Cvakani jednotky/rele z palubky

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
Fil.CZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 09.11.2016 16:05
Bydliště: Praha

Cvakani jednotky/rele z palubky

Příspěvek od Fil.CZ »

Zacala se mi chovat velice zvlastne elektrika v auta, ciste nahodne mi problikava otevreny kufr a ciste nahodne auto hlasi vice klicku ve vozdile i kdyz je v nem jen jeden kessy klic, vsechno doprovazi chrasteni (rele?) nebo nejake (comfortni?) jednotky za kaslikem, viz video.

Auto bylo jiz v servise ale tam mi mimo rozhozene geometrie a vymeny prelamaneho svazku v kufru neudelali nic, diagnostika jak jejich tak ta moje take zadne chyby nehlasi.

Chrasteni se da 'nasmilovat' oteviranim a zaviranim dveri, problikovani klicku a kufru neda.

Jedien co me osobne napadlo jak se s timhle pohnout dal je identifikovat co to presne chrasti a docasne prohodit

Passat CC/B7 2011
VW CC R-line 2011, 2.0 TDI 125kW, 4 Motion, DSG

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Cvakani jednotky/rele z palubky

Příspěvek od KJirka »

no každopádně bych vozil hasičák :D
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Fil.CZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 09.11.2016 16:05
Bydliště: Praha

Re: Cvakani jednotky/rele z palubky

Příspěvek od Fil.CZ »

KJirka píše:no každopádně bych vozil hasičák :D
Delas si srandu ale takhle mi zdechlo druhy auto na okruhu a jeste se mi zacalo kourit z palubky, jeli sme potom domu ve 30C v kombinezach a s kuklama s hasicakme na kline :D
To je ale jina story, tady proste dle me blbe jen komfortka nebo nejaky jeji rele, nevim jak je to presne u B7
VW CC R-line 2011, 2.0 TDI 125kW, 4 Motion, DSG

Uživatelský avatar
lukasko144
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2526
Registrován: 25.06.2009 21:40
Bydliště: Malacky, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvakani jednotky/rele z palubky

Příspěvek od lukasko144 »

Cvrlika relatko priamo na plosaku komfortky pod tym plechovym krytom. Vymena komfortky Ti nepomoze.
06/2009: Passat Variant 2.0 TDI 2008 103 kW BKP 4Motion Highline Foto CZ , Foto SK
07/2007 - 05/2009: Skoda Fabia 1.4 MPI Foto
12/2006 - 06/2007: Skoda 130 Foto

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Cvakani jednotky/rele z palubky

Příspěvek od KJirka »

Fil.CZ píše:
KJirka píše:no každopádně bych vozil hasičák :D
Delas si srandu ale takhle mi zdechlo druhy auto na okruhu a jeste se mi zacalo kourit z palubky, jeli sme potom domu ve 30C v kombinezach a s kuklama s hasicakme na kline :D
To je ale jina story, tady proste dle me blbe jen komfortka nebo nejaky jeji rele, nevim jak je to presne u B7
no to si srandu nedělám, mě začla hořet za jízdy přístrojovka u T4 :laugh:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvakani jednotky/rele z palubky

Příspěvek od teekey »

2Fil.CZ:
- problikava otevreny kufr = nalomena kabelaz, oxidace, mikrospinac v zamku, zamek
- vice klicu ve vozidle = vnitrni anteny (ne kliky), nektera blbne duvodu muze byt vic, stava se a nema to vliv na funkci, nechal bych preventivne za 550,- v servise nove prizpusobyt vsechny klice, tim se vylouci, ze problem by byl s immo
- chrasteni rele = nevim co je za kastlikem krome vetraku a klapek, video nikde nevidim
- pouzil nekdo diagnostiku VCDS?
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
Fil.CZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 09.11.2016 16:05
Bydliště: Praha

Re: Cvakani jednotky/rele z palubky

Příspěvek od Fil.CZ »

Prvne se omlouvam ze jsem sem nedal video ale neslo nahrat. Mezi tim jsem sam sam udelal trochu progress.

