TPMS na B7

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
mmerlin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 01.03.2018 16:20
Bydliště: Praha, Rakovnik, Turnov

TPMS na B7

Příspěvek od mmerlin »

Ahoj,

mam na svem Alltracku orig. TPMS senzory. Na zimu jsem koupil dalsi sadu alu + pneu a ted resim co s TPMS a proto bych se rad zeptal na par otazek:

1) co se stane, kdyz tam ted dam sadu ALU + pneu bez TPMS - bude mi svitit kontrolka?

2) da se mit letni sadu s TPMS a zimni bez TPMS?

3) da se TPMS uplne zbavit a prepnout na mereni pres ABS?

4) premyslim o koupi senzoru Autel - delaji se tri druhy: 315 Mhz, 433 Mhz (coz myslim pouziva VW?) a dualnich 433/315 - napr. tady

https://www.aliexpress.com/store/produc ... _7630718.0" onclick="window.open(this.href);return false;

K tomu tedy dalsi podotazky:
4a) Mate s tim nekdo zkusenosti?
4b) Jakou frekvenci maji originaly - 433?
4c) Tusite, zda je potreba je programovat nebo si to auto samo nacte? Cetl jsem, ze nektera auta si po par km sama senzory najdou a sparujou, ale nektera je treba naprogramovat (resp. naklonovat originalni) - nevite, jak je to u VW Passat B7?

Diky moc.
VW Passat Alltrack, 2.0 TDI 130kw DSG, 2014

Uživatelský avatar
Ergo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1259
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: TPMS na B7

Příspěvek od Ergo »

Na něco málo odpovím.
Pokud dáš pneu bez senzorů, tak se ti po pár km systém sám deaktivuje. Při deaktivaci ti žádná kontrolka nesvítí a ani není dostupné menu v maxidotu. Po nahození pneu s čidly, tak se zase sám zaktivuje. Osobně mám jen letní s čidly a zimní bez.

mmerlin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 01.03.2018 16:20
Bydliště: Praha, Rakovnik, Turnov

Re: TPMS na B7

Příspěvek od mmerlin »

Aha, tak to by bylo asi uplne nejlepsi reseni. Jinak predpokladam, ze kdyz se to deaktivuje, tak uplne - tj. neprepne se to na pasivni mereni pomoci ABS?

A jeste jedna vec - jak je problematicke TPMS senzory prehodit z jednech ALU na druhe? Ted to mam na 'starych', ktery jsou trochu odreny a ty bych rad nechal na zimu... TPMS bych ale chtel na letnich, takze bych to pripadne prehodil, jen nevim, jestli se to da nebo se pritom TPMS znici..?
VW Passat Alltrack, 2.0 TDI 130kw DSG, 2014

Uživatelský avatar
Ergo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1259
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: TPMS na B7

Příspěvek od Ergo »

Přehodit se dají vždy, ale při zouvání si musí mechanik dát pozor, aby ho nezničil. Jinak kola se senzory můžeš prohazovat na jakoukoliv pozici.

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: TPMS na B7

Příspěvek od ppfox »

a na ABS se ti to nepřepne - to je jinej systém :D
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“