Chyba P3138 - variabilni provod rozdelovace, rozdil regulace

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Siws
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 15.02.2018 22:12

Chyba P3138 - variabilni provod rozdelovace, rozdil regulace

Příspěvek od Siws »

Ahoj, hledal jsem vsude mozne, ale nic konkrotniho jsem nenasel. Mam 2.0 Tdi BMR. Casto me po startu vyhodi chybu P3138 - variabilni privod rozdelovace, ventil prepinace, rozdil regulace. Jedna se o hlinikove sani, takze vychozene jako plastove sani neni. Nekde na zahranicnim foru jsem nasel, ze by se to dalo vyresit tim, ze se na tycinku, krera tvori doraz mechanizmu ovladani podtlakem, nasine treba hadicka, aby nedochazelo k zaselnuti klapek do kanalu, ale problem to nevyresilo. Kdyz me tu chybu vyhodi, zdechnu motor znova nastartuju a je to OK. Co by to mohlo byt? Predpokladam, ze to neni zkrat treba nekde v kabelazi, to by prece diagnostika vyhodila skrat a ne rozdil regulace. Kabelaz v problemovem miste v husim krku u starteru byla loni opravovana. A jak by vubec poznala jednotka nejaky problem, kdyz tam neni zadny snimac polohy tech klapek? Jedine el. komponenty jsou podtlakove ventilky. Predem dily za rady a tipy.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“