včetně originál dílů. Hlavně že mají igelity atd na volantu a sedadlech, aby ti to neohmatali kdo ví co, to mě tam baví nejvíc, asi jako jejich káva.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Namahave zavreni dveri spolujezdce

Příspěvek od KJirka »

ty snad jezdíš do stejnýho servisu co já
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

casesik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 18.08.2018 01:40

Re: Namahave zavreni dveri spolujezdce

Příspěvek od casesik »

Mohu se zeptat kam jezdíte v záruce když ne do autorizovanýho servisu? Já vím že to není nutnost dle zákona bla bla ale jde mi to že k autu už nemám ani servisní knížku ale jen elektronickou verzi. A přece i ten neautorizovaný servis by měl zapsat co se na autě dělalo.
VW Golf VII variant 1.4 TSI 92kW Maraton Edition (r.v. 2017)

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Namahave zavreni dveri spolujezdce

Příspěvek od Prochy01 »

U novyho auta to nutnost je, jinak ti neuznaji zaruku.
A neautorizovany servis, ti muže zapsat co chce kam chce, ale ne do databaze VW... tudiš ekvivalent toho, jako kdyby sis zápisy dopsal tyden před prodejem.
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Namahave zavreni dveri spolujezdce

Příspěvek od JirkaVys »

Samozřejmě nesmysl.
Pokud jezdíš do kvalitního servisu, NE typ garážník, a jsou dodrženy postupy a intervaly výměny, které si i ty sám hlídáš, tak samozřejmě o žádnou záruku přijít nemůžeš. Už několik let je to ošetřeno zákonem.
A pro jistotu uvedu, že v době záruky u B8 BiTDI mi bylo meněno turbo, nefunkční reproduktor, zaseklá zpětná kamera a oprava vrzajího DCC atd. Koupeno nové v Německu.
Pak mám o něco starší CC tam bylo vše ok akorát nešly ostřikovače, tak to se opravovalo. Koupeno nové v Německu.
No a pak mám ještě B6, tu jsem si ale kupoval v Belgii už ojetější a nic zajímavého se neměnilo na záruku. Poslední pojistné plnění před 3/4 rokem za 75000 Kč + náhradní vůz za cca 18000 Kč proplaceno do poslední koruny od pojišťovny a oprava v autorizovaném servise.

Jen dodám že CC a B8 vidělo autorizak chvilku na začátku do první opravy nebo údržby, a nikdy nebyl problém s opravou na záruku u nich, většinou stála oprava stejně za prd, takže se musela doladit mimo autorizák, ale aspoň nové díly poskytly :-D
Shrnu to tak, že od všeho máš faktury, kde je uvedeno datum, VIN, vozidlo, čísla dílu, názvy dílů a jejich výrobce (nutno dávat samozřejmě originál) atd. takže zkrátka autorizák se nemá na co vymluvit.

Navíc ještě před půl rokem jsem byl v autorizaku pro papírovou servisní knížku a za cca 400 Kč se stále prodávala.

Nicméně kdo kupuje auto podle servisní knížky pak je něco špatně. To samé je sice pěkné že budeš mít nějaký zápis ve VW, ale vážně to někomu zaručí že vozidlo mezi danými zápisy někdo nestocil? Přeci jen dnešní long life výměna oleje je dlouhá doba na změnu o pár tisícovek. To samé nějaké opravy, úpravy může kdokoliv kdekoliv udělat a ve VW o tom nic nebude pokud to nebylo dělané tam. Což následující kupující bude vědět stejně prd a většina zkušenějších ví, že zkrátka kupovat auto podle servisky je nesmysl, stejně tak podle tachometru, natož z pár záznamů někde ve VW.
Jo pokud by v ČR měl zaplacený vstup do databáze pomalu každý servis, včetně pneuservisu atd jako to bývá v jich zemích, pak by už i tady v ČR existovala nějaká jistota, že to není o půl míče stocené atd, což ale stále nehrozí :)

A je na každém kam jezdí, je to svobodná země :) Někomu to vyhovuje tam, někomu tamhle. Když vidím že někdo dává opravit auto vyloženě čistě před garáž, kdo ví komu, pak jen kroutím hlavou a směji se, když jedu okolo.

