Vloupani do auta bez poruseni zamku?

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Cipous
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 02.07.2010 15:15
Bydliště: Hranice /Praha

Vloupani do auta bez poruseni zamku?

Příspěvek od Cipous »

Nasel jsem u sveho zaparkovaneho auta rozmlacene zrcatko. Ok, odemknu (ale nevim, jestli bylo zamceno) a na koberecku pod volantem jsem nasel cizi starsi klice od VW (takove s kovovym sklapecim klickem, ktere proste ani nahodou nepatri d 3C).

Na prvni pohled neni nic porusene, skoro by se dalo rict, ze ty klice tam musel zapomenout nekdo z mych znamych, nebo automechanik..
Nicmene jsem jeste nasel papirek, poskladany do harmoniky, ktery taky nebyl muj.

Dotaz: Mam neco delat, jako napr si prekodovat zamky? Je mozne, ze jde auto nejak odemknout bez viditelneho poskozeni?

Da se nejak z toho nalezeneho klice zjistit, komu patri (asi tezko, ze)?


Diky.
Cipous

Stefan777
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 492
Registrován: 29.01.2016 14:37
Bydliště: Brno,Zurich

Re: Vloupani do auta bez poruseni zamku?

Příspěvek od Stefan777 »

Jsem myslel že 3c bez klíče neotevres kvůli imobilizéru,nebude to připad klíče v zpětném zrcátku ? A nebo jsi to neměl zamknute.

Odesláno z mého HTC One pomocí Tapatalk

Cipous
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 02.07.2010 15:15
Bydliště: Hranice /Praha

Re: Vloupani do auta bez poruseni zamku?

Příspěvek od Cipous »

Ne, auto mam uz 8 let a myslim, ze jsem toto zrcatko mel i rozebrane, nic v nem nebylo, navic ty klice co v aute zustali jsou k jinemu autu VW.
Cipous

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2726
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Vloupani do auta bez poruseni zamku?

Příspěvek od Nwkt »

Už jsem u pár aut znovu pároval dálku, protože to odemykal třeba soused s jinou dálkou. Ale byly to O1, G4, B5.5 ....

Uživatelský avatar
lukasko144
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2526
Registrován: 25.06.2009 21:40
Bydliště: Malacky, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Vloupani do auta bez poruseni zamku?

Příspěvek od lukasko144 »

Cipous píše: Nicmene jsem jeste nasel papirek, poskladany do harmoniky, ktery taky nebyl muj.
Co tam bolo napisane?
06/2009: Passat Variant 2.0 TDI 2008 103 kW BKP 4Motion Highline Foto CZ , Foto SK
07/2007 - 05/2009: Skoda Fabia 1.4 MPI Foto
12/2006 - 06/2007: Skoda 130 Foto

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vloupani do auta bez poruseni zamku?

Příspěvek od teekey »

lukasko144 píše: Co tam bolo napisane?
"byl jsem zde!" :mrgreen:
Naposledy upravil(a) teekey dne 27.11.2018 22:33, celkem upraveno 1 x.
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vloupani do auta bez poruseni zamku?

Příspěvek od teekey »

Cipous píše:...odemknu (ale nevim, jestli bylo zamceno) a na koberecku pod volantem jsem nasel cizi starsi klice...
mas Kessy nebo normalni klic?
jsi si jisty, ze jsi zamykal auto?
mas alarm?
neni mozne, ze byly nedovrene dvere (pokud nemas alarm, tak auto nehouka pri zamceni)?

VW ma safelock, takze mechanicky se tam nikdo nedostane.
Vytrhavani vlozky u ridice neni takove sranda jako u B5 a B5.5, navic by tam bylo viditelne poskozeni.
Teoreticky muze nekdo mit generator kodu a zkouset odemknout, necekam ze by original jednotka mela neco jako rezim uzamceni pri pokusu o "brute-force" hadani kodu, vrcholem nemeckeho inzenyrstvi je plovouci kod.
Pokud si pri zamceni neslysel cvaknout zamky a nevidel blikat diodu ve dverich tak ti nekdo mohl odrusit signal pro zamceni (velmi paranoidni).

Jestli mas pochybnosti, tak si zajet do VW a nech si znovu prizpusobyt vsechny klice (ty stavajici budou automaticky smazany).
Pokud si paranoidni, tak si nech deaktivovat original DO/alarm a porid si nejaky "aftermarket" (mozna Jablotron?) alarm.

To co jsem nekolikrat videl na sidlistich byl manik, co obchazel auta a sahal na kliky, protoze jak to byva, vzdy se najde nejake auto, ktere neni z nejakeho duvodu zamcene...
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Cipous
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 02.07.2010 15:15
Bydliště: Hranice /Praha

Re: Vloupani do auta bez poruseni zamku?

Příspěvek od Cipous »

Na papiprku neni nic napsane, je to kousek A5 ze sesitu.

Zkousel jsem vsehny lidi, co jsem za posledni mesice vezl a klice nikomu nechybi.
Je teoreticky mozne, ze nebylo zamceno, protoze kdyz jsem prisel, tak jsem pred sahnutim na kliku odemkl. Ale zamykam vzdy, auto stoji na ulici
Mam ten klasicky VW klic co musis strcit do "diry", ten klic, co byl na zemi je na fotce https://photos.app.goo.gl/X8abMebBKJppLa4AA" onclick="window.open(this.href);return false;.

Auto vevnitr vypada neposkozene, jeste mrknu, jestli zustala rezerva, tzn jedine hmatatelne je rozmlacene zrcatko.

Mam v aute drahe autosedacky a to je jedine, co by me mrzelo, kdyby nekdo vzal, na druhou stranu, jestli bude prekodvani za 5000Kc, tak to radeji risknu tech 20k kc za sedacky.
Naposledy upravil(a) Cipous dne 28.11.2018 12:12, celkem upraveno 1 x.
Cipous

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Vloupani do auta bez poruseni zamku?

Příspěvek od ppfox »

Cipous píše:...ten klic, co byl na zemi je na fotce https://www.youtube.com/watch?v=6RhtiPefVzM.." onclick="window.open(this.href);return false;.
myslíš, že někdo bude hledat "fotku" klíče ve 14 minutovém videu? :D
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Cipous
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 02.07.2010 15:15
Bydliště: Hranice /Praha

Re: Vloupani do auta bez poruseni zamku?

Příspěvek od Cipous »

ppfox píše:
Cipous píše:...ten klic, co byl na zemi je na fotce https://www.youtube.com/watch?v=6RhtiPefVzM.." onclick="window.open(this.href);return false;.
myslíš, že někdo bude hledat "fotku" klíče ve 14 minutovém videu? :D
Jsem trouba, ted uz je snad link spravny: https://photos.app.goo.gl/X8abMebBKJppLa4AA" onclick="window.open(this.href);return false;
Cipous

Moral3z
Závodník
Závodník
Příspěvky: 590
Registrován: 11.01.2014 17:01
Bydliště: Kolín

Re: Vloupani do auta bez poruseni zamku?

Příspěvek od Moral3z »

Tohle je fakt zajímavá záhada. Kdyby jsi to auto koupil nedávno z Áček, tak řeknu, že ty blbouni si dali do zrcátka špatný klíče, ale tohle? Asi není možnost, že je v okolí nějaká kamera, co by to viděla?...

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vloupani do auta bez poruseni zamku?

Příspěvek od teekey »

Cipous píše:...jestli bude prekodvani za 5000Kc...
stoji cca 550,- v auth. servise
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“