Pomoc Mrtvy passat b6 1.9 Tdi 77kW

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
mkrul
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 02.06.2017 23:55

Pomoc Mrtvy passat b6 1.9 Tdi 77kW

Příspěvek od mkrul »

Ahoj klubaci, mam dotaz a prosbu o pomoc asi pred dvemi mesici jsem zaparkoval auto standartne chcipnul a druhy den uz nenastartoval. Neroznou se budiky na palubce ale palubka funguje signalizuje otevrene dvere cas datum kilometry vsechno. Po vlozeni klice do spinacky se nic nedeje volant se neodemkne nejde ani parkovaci brzda. Nepripojim se ani diagnostikou.... vsechny ridici jednotky byly u elektrikare a jsou snad cajk spi acku mel taky rozebranou zamek volantu i s jednotkou sem poridil novy zadna zmena. Uz jsem zoufsly a nevim po cem mam jit. Nejaka rada diky. Nebo nekdo kdo by se na to chtel podivat?

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Pomoc Mrtvy passat b6 1.9 Tdi 77kW

Příspěvek od KJirka »

Ptát se, jestli jste zkoušeli jinou baterku (akumulátor) je asi zbytečný, žejo
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Pomoc Mrtvy passat b6 1.9 Tdi 77kW

Příspěvek od FandaTDI »

KJirka: Snad, když "všechny řídící jednotky byly u elektrikáře a jsou snad cajk" ... :mrgreen: Až mi ten popis připomněl případ, kdy u o skoro 10 let novějšího nemohli nastartovat po tom, co to bylo "po opravě" ve dvou servisech a ve finále (kupodivu jen) relativně banální příčina(jen to najít ;-) ), ač problémů/improvizací/bastlů víc i u takhle/relativně novýho auta...

mkrul: Zámek volantu? U B6? S jakou jednotkou? Co je to vlastně přesně za rok? No jestli měl rozebranou spínačku(proč??), tak co třeba relé 15-tky? (na který to podle popisu vypadá, ať už samotný nebo něco kolem něj...) A možná by nebylo od věci uvést, odkud jsi...

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Pomoc Mrtvy passat b6 1.9 Tdi 77kW

Příspěvek od KJirka »

už jsem tady za ty roky četl takový šílenosti, že bych se ani nedivil, kdyby tazatel přišel s tím, že akumulátor je v čudu.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

mkrul
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 02.06.2017 23:55

Re: Pomoc Mrtvy passat b6 1.9 Tdi 77kW

Příspěvek od mkrul »

Dekuju vsem za odpovedi. K dotazum baterkou to urcite neni i se zkousela jina. Zamek volantu je na ridici tyci a je zam i nejaka podvolantova jednotka propojena s immobilizerem muzu sem dat i cislo ale to je jedno. Zkusime se podivat na to rele. Jinak auto je momentalne u elektrikare v Usti nad Orlici.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Pomoc Mrtvy passat b6 1.9 Tdi 77kW

Příspěvek od majrek001 »

jako první napíchnout 05 jednotku - tam pokud jsou chyby tak zablokuje ostatní jednotky - nejspíš nejde mikrospínač a nepozná, že je vložený klíč. Jsou tam nějaké chyby?
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

mkrul
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 02.06.2017 23:55

Re: Pomoc Mrtvy passat b6 1.9 Tdi 77kW

Příspěvek od mkrul »

Ja se nepripojim k zadne jednotce takze nemuzu rict jestli tam je nejaka chyba. ASI hloupa otazka ktera to je ridici jednotka 05 ... je to komfortni jednotka? A diky

Uživatelský avatar
Ergo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1259
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Pomoc Mrtvy passat b6 1.9 Tdi 77kW

Příspěvek od Ergo »

majrek001 píše:jako první napíchnout 05 jednotku - tam pokud jsou chyby tak zablokuje ostatní jednotky - nejspíš nejde mikrospínač a nepozná, že je vložený klíč. Jsou tam nějaké chyby?
Jednotka 05 v passatu B6 ?????

mkrul: Typoval by jsem, že ti odešla ŘJ sloupku řízení.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Pomoc Mrtvy passat b6 1.9 Tdi 77kW

Příspěvek od majrek001 »

Ergo: máš pravdu - už jsem z těch audin zblbnutý
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

mkrul
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 02.06.2017 23:55

Re: Pomoc Mrtvy passat b6 1.9 Tdi 77kW

Příspěvek od mkrul »

Ahoj klubáci, tak po 2a pul mesicich vyřešeno. ERGO měl skoro pravdu ... chba byla v jednotce spoupku v řízení, ale né v elektronice ale byla tam mechanická závada. Konkretně po vložení klíčku měl servomotorek uvolnit takový klínek na odemknutí volantu přes takovou nerezovou "páku" ta ale nefungovala nebo nebyla ve správné poloze a proto se nezapla přístrojovka a nenapajeli se řídící jednotky a nešlo se s nimi spojit. Opravář opravil nevím jak nemusela se kupovat nova ani se tudíž kodovat a přizpúsobovat s immo. Takže díky za pomoc.

Jediná závada, která vznikla bliká mi na přístrojovce přeškrtnuté P "žlutě", ale diag nehlásí žádnou chybu parkovací brzda reaguje na stisknutí tlačítka a brzdí obě kola motorky funguji. Nenapadá někoho co by to mohlo znamenat?

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Pomoc Mrtvy passat b6 1.9 Tdi 77kW

Příspěvek od FandaTDI »

Tak hlavně že se na to přišlo...
S el.ručkou začít diagnostikou, u Passatů docela často zlobí ten čudl(i když ručka funguje), často pomůže očištění (kontaktů).

mkrul
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 02.06.2017 23:55

Re: Pomoc Mrtvy passat b6 1.9 Tdi 77kW

Příspěvek od mkrul »

Prave ze diag ma 0 zavad a kdyby bylo tlacitko nebo motorek tak by byl i červený vykricnik ale me jen zlute blika P a vse funguje.Teda krome toho ze se sama neodbrzdi kdyz sem pripoutany a rozjizdim se.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“