Pásy B6

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
TiVa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 17.11.2018 09:40
Bydliště: Zlínský kraj

Pásy B6

Příspěvek od TiVa »

Ahoj,

mám nově Passat B6 / 2010, jdou mi docela ztuha přední pásy a občas se i velmi neochotně vrací. Je nutné koupit nové, nebo to jde nějak opravit - jak?

díky

misoR
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 463
Registrován: 23.04.2015 21:53

Re: Pásy B6

Příspěvek od misoR »

Treba ich vycistit :)

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Pásy B6

Příspěvek od Graun »

Pokud to nechceš celé rozdělávat tak ještě předtím zkus něco jiného. Mám na to takový malý trik. Je to třeba nastříkat z obou stran toho pásu sprejem na čištění kokpitu (palubní desky) - postupně se vytahuje a zase zasouvá ten pás a stříká vrstva až to bude volně chodit. Sníží se tření a ten prach co tam je usazený se strne.

Odesláno z mého BTV-W09 pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

TiVa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 17.11.2018 09:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Pásy B6

Příspěvek od TiVa »

ok a nějaký konkrétní tip na sprej?

když by se to rozebralo, tak stačí sundat tapec sloupku a už se k tomu dá dostat, nebo je to ještě větší pakárna?

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Pásy B6

Příspěvek od JirkaVys »

20181128_094231.jpg
No nevím jestli je dobrý nápad stříkat do novějších bezpečnostních pásů nějakou kapalinu, když v tom je elektronika. U starých generací prosím, ale tady bych to osobně nezkoušel.

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Pásy B6

Příspěvek od Graun »

Trošku si nerozumíme. Já píšu o spreji na čištění kokpitu - je v tom antistatický prostředek. Nikde žádnou kapalinu na elektroniku nestříkáš. Pouze na ten pás.
Potáhneš celý ten pás ven a postupně stříkáš na něj vrstvu toho přípravku. Nejdříve z jedné a pak z druhé strany. Přitom to pomalu pouštíš a ten pás se stahuje nazpět. Uvidíš sám, že se to zlepší. Párkrát to zopakuješ do požadované podoby stahování pásu.
Je možný použít jakýkoliv sprej do stokoruny.
Něco takového https://www.sans.cz/kokpit-sprej-citron-400-ml" onclick="window.open(this.href);return false;

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Pásy B6

Příspěvek od JirkaVys »

Tak to jo, já myslel že to chceš stříkat přímo do mechanismu a předpínání pásů. Sprej je sice kapalina, nicméně pokud to z pasu nepotece a nevyzdime se to vše pak do mechanismu při stahování zpět, pak ok, hlavě aby ten pás nebyl pak tak hladký a naleštěný že bude utíkat z ruky :-D

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Pásy B6

Příspěvek od Graun »

Důvod proč se ty pásy časem zadírají je zalepení prachem. Ten antistatický prostředek má pomoci ten prach z těch míst odstranit a pomoct te pružině zpátky navíjet pás jak má. Je dobré i sprejem nastříkat to oko kudy pás prochází do sloupku (seřizuje se jím výška pásu vůči sedačce).

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

TiVa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 17.11.2018 09:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Pásy B6

Příspěvek od TiVa »

prostříkáno a funguje k mé plné spokojenosti, sice ta navíjecí síla by mohla být větší, ale co by člověk chtěl po starém autě ;)

a samozřejmě - díky za pomoc! ;)

Uživatelský avatar
patrabus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 21.11.2015 12:51
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pásy B6

Příspěvek od patrabus »

Tak to taky vyzkouším u mého Golfíka :) Díky za tip Graune ;) Po 19ti letech už se mu nechce vracet jako za mlada :D
Golf 4 1.4 Generation Techno Blue, ESP, Climatronic, Winter Packet, Polodot, Mlhovky, nově denní svícení Hella
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... 4#p3200314" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“