Zadní brzdy přibržďují

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
vlado 14
Závodník
Závodník
Příspěvky: 531
Registrován: 19.04.2012 09:44
Bydliště: SK-OKRES MY

Re: Zadní brzdy přibržďují

Příspěvek od vlado 14 »

to máš úplnú pravdu,a hlavne
na 100 procent očistiť strmen

Uživatelský avatar
the_miracle
Závodník
Závodník
Příspěvky: 663
Registrován: 20.02.2010 10:03
Bydliště: Střední čechy

Re: Zadní brzdy přibržďují

Příspěvek od the_miracle »

Podařilo se to nějak rozlousknout? Mám teď stejný problém na B7 2014. Vloni v létě se dělaly zadní desky i kotouče (ATE). Žádný problém jsem nezaznamenal, až teď z jara jsem začal slýchat občasné popiskování od kol, které přestalo s bržděním. Nejdřív jsem myslel, že to dělají přední, ale pak se ukázalo, že to je zadek. Destičky, které se před rokem měnily byly sotva poloviční (najeto cca 15 000 km), navíc, když se vyndaly, tak se jim různě odlupovaly kraje apod. Říkal jsem si OK, vadný kus a daly se Bosch. Pískání je jiné (i když opět náhodné). A brzdy se hřejí. Nevím, zda to dělaly i ty ATE, ale jsem přesvědčen, že ano, když to popiskovalo a tak rychle je to sežralo. Pokud auto zvednu, koly otočit jde, ale nějaký odpor tam je, viz videa:

https://streamable.com/2ga01a

https://streamable.com/7ob5ir

Nějaký nápad? Díky.
VW Passat Variant 3B6, 1.9 TDI-PD 96 kW, r.v. 2002
VW Passat Variant B7, 2.0 TDI 130 kW, DSG, r. v. 2014

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Zadní brzdy přibržďují

Příspěvek od Prochy01 »

Už se to tu psalo několikrát. A v tématu co sis založil to mas od Sharika taky napsáno. Dej originál a bude klid. Samozřejmě před tím to chce zkontrolovat zda jsou trmeny v poradku.

Koneckoncu stačí, kdybys nebyl líný vobejda a přečetl si toto tema, odpověď tu mas také.
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
the_miracle
Závodník
Závodník
Příspěvky: 663
Registrován: 20.02.2010 10:03
Bydliště: Střední čechy

Re: Zadní brzdy přibržďují

Příspěvek od the_miracle »

Originál jsem tam měl. Píši to v tom příspěvku výše, takže je otázka, kdo je líný obejda a nečte to. Tím to právě začalo. Fakt nevěřím že jiné desky to dělat nebudou. Nicméně už možná tuším jak na to. Až se vrátíme z dovolené, pustím se do toho. Pokud to vyjde, tak to sem dám, ať to pomůže ostatním.
VW Passat Variant 3B6, 1.9 TDI-PD 96 kW, r.v. 2002
VW Passat Variant B7, 2.0 TDI 130 kW, DSG, r. v. 2014

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Zadní brzdy přibržďují

Příspěvek od Prochy01 »

Pises, zes dal Ate, což není originál! Takze ani nevis co jsi vůbec ve svém dotazu psal :negative:
Naposledy upravil(a) Prochy01 dne 25.08.2021 12:36, celkem upraveno 2 x.
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
the_miracle
Závodník
Závodník
Příspěvky: 663
Registrován: 20.02.2010 10:03
Bydliště: Střední čechy

Re: Zadní brzdy přibržďují

Příspěvek od the_miracle »

No a to je právě ten problém. Jsi si tím jistý? Já mám totiž celý brzdový systém Ate. Je to i na třmenech. Je možný, že to bylo některých ročnících jinak, ale já mám Ate. Třeba na B5.5 jsem měl TRW.
VW Passat Variant 3B6, 1.9 TDI-PD 96 kW, r.v. 2002
VW Passat Variant B7, 2.0 TDI 130 kW, DSG, r. v. 2014

paldik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 17.11.2010 19:05
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Zadní brzdy přibržďují

Příspěvek od paldik »

A mas tam i VW AG? To totiz znaci original jak na trmenu tak na deskach.
Passat B7 Variant 2013, 2.0 TDI, CFFB

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Zadní brzdy přibržďují

Příspěvek od Jirka. »

Ate není žádný originál. Origo desky vyráběl textar. A i kdyby bylo, jak může být někdo tak naivní a myslet že směs do prvovýroby bude stejná jako do aftermarketu...
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
the_miracle
Závodník
Závodník
Příspěvky: 663
Registrován: 20.02.2010 10:03
Bydliště: Střední čechy

