3C5 1.6 FSI ucpaný katalyzátor?

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Slaviczech
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 11.06.2019 14:06

3C5 1.6 FSI ucpaný katalyzátor?

Příspěvek od Slaviczech »

Ahoj lidi,

mám Passata B6 s motorem 1.6 FSI (teda, abych byl přesný přítelkyně má, koupila ho už v době, kdy jsme spolu nebyli), najeto lehce přes 160 tis. (prověřeno i v elektronických databázích, má kompletní historii). Jo a přítelkyně s ním jezdí dost krátké trasy, začal jsem přidávat do nádrže VIF a snažím se to občas protáhnout na něco delšího a trochu vyhnat pavouky, ale už je asi pozdě, vysvětlím dál. Když jsem se autu začal věnovat, mělo několik problémů:
1) baterka úplně v prdeli, když odešla ta se kterou to bylo koupený tak přítelkyně bejvalej tam místo nový baterky dal ze svojí jedničkový fabie 1.4, která byla hned taky v háji. Koupil jsem novou a hned zmizelo pár problémů, viz dále.
2) Žralo olej, tak půl litru na 300 km - ZMIZELO PO VÝMĚNĚ BATERKY (nechápu jakto, ale stalo se)
3) Občas se nechytil imobilizér a bylo nutné klíček, kartu nebo jak to nazvat vyndat a zandat - ZMIZELO PO VÝMĚNĚ BATERKY
4) Nedávno auto začlo hlásit že nepálí jeden válec, auto jsme hned odstavili a jelo následně jen do servisu - výměna svíček (byly totálně na kaši), oleje, filtrů
5) Když měnili v servisu svíčky, tak mi řekli, že je dost zanešená škrtící klapka, začali jsme proto víc jezdit delší trasy když to jde, točit to a lejeme tam ten VIF.

6) No a teď k aktuálnímu problému - auto přestalo totálně táhnout (vím, že 1.6 FSI je na B6 kombi slabá, takže nemůžu čekat zázraky, ale mám Megana Kombi 1.6 MPI stejnej výkon, menší krouťák a je to oproti tomu úplná raketa), na dálnici po rovině se rozjede tak na 120, 130 když je to mírně z kopce a víc ani ťuk, nenechá se to vytočit na víc jak 5100 otáček, přestože omezovač je někde na 6500 a ozývá se v tu chvíli takový chrastění. Při určitým zatížení motoru a rychlosti to začne z ničeho nic škubat, jen pár vteřin, pak zase dobrý (typicky, rovina 80km/h na pětku, odhadem nějakejch 2700 otáček). Jo a občas to chrastí po nastartování (jen občas a nemá na to vliv, jestli je auto teplý nebo studený), tak 3 - 5 vteřin, a svítí kontrolka EPC, po těch pár vteřinách to zmizí, jak kontrolka, tak zvuk. Jo a žere to jak tank, i při dlouhý trase po rovinách je problém se dostat pod devět na sto, dřív to jezdilo tak za 7,5.

Vzhledem k tomu chrastění jsem auto teď objednal na komplet výměnu rozvodů (po koupi je samozřejmě nikdo nedělal) a vyčištní tý škrtící klapky. Teď ale přemýšlím, jestli ten chybějící výkon, neochota jít do otáček a spotřeba není spíš o zanešeným katalyzátoru a nebylo by potřeba ho vyčistit, případně vyměnit. Nemám moc představu, jak se zanešenej katalyzátor projevuje a jaktože elektronika auta nic nehlásí.

Máte někdo nějakou podobnou zkušenost? Dokážete mi s tím poradit? (Prosím rady typu hoď to ze skály, atd. mi jsou k ničemu, auto si zatím chceme nechat a prostě ho dát do kupy).
Předem moc díky za všechny rady a zkušenosti. Jo a omlouvám se, pokud tu už podobný dotaz je, tak jsem ho nenašel.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: 3C5 1.6 FSI ucpaný katalyzátor?

Příspěvek od KJirka »

Na rovinu, jsem ani nevěděl o existenci tohoto motoru v B6. Obávám se, že s tím moc zkušeností nebude.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: 3C5 1.6 FSI ucpaný katalyzátor?

Příspěvek od Jirka. »

Jo už jsem to někdy na tý 1.6 řešil, bude přicpaný kat, trpěj na to.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Slaviczech
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 11.06.2019 14:06

Re: 3C5 1.6 FSI ucpaný katalyzátor?

Příspěvek od Slaviczech »

Děkuju za radu.

Je šance ten katalyzátor nějak vyčistit (případně nějaká firma co to dělá v Praze nebo severně od Prahy)? Nebo je to prostě na výměnu? Přecijenom katík není úplně levná záležitost.

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: 3C5 1.6 FSI ucpaný katalyzátor?

Příspěvek od Jirka. »

Výměna. Jo, si 20t nebo kolik. Zkus to nejdřív projet s odpojeným.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“