Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: 3C5 1.6 FSI ucpaný katalyzátor?
PříspěvekNapsal: 11.06.2019 14:40 
Nový člen
Nový člen

Hodnost:

Nový člen

11.06.2019

2

Ahoj lidi,

mám Passata B6 s motorem 1.6 FSI (teda, abych byl přesný přítelkyně má, koupila ho už v době, kdy jsme spolu nebyli), najeto lehce přes 160 tis. (prověřeno i v elektronických databázích, má kompletní historii). Jo a přítelkyně s ním jezdí dost krátké trasy, začal jsem přidávat do nádrže VIF a snažím se to občas protáhnout na něco delšího a trochu vyhnat pavouky, ale už je asi pozdě, vysvětlím dál. Když jsem se autu začal věnovat, mělo několik problémů:
1) baterka úplně v prdeli, když odešla ta se kterou to bylo koupený tak přítelkyně bejvalej tam místo nový baterky dal ze svojí jedničkový fabie 1.4, která byla hned taky v háji. Koupil jsem novou a hned zmizelo pár problémů, viz dále.
2) Žralo olej, tak půl litru na 300 km - ZMIZELO PO VÝMĚNĚ BATERKY (nechápu jakto, ale stalo se)
3) Občas se nechytil imobilizér a bylo nutné klíček, kartu nebo jak to nazvat vyndat a zandat - ZMIZELO PO VÝMĚNĚ BATERKY
4) Nedávno auto začlo hlásit že nepálí jeden válec, auto jsme hned odstavili a jelo následně jen do servisu - výměna svíček (byly totálně na kaši), oleje, filtrů
5) Když měnili v servisu svíčky, tak mi řekli, že je dost zanešená škrtící klapka, začali jsme proto víc jezdit delší trasy když to jde, točit to a lejeme tam ten VIF.

6) No a teď k aktuálnímu problému - auto přestalo totálně táhnout (vím, že 1.6 FSI je na B6 kombi slabá, takže nemůžu čekat zázraky, ale mám Megana Kombi 1.6 MPI stejnej výkon, menší krouťák a je to oproti tomu úplná raketa), na dálnici po rovině se rozjede tak na 120, 130 když je to mírně z kopce a víc ani ťuk, nenechá se to vytočit na víc jak 5100 otáček, přestože omezovač je někde na 6500 a ozývá se v tu chvíli takový chrastění. Při určitým zatížení motoru a rychlosti to začne z ničeho nic škubat, jen pár vteřin, pak zase dobrý (typicky, rovina 80km/h na pětku, odhadem nějakejch 2700 otáček). Jo a občas to chrastí po nastartování (jen občas a nemá na to vliv, jestli je auto teplý nebo studený), tak 3 - 5 vteřin, a svítí kontrolka EPC, po těch pár vteřinách to zmizí, jak kontrolka, tak zvuk. Jo a žere to jak tank, i při dlouhý trase po rovinách je problém se dostat pod devět na sto, dřív to jezdilo tak za 7,5.

Vzhledem k tomu chrastění jsem auto teď objednal na komplet výměnu rozvodů (po koupi je samozřejmě nikdo nedělal) a vyčištní tý škrtící klapky. Teď ale přemýšlím, jestli ten chybějící výkon, neochota jít do otáček a spotřeba není spíš o zanešeným katalyzátoru a nebylo by potřeba ho vyčistit, případně vyměnit. Nemám moc představu, jak se zanešenej katalyzátor projevuje a jaktože elektronika auta nic nehlásí.

Máte někdo nějakou podobnou zkušenost? Dokážete mi s tím poradit? (Prosím rady typu hoď to ze skály, atd. mi jsou k ničemu, auto si zatím chceme nechat a prostě ho dát do kupy).
Předem moc díky za všechny rady a zkušenosti. Jo a omlouvám se, pokud tu už podobný dotaz je, tak jsem ho nenašel.

Předmět příspěvku: Re: 3C5 1.6 FSI ucpaný katalyzátor?
PříspěvekNapsal: 11.06.2019 15:38 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

09.04.2009

14442

Chomutov

Na rovinu, jsem ani nevěděl o existenci tohoto motoru v B6. Obávám se, že s tím moc zkušeností nebude.

PříspěvekNapsal: 11.06.2019 22:36 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

12.05.2010

5729

Praha

Jo už jsem to někdy na tý 1.6 řešil, bude přicpaný kat, trpěj na to.

ŠKODA Octavia RS CEGA

PříspěvekNapsal: 12.06.2019 08:39 
Nový člen
Nový člen

Hodnost:

Nový člen

11.06.2019

2

Děkuju za radu.

Je šance ten katalyzátor nějak vyčistit (případně nějaká firma co to dělá v Praze nebo severně od Prahy)? Nebo je to prostě na výměnu? Přecijenom katík není úplně levná záležitost.

PříspěvekNapsal: 12.06.2019 09:41 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

12.05.2010

5729

Praha

Výměna. Jo, si 20t nebo kolik. Zkus to nejdřív projet s odpojeným.

ŠKODA Octavia RS CEGA

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]