A jen tak mimochodem, tohle téma je o úplně něčem jiném, předtím to byla jen vsuvka na to že v autorizáků toho moc nepoznají. Tak je škoda to tu plnit větami o úplně něčem jiném :) Myslím že každý si tady nebo na netu může dohledat plno informací o autorizaku vs nezávislý servis :)

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Namahave zavreni dveri spolujezdce

Příspěvek od KJirka »

no, Jirko, ne že bys neměl pravdu, ale v praxi to tak prostě nefunguje. U VW ti pak dělají všelijaký kůže, handrkuješ se s nima a i když jsi v právu, tak kde se ho dneska domůžeš ? Budeš se soudit ?
Jde o to, že na nic nejsou daný naprosto jasný mantinely. Výklad práv a povinností je vágní a tak se nakonec dovíš, že to, co po nich chceš oni vlastně dělat nemusí, protože .... blablabla
Malinkatej příklad. V záruce mi už asi po 10t. km explodovala xenon výbojka. Jednoznačně výrobní vada, na tom se určitě shodnem. Pochopí to každej, až na autorizák. To je pane spotřební věc a to si musíte hradit a už mi tam ko*ot počítá, že to bude i s demontáží nárazníku něco kolem 4t. (nevim už přesně). Tak, a 99 lidí ze sta prostě stáhne vocas a zaplatí to. Jenže já zavolal importérovi a ten bez váhání, kde vám tohle řekli, já tam zavolám. A zavolal. Jedu tam znovu, technik nasranej, ale museli to vyměnit zadáčo. Samozřejmě ovšem žádnej nárazník nesundavali, páč už to je spousta práce (maj to tak přitom v servisním postupu) a mechanik je děsně šikovnej. No tak tam ten šikula nechal v parabole všechny ty střepy, žejo. Ale to už je zase jinej příběh. Jen chci říct, že ti prostě nakukaj cokoliv se jim zachce a jde jen o to, kdo jim to spolkne. A že se tak děje téměř programově, o tom u nemám dneska nejmenších pochyb. O svým DPF jsem tady už psal a protože mi pravděpodobně definitivně odešlo (130t. km !!!), napíšu znovu. Jestli teda budu mít náladu.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Namahave zavreni dveri spolujezdce

Příspěvek od JirkaVys »

Tak samozřejmě, že ve VW dělají kdo ví co, aby to nemuseli měnit na své náklady, takhle to funguje ale všude, nejen u aut.
Já jen napsal to, že ať tam jezdíš i v záruce do autorizaku nebo v záruce jezdíš do jiného "kvalitního" servisu, tak ani v prvním případě to neznamená že ti záruku uznají i přesto že jsi k nim celou dobu jezdil.
Proto jsem napsal že preferuji raději nezávislý servis, kde mám s nimi mnohaleté dobré zkušenosti a vždy udělali maximum i když se mi něco třeba nelíbilo, tak to dali dohromady.
Což se u autorizáku zkrátka říci nedalo.
Nicméně jsem vypsal i pár hlavních závad, které se měnily na záruku, i přesto že do autorizaku nejezdím a myslím že zrovna pár tisícové položky to nebyly :) Včetně u 10 let starého vozu B6 proplatit škodu za opravu v autorizaku v celkové částce za cca 90tis, také není málo. Je potřeba nebýt flegmatik, ale ani sprostý drsňák...

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Namahave zavreni dveri spolujezdce

Příspěvek od KJirka »

třetí a čtvrtou větu při plným vědomí podepisuju.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Maximsoon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 11.12.2011 22:42
Bydliště: okolí Ostravy

Re: Namahave zavreni dveri spolujezdce

Příspěvek od Maximsoon »

Mohl by mi někdo poradit jak tedy problém odstranit nebo to musí do servisu.
Díky

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Namahave zavreni dveri spolujezdce

Příspěvek od Jirka. »

Namazat. Když to nepomůže tak vyměnit.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“