Passat 2.0FSI BVX a svíčky Brisk DR15SXC Premium Evo 1898

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
fox_mulder
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 17.05.2011 00:07
Bydliště: Příbram

Passat 2.0FSI BVX a svíčky Brisk DR15SXC Premium Evo 1898

Příspěvek od fox_mulder »

Ahoj,
neřešil jste někdo problém ohledně použití svíček Brisk DR15SXC Premium Evo 1898?
Po výměně za originální NGK začne po nastartování za pár vteřin běžet motor jen na 3 válce. VAG hlásí jeden den výpadky na 1. válci, druhý den na druhém, bliká kontrolka motoru. Po cca. 1 minutě běží motor normálně na 4 válce a kontrolka zhasne. Děje se to skoro každý den u studeného motoru. Předtím to bylo bez problémů, tak nevím jestli je to jen shoda náhod, že to začalo po výměně svíček.
Díky za případné rady.
VW Passat 3C Variant - Highline - 2.0FSI 4Motion - 10/2006

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2726
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 2.0FSI BVX a svíčky Brisk DR15SXC Premium Evo 1898

Příspěvek od Nwkt »

Brisky bych si do auta nikdy nedal, měl jsem je kdysi ve 136 Rapidu a během 1000km se upálily elektrody na třech válcích. Podobný zkušenosti má víc lidí v různých značkách aut

Uživatelský avatar
rado.h
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 13.03.2010 10:38
Bydliště: Púchov, SK

Re: Passat 2.0FSI BVX a svíčky Brisk DR15SXC Premium Evo 1898

Příspěvek od rado.h »

Ja dávam jedine NGK originál ako majú ísť. Vydržia 60 tis., takže nevidím dôvod na tom šetriť.
VW CC 2017, 2.0 TDi 135kw, DSG R-Line, Kessy, ACC, DCC, XDS, Discover Media, R19 AEZ Kaiman

Uživatelský avatar
Ipanema
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1727
Registrován: 22.05.2008 17:50
Bydliště: Brno

Re: Passat 2.0FSI BVX a svíčky Brisk DR15SXC Premium Evo 1898

Příspěvek od Ipanema »

No ty mi jdeš do rány.
Ano, já ano. Můžu ti poslat i komunikaci s Šárkou Matušicovou z BRISK Tábor a.s. - technikem reklamací z minulého roku.
Poslala mě do háje a ještě dál.

Po níže uvedeném, jsem si koupil svíčky jiné (taky NGK Platinum) a je to bez starosti.
BRDR15BSXC BRISK PREMIUM EVO svíčky nevydrželi v autě ani půl roku. Nejdřív nedávala jiskru jedna, pak jiná. Jak už to bývá, pokud nemáš papír ze servisu, tak ztrácíš záruku. Na moji poslední zprávu mi ani paní už neodpověděla. Kdyby mi poslali jinou svíčku, na základě mojí faktury o nákupu, tak bych mlčel. Ale oni to shodili na špatný utahovací moment a chyby z VAGu prý nepotřebuji posílat. Chtěli svíčku poslat poštou a podívali by se na ni. Když ušetřím za poštu, můžu si pak koupit rovnou svíčku jinou. A bez odeslané svíčky budu jezdit jak? Tak jako tak, komunikace se zaměstnankyní velice odměřená a strojová. Bez jakékoliv šance o zdárný konec pro mě.

Závěr ode mě, nikdy Brisk do auta nedávej a tu jejich prémiovou řadu, už teprve ne.
Golf VI 1.4 TSI 90 kW, pseudo-GTI kompletně uvnitř i vně, úprava na 236 Nm/155 HP, léto 18" Serron, zima 18" Monza

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Passat 2.0FSI BVX a svíčky Brisk DR15SXC Premium Evo 1898

Příspěvek od Jirka. »

No nechci vám kazit radost ale u nových tsi je to skutečně o utahovacím momentu, závit je nařezaný přesně a pokud není elektroda ve správné poloze tak se špatně chladí, dojde k upálení, upadnutí do motoru a destrukci celého motoru, tím pádem neuznatelné na záruku. Ale to se B6/7 ještě netýkalo.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

fox_mulder
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 17.05.2011 00:07
Bydliště: Příbram

Re: Passat 2.0FSI BVX a svíčky Brisk DR15SXC Premium Evo 1898

Příspěvek od fox_mulder »

No ono to právě o šetření moc nebylo, protože ty svíčky stály víc než originál NGK :-(
No uvidím, zkusil jsem je prohodit mezi válci, abych zjistil, jestli je fakt problém u svíčky a ne třeba někde v ukostření kabelů.
VW Passat 3C Variant - Highline - 2.0FSI 4Motion - 10/2006

Uživatelský avatar
VirtualVoid
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 15.05.2018 09:11
Bydliště: Trnava, SK

Re: Passat 2.0FSI BVX a svíčky Brisk DR15SXC Premium Evo 1898

Příspěvek od VirtualVoid »

brisk by som tiež už v živote nedal ani do sekačky na trávu ... pri veľkej záťaži (dvojka, podlaha) som schytal niekoľko misfires.

fox_mulder
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 17.05.2011 00:07
Bydliště: Příbram

Re: Passat 2.0FSI BVX a svíčky Brisk DR15SXC Premium Evo 1898

Příspěvek od fox_mulder »

Tak jsem koupil "original" svíčky - když jsem je kupoval asi před 6-ti lety, byly od NGK, aktuálně tam dávají Bosch. Po výměně motor naprosto bez problémů - bez výpadků, takže Brisk už opravdu nikam dávat nebudu....
VW Passat 3C Variant - Highline - 2.0FSI 4Motion - 10/2006

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“