Zadní brzdy přibržďují

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
Marcel96
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 25.03.2009 17:24
Bydliště: Vysočina HB

Re: Zadní brzdy přibržďují

Příspěvek od Marcel96 »

jarmil7 píše:Po vymene za Ate dosiek problem prestal.
To je začarovanej kruh :D Řepík tam měl ATE a přehřívaly se.
VW Passat B7 2.0 TDI - chip Motorpower

wollf88
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 01.01.2017 17:27

Re: Zadní brzdy přibržďují

Příspěvek od wollf88 »

tak to ti kundové v těch servisech neví že se toto děje?mě se nikdo neptal co chci z kotouče atd. takže od teď to budu dělat jako dřív ..dovezu si vlastní díly a hotovo ..a když s tím budou mít problém tak si najdu servis kde s tím problém mít nebudou

jarmil7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 448
Registrován: 21.12.2015 06:36

Re: Zadní brzdy přibržďují

Příspěvek od jarmil7 »

Myslel som tiež nato ale po 3000km to bolo rovnake.

Uživatelský avatar
pasátek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 01.07.2015 22:37
Bydliště: Chrudim

Re: Zadní brzdy přibržďují

Příspěvek od pasátek »

Já už na tom budu mít najeto určitě mnohem více. Teď nevím, kolik přesně, ale kouknu na to až někam pojedu. Ono zase žádný mechanik nemůže znát všechny auta a jejich konkrétní problémy. To budou znát především lidi, co ty auta opravují denně. Jsou servisy, co dělají jenom VW a potom jsou servisy, kde dělají všechno a ty to samozřejmě tak zmáknutý mít nebudou.
Passat CC 2.0 TDI 125kW Individual
Passat CC 2.0 TDI 103kW

wollf88
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 01.01.2017 17:27

Re: Zadní brzdy přibržďují

Příspěvek od wollf88 »

nevím ..zajedu tam ..uvidím co mi řekne .Když tak koupím nový desky

wollf88
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 01.01.2017 17:27

Re: Zadní brzdy přibržďují

Příspěvek od wollf88 »

no já už na nich najel dobrých 7000,takže asi tím že by se měly desky ještě více obrousit to nebude ..ne li více ..na každou kokotinu je v tom autě čidlo ..ale na důležitý věci jako třeba dsg nebo toto ne

Uživatelský avatar
pasátek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 01.07.2015 22:37
Bydliště: Chrudim

Re: Zadní brzdy přibržďují

Příspěvek od pasátek »

Červené kotouče už by se opravdu řešit měli. Potom se může zjistit, že to bude třeba kombinace špatných desek a k tomu ještě, jak psal Jirka. zatuhlých pístků. Jak si psal, zavezl bych to tam odkud to přijelo a s nimi se domluvit na dalším postupu. :wink:
Passat CC 2.0 TDI 125kW Individual
Passat CC 2.0 TDI 103kW

wollf88
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 01.01.2017 17:27

Re: Zadní brzdy přibržďují

Příspěvek od wollf88 »

No tak do výměny to bylo vše okay ..ony ty kotouče ještě nebyly v tak špatným stavu aby je musel měnit ..to jen oni že už by se měly ..tak jsem na to kývl a teď musím řešit srance..nymyslím že by to bylo pístky .protože auto hold fachá okay .četl jsem někde že se sem tam někomu bloknou pístky při zapnutém auto hold -ale víc na golfech ,proto to má spousty lidí vypnuto ..já to ještě nikdy nyvypl..no kdo ví co mi tam ještěři namontovali ..jaká značka je origo desek?

Uživatelský avatar
pasátek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 01.07.2015 22:37
Bydliště: Chrudim

Re: Zadní brzdy přibržďují

Příspěvek od pasátek »

ATE, ale je možné, že můžou být i jiné značky. Viděl jsem na nich i BOSCH s logem VW a TRW jsem někde taky viděl.
Passat CC 2.0 TDI 125kW Individual
Passat CC 2.0 TDI 103kW

wollf88
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 01.01.2017 17:27

Re: Zadní brzdy přibržďují

Příspěvek od wollf88 »

koukal jsem teď a jsou to ATE aspon píšou že to je origo výrobce.No mám kámoše ten dělá 30 let technika u vw mahag ,tak uvidím co mi na to řekne ..pak dám info co mi na to řekl technik od vw

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Zadní brzdy přibržďují

Příspěvek od Jirka. »

ATE rozhodně nejsou origo a hřejou se taky. Origo jsou Textary přeznačený na TRW. Ale jestli Textar dává stejnou směs do prvovýroby jako do aftermarketu to nikdo neví.
Problém se týká jen zadků. Proč to v servisech nevědi, no protože těch aut s el ručkou zase tolik nejezdí, a z toho co jezdí si prostě 98% lidí neosahává kola jestli jsou teplý a neřeší proč originál desky vydržely 150t a např. ATE jen 30t.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
Marcel96
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 25.03.2009 17:24
Bydliště: Vysočina HB

Re: Zadní brzdy přibržďují

Příspěvek od Marcel96 »

Tak jasný, že většina lidí to ani neví že se jim přehřívaji brzdy. To jen mi tady řešíme :) Taky bych to neřešil, jen se bojim aby v důsledku tý zvýšený teploty tam neodešlo něco jinýho.
VW Passat B7 2.0 TDI - chip Motorpower

Uživatelský avatar
Řepík
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 423
Registrován: 12.11.2013 10:48
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní brzdy přibržďují

Příspěvek od Řepík »

Marcel96 píše:
jarmil7 píše:Po vymene za Ate dosiek problem prestal.
To je začarovanej kruh :D Řepík tam měl ATE a přehřívaly se.
Přesně tak :-)
EX: Golf V Variant, 1,6 MPI, 75 kW; Golf VI 1.4 TSI, 118 kW; Passat Variant B7, 2.0 TDI, 103 kW; BMW e87, 2.0i 110 kW
Aktual: Passat Variant B8, 2.0 TDI, 110 kW

wollf88
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 01.01.2017 17:27

Re: Zadní brzdy přibržďují

Příspěvek od wollf88 »

Mě by taky bylo putna jestli na těch deskách najedu míň,ale včera prudký brždění z 230kmh a od zadního pravýho kola hluk jak když je pokroucenej brz.kotouč se mi vůbec nelíbilo ..a já tak jezdím furt ..takže bych rád měl brzdy v cajku..a samozřejmě ten stále vyhřívanej materiál mění podstatně svoje vlastnosti

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zadní brzdy přibržďují

Příspěvek od sharik4x4 »

Tak já dávám pouze origo a pohoda. I řada economy je v pohodě, akorát desky jsem musel upravit. Jak je na krajích steklá a zapečná barva, desky pak nechoděj jak mají. Bohužel už i origo věci jsou dost často z turecka a podobných destinací. Jednou jsem vyndaval Starline skoro nový který přibržďovali a když jsem vyděl jak to soudruzi v číně udělali, bylo mi jasný, že to nemůže nikdy fungovat.
Oprava vyvažovacích modulů na 2,0TDI a jiné pomsty od VW Group.www.vyvazovaky.cz,tel. 604543482

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“