Passat 1.8 tsi 118kw

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Bzuker
Řidič
Řidič
Příspěvky: 142
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: moravskoslezský kraj

Passat 1.8 tsi 118kw

Příspěvek od Bzuker »

Ahoj, jaké máte zkušenosti nebo názory na tento motor? Uvažuji o koupi passata v automatu s tímto motorem, koukám na inzerci v DE s nájezdem kolem 150t. Díky.

Uživatelský avatar
rado.h
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 13.03.2010 10:38
Bydliště: Púchov, SK

Re: Passat 1.8 tsi 118kw

Příspěvek od rado.h »

Do týchto 1.8 a 2.0 TSi by so nešiel. Problém s krúžkami, vysoká spotreba oleja....až v B8 by som išiel do 2.0TSi. Samozrejme nemusí mať problém každý, ale je toho plný internet, tiež som nad tým motorom uvažoval, ale rozmyslel som si to a kúpil 1.4TSi. Tie sú tiež neni úplne top, ale ten čo mám CAXA je celkom OK. Tie silnejšie, čo majú aj kompresor by som tiež nebral.
VW CC 2017, 2.0 TDi 135kw, DSG R-Line, Kessy, ACC, DCC, XDS, Discover Media, R19 AEZ Kaiman

Uživatelský avatar
Matt83
Řidič
Řidič
Příspěvky: 153
Registrován: 29.06.2016 19:27
Bydliště: Milevsko

Re: Passat 1.8 tsi 118kw

Příspěvek od Matt83 »

Já 1.8 TSI (CDA) mám a nemůžu si stěžovat. Zatím žádná oprava, jen provozní kapaliny, filtry a jednou svíčky a 2x prasklá žárovka v parkovačce.
Mezi výměnami oleje (do 14000 km) dolévám cca 0.5 litru (Castrol EDGE 5W-40) . Auto má ale zatím najeto jen cca 47000. Snad se to nebude moc zhoršovat.
Benzín tankuju jen na Benzině, efectu, přidávám VIF.

Já mám manuál, do automatu u tohohle motoru bych ale nešel, ty 7Q nejsou moc spolehlivý.

Mám ale v plánu v brzké době udělat preventivně rozvody, prý je z výroby nějaká konstrukční vada na napínáku či co.

Jinak motor je to živý, bez výrazné turbo díry, tichý a spotřeba taky není špatná. Po celou dobu, co ho mám, si eviduju veškeré náklady ve Fuelio a vychází mi na 7.3 litru. 95 % cest po silnicích 1. a 2. třídy.

Odesláno z mého Mi MIX 2S pomocí Tapatalk
VW Passat B6 2010 1.8 TSI EXECUTIVE

paldik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 17.11.2010 19:05
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Passat 1.8 tsi 118kw

Příspěvek od paldik »

Taky jsem ho chtel, ale je s tim mnoho problemu, hlavne co se spotreby oleje tyce. Pak je potreba GO motoru. Naprava prisla az po roce 2012. Nebo najit kousek, co uz ma motor vymeneny v zaruce nebo prosel opravou s modifikovanymi dily. Ja osobne jsem ho radsi nevzal. Ovsem nove 1.8 tsi 132kw v B8/octe/leon uz bych se nebal.

Matt83: Jednak napinak, ale hlavne zapecene pistni krouzky, poznas, az budes dolevat litr na 1000km. Oprava v radech desitkach tisic. Ceka to KAZDE cdaa do roku 2012, protoze na to nebyla svolavacka, menili to pouze v zaruce.
Passat B7 Variant 2013, 2.0 TDI, CFFB

Uživatelský avatar
rado.h
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 13.03.2010 10:38
Bydliště: Púchov, SK

Re: Passat 1.8 tsi 118kw

Příspěvek od rado.h »

Jasné, pokiaľ by to nemalo moc najazdené tak prečo nie. Ale to je pri týchto motoroch tak do cca 70 tis. Veľa má problém už pri týchto km. Ale sú aj také čo majú 200 a fungujú ok. Všetko je to o tom, ako sa jazdilo, podtáčanie motora a longlife s 30tis. intervalom = zakarbónované stieracie krúžky a to zase veľkú spotreba oleja a pre motor konečná. Riešenie je gen. motora, čo je pri cene B6....
VW CC 2017, 2.0 TDi 135kw, DSG R-Line, Kessy, ACC, DCC, XDS, Discover Media, R19 AEZ Kaiman

Juno_CZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 07.04.2017 12:10

Re: Passat 1.8 tsi 118kw

Příspěvek od Juno_CZ »

Mám kámoše co jsi koupil Octu s tímhle motorem. Prý to je záležitost roku výroby. V určitě době ztencili kroužky a ty stojej za prd. Jiný ročníky to mají mít opravené. Já mám 2.0 TSI, vynmenil jsem PCV ventil a tedka budu dávat 5W-40 tak sand spotreba jeste trochu klesne. Zjistil jsem, že mi ještě teče trochu z pod víka ventil, takže budu měnit těsnění. Jinak co se týká oprav těch kroužků tak to dělají nějací borci z Brna, nic méně mají údajně na 3 měsíce dopredu plno. Nic méně v práci jezdím novou Octu 110kW diesel a to teprve papa olej. A to je nová.

MARTANEK33
Řidič
Řidič
Příspěvky: 167
Registrován: 27.01.2016 19:41

Re: Passat 1.8 tsi 118kw

Příspěvek od MARTANEK33 »

měl jsem octávku 1.8 tsi 4x4 kod motoru CDAA a ta žrala více oleje než benzínu. Nájezd byl kolem 120 tiísic. Musel jsem jí dát na GO motoru, to stálo cca 50000 Kč, kde do servisu jsem skoro ani nedojel. Dával jsem to do toho Brna na servis, trošku to pomohlo, ale i tak to olej papalo, tak jsem se naštval a šla do áček a šel jsem zpátky do nafty :)
Passat b6 125 Kw CR r.v. 2008 CBB

Stefan777
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 492
Registrován: 29.01.2016 14:37
Bydliště: Brno,Zurich

Re: Passat 1.8 tsi 118kw

Příspěvek od Stefan777 »

Hoďte sem jméno toho servisu jen tak pro zajímavost


Odesláno z mého HTC One pomocí Tapatalk

shikaree
Závodník
Závodník
Příspěvky: 598
Registrován: 13.07.2009 13:49

Re: Passat 1.8 tsi 118kw

Příspěvek od shikaree »

https://forum.octaviaclub.cz/index.php? ... -tsi-cdaa/" onclick="window.open(this.href);return false;

https://forum.octaviaclub.cz/index.php? ... my-18-tsi/" onclick="window.open(this.href);return false;

Všem kdo má CDAA hodně štěstí, budete ho potřebovat!

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“