Re: Zadní brzdy přibržďují

Příspěvek od the_miracle »

Tak se vám musím upřímně omluvit. Ate mám sice originál, ale vpředu. Vzadu je skutečně TRW. Zkusil jsem ještě manuální postup s otevřením ručky torxem viz zde: https://www.youtube.com/watch?v=RrZDOcE8PbU). Pak šlo krásně brzdu našlapat a i po uvolnění se kola krásně točí. Takže třmeny, hydraulika i čepy fungují správně. Jakmile se ale použije ručka, je to po jejím uvolnění to samé viz video. Tedy kola se točí, ale trochu přibržďují. Takže problém je v tom, že ručka neuvolní dostatečně. Nějaký nápad? Díkly
VW Passat Variant 3B6, 1.9 TDI-PD 96 kW, r.v. 2002
VW Passat Variant B7, 2.0 TDI 130 kW, DSG, r. v. 2014

Uživatelský avatar
Marcel96
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 25.03.2009 17:24
Bydliště: Vysočina HB

Re: Zadní brzdy přibržďují

Příspěvek od Marcel96 »

Mám to stejně. Už to neřešim.
VW Passat B7 2.0 TDI - chip Motorpower

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Zadní brzdy přibržďují

Příspěvek od Prochy01 »

Komu není rady, tomu není pomoci!
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Zadní brzdy přibržďují

Příspěvek od Prochy01 »

the_miracle píše:
29.08.2021 17:47
Zkusil jsem ještě manuální postup s otevřením ručky torxem viz zde: https://www.youtube.com/watch?v=RrZDOcE8PbU
:laugh: To je extra matlal…z jakých děr tyhle pseudo odborníci lezou? Každopádně je to pokrok oproti tomu exotovi, co tu popisoval návod s truhlarskyma sverkama :laugh:

Přitom je to tak jednoduchý, když se to udělá podle servisního postupu :smoke:
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Zadní brzdy přibržďují

Příspěvek od Jirka. »

Jo ten z toho youtubu je dement co očividně nemá vůbec páru co dělá. Už z principu je to co mele naprostá hovadina, ta brzda se totiž kalibruje sama po každém zabrždění, takže na nějaký přibržování tohle nemá absolutně žádný vliv.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
the_miracle
Závodník
Závodník
Příspěvky: 663
Registrován: 20.02.2010 10:03
Bydliště: Střední čechy

Re: Zadní brzdy přibržďují

Příspěvek od the_miracle »

Dobře. A můžete mi tedy vysvětlit, proč se to dostatečně neodbrzdí? Teď už je to jasně identifikovaný problém. Můžu vyloučit všechny hadičky a pakny a třmeny. To vše funguje správně do chvíle, než do toho promluví ručka, která brzdy po otevření prostě málo otevře. Jedna rada byla jít podle servisního postupu. To se určitě udělalo, jediný rozdíl, který jsem pozoroval (ale to může být tou mojí čong diagnostikou, ten kluk, co mi to měnil má Texa) byl, že při tom testu funkčnosti se mi to uzavřa a otevře pouze jednou (ne 3x), ale žádnou chybu to nehlásí. Může být tedy vadná jednotka brzdy? To by mi logiku dávalo. Druhá rada byla vyhodit Ate a dát tam originál. Ale tady nechápu, když to bude mít stejné rozměry, jaký to bude mít efekt. Chápu, že směs může mít vliv na brzdnou dráhu třeba, ale na otevření ručky těžko. Každopádně, klidně koupím nové kotouče i desky, když to pomůže. Mám tedy koukat na TRW nebo Textar?
VW Passat Variant 3B6, 1.9 TDI-PD 96 kW, r.v. 2002
VW Passat Variant B7, 2.0 TDI 130 kW, DSG, r. v. 2014

drmla
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 30.06.2018 19:49

Re: Zadní brzdy přibržďují

Příspěvek od drmla »

Podle mě nesmysl. Desky budou rozměrově stejné. I kdyby nebyly, tak tu tvrdí, že se brzda kalibruje po každém použití...
Čili padlo tu spoustu urážek, ale rada žádná. Jen odkazy na starší rady, které problém neřeší.
Tak se ukažte a vysvětlete, v čem tedy je jádro pudla. Ten postup z YouTube totiž možná není košer, ale jednoduše obejde krok, kterým vzniká problém, takže než to smetu ze stolu, řeknu co udělat jinak, lépe.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“