Elektrická ruční brzda passat B7

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
beroslav
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 23.04.2018 20:18

Elektrická ruční brzda passat B7

Příspěvek od beroslav »

DSC_0157.JPG
dneska jsem nahrál :)


Sundat kolo, odbrzdit , vytáhnout klíč, sundat třmen odpojit konektor pro el. brzdu, připojit na brzdič 12V DC , v mém připadě trafo, lze použít napětí z autobaterie.Otevřít nádobku na brzdovou kapalinu. Po připojení napětí se rozběhne motůrek který tlačí na píst. Pokud píst začne vylézat změnte polaritu, pokud píst stojí ale motůrek vrčí znamená to že zalézá dovnitř. Pak truhářskou svorkou zatlačit pístek dovnitř.(pozor neotáčet s pistkem pouze tlačit... jde lehce) pokud přestane jít zatlačit, musíte ještě zavrčet motůrkem...... pak nasadit nové destičky, vrátit třmen, zapojit konektor a dotáhnout.... .. zabrzděte ruční brzdu a motůrek si dojede sám až do polohy zabržděno... pak odbrzdit.. zavřít náobku na kapalinu a hotovo... mě to takhle funguje bez chyb... za závady neručím...

https://www.youtube.com/watch?v=nu3873pm_yM" onclick="window.open(this.href);return false;
Přílohy
DSC_0147.JPG

h3rd4
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 25.02.2015 18:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Elektrická ruční brzda passat B7

Příspěvek od h3rd4 »

Takže čekání 30 sec, provedení základního nastavení přes vcds jsou zbytečné bláboly?

Postup na B6 je přepokládám totožný.
Passat Variant 3C5 1.9 TDi, 77kw/105k, BLS, 08

beroslav
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 23.04.2018 20:18

Re: Elektrická ruční brzda passat B7

Příspěvek od beroslav »

To si nedovoluji tvrdit, pouze jsem zaznamenal mnou provedenou výměnu bez připojení diagnostiky... Dnes jsem s tím najel 50 km... Žádná chyba nevyskočila a vše funguje jak má...

ladulel
Závodník
Závodník
Příspěvky: 570
Registrován: 24.07.2010 14:17

Re: Elektrická ruční brzda passat B7

Příspěvek od ladulel »

Joo taky to tak dělám...

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Elektrická ruční brzda passat B7

Příspěvek od Prochy01 »

Dá se to tak (nejspíš to bude fungovat), ale protože jde “jen” o brzdy, tak za sebe si destičky/kotouče vyměním dle předepsaneho postupu i se základním nastavením. On totiž neexistuje žádný důvod, proč to dělat “na Přemka Podlahu” :-D
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

beroslav
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 23.04.2018 20:18

Re: Elektrická ruční brzda passat B7

Příspěvek od beroslav »

Přesně tak prochy... Žij nalinkovanej život :-* a můžeš i dál věřit tomu že tvůj starodavnej Passat B6 kterýho budeš ještě 4 roky splácet žere 3.8l na sto :D a že nefajčí jak připálených kamna :D

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Elektrická ruční brzda passat B7

Příspěvek od Prochy01 »

:-D ty už to neber “milionáři” musí to být extra matroš když ses tak zmatenej... a když už jsi se prokecl, ty sis pořídil olitanou plecku a nezbylo ti na servis? :fool: :laugh: tak zkus navýšit hypo :rofl:
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

beroslav
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 23.04.2018 20:18

Re: Elektrická ruční brzda passat B7

Příspěvek od beroslav »

:D vyměnil jsem desky... Doleju olej z Kauflandu a zítra si můžeš pro něj přijít do áček :D

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Elektrická ruční brzda passat B7

Příspěvek od Prochy01 »

Čekal jsem tedy kreativnejsi reakci :tongue:
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Elektrická ruční brzda passat B7

Příspěvek od JirkaVys »

Pěkná prasárna. Ještě stlačení přes plastový motorek, přitom jednoduchý přípravek se dá koupit do 300 Kč.
Přitom pistek jde zatlačit ještě když je namontovany a pak neni potřeba ani přípravek, natož vtipná svorka.
No každý má jiné priority. A ještě tu psát něco o staré B6, přitom B7 je úplně stejný, jen s nepovedeným faceliftem a fakt pěkné auto to není. Interiér téměř stejný ten vypadá ale pořád pěkně... B6 pořád vypadá mnohem lépe, pak až B8, tohle mezi auto se opravdu nepovedlo :) Jedině jako CC.

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Elektrická ruční brzda passat B7

Příspěvek od sharik4x4 »

Nechápu proč jsem dáváš takovejhle návod a ještě to provedení?? Truhlářskou svěrkou stahovat...,voholený drátky strkat na piny.. no je to tvoje volba . Tvoje řešení. Ale ku*va proč tu hovadinu máš ještě potřebu prezentovat a jutuberovat , to mi hlava nebere. Asi si taky něco natočím, jak povolit šroub hasákem, kdyź zrovna nemám poruce správnej klíč. Nebo jak si správně utřít pr**l a nepodráždit si hemeroidy. Bože spas nás.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“