- Kabelaz kufru(levy svazek byl vymenen) ovsem vypada to ze je zprelamany mozna i svazek ktery pokracuje za nim v kufru, po odpojeni modreho konektoru vse prestalo! Konkretne modreho konektoru mezi pravym svazkem kabelaze vika kufru a pokracovanim v blatniku uvnitr. Sice ted nefunguji zadni svetla ve viku a kamera ovsem rele uz nechrasti.

Na VCDS jsem to uz pripojene mel a mimo tech svetel to nic nehlasi, kdyz se konektor zapoji zpet tak to nehlasi nic ani tak.
VW CC R-line 2011, 2.0 TDI 125kW, 4 Motion, DSG

Uživatelský avatar
Fil.CZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 09.11.2016 16:05
Bydliště: Praha

Re: Cvakani jednotky/rele z palubky

Příspěvek od Fil.CZ »

teekey píše:2Fil.CZ:
- problikava otevreny kufr = nalomena kabelaz, oxidace, mikrospinac v zamku, zamek
- vice klicu ve vozidle = vnitrni anteny (ne kliky), nektera blbne duvodu muze byt vic, stava se a nema to vliv na funkci, nechal bych preventivne za 550,- v servise nove prizpusobyt vsechny klice, tim se vylouci, ze problem by byl s immo
- chrasteni rele = nevim co je za kastlikem krome vetraku a klapek, video nikde nevidim
- pouzil nekdo diagnostiku VCDS?
Diky za odpoved! Auto jiz ve VW bylo ale vymenli pouze jako roboti kabelaz kufru, kdyz jsem si s tim celym trochu hral - sklopil sedacku abych videl dovnitr, otevrel kufr a zavrel mu zamek sroubovakem = mikrospinac ukaze zavreny kufr potom jsem trochu osahaval kabelaz v podbehu, nasledne to cele zacalo blikat a ukazoval se mi otevreny kufr, etc.... takze hadam ze to bude ten navazujici svazek kabelu v kufru.

Video neselo uploadovat, chraseni jsou rele komfortky ktera reaguje na skraty z kabelaze/spinacu.

Zitra davam do VW na pokracovani tak uvidime. Jen me tedy sere ze ocividne nikdo neprosel to o cem mluvis ty ;( nekoupil sem si auto abych ho mel porad v servise.
VW CC R-line 2011, 2.0 TDI 125kW, 4 Motion, DSG

Uživatelský avatar
Fil.CZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 09.11.2016 16:05
Bydliště: Praha

Re: Cvakani jednotky/rele z palubky

Příspěvek od Fil.CZ »

lukasko144 píše:Cvrlika relatko priamo na plosaku komfortky pod tym plechovym krytom. Vymena komfortky Ti nepomoze.
Diky, myslel jsem si to jen jsem nevedel jak to ma VW udelane zda je rele soucasti jednotky nebo je pripojene z venku. Kazdopadne uz vime ze to neni pricina ale nasledek, nasledek nejspis dalsi vadne kabelaze.
VW CC R-line 2011, 2.0 TDI 125kW, 4 Motion, DSG

Uživatelský avatar
lukasko144
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2526
Registrován: 25.06.2009 21:40
Bydliště: Malacky, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvakani jednotky/rele z palubky

Příspěvek od lukasko144 »

Neskor Ti to zacne chrastit napr. aj pri zasuvani klucika do sachty na nastartovanie. Tou kabelazou to podla mna nebude.
06/2009: Passat Variant 2.0 TDI 2008 103 kW BKP 4Motion Highline Foto CZ , Foto SK
07/2007 - 05/2009: Skoda Fabia 1.4 MPI Foto
12/2006 - 06/2007: Skoda 130 Foto

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“