Koupě VW PASSAT 3.2 fsi 4 motion DSG?

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
michal236
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 21.05.2013 12:33

Koupě VW PASSAT 3.2 fsi 4 motion DSG?

Příspěvek od michal236 »

Zdravím klubáci,
plánuji vyměnit svojí Octavii II za konečně pořádný auto :D
Vyhlídnul jsem si Pašíka z DE v highlinu s dsg převodovkou a 3.2 fsi v limuzíně r.v 2007 najeto 140t
Co vy na to?
Nějaké zkušenosti ohledně motoru a jeho spolehlivosti?
Vzdálený známý ho má v kombíku a od něj vím, že kromě cívky a klasiky oleje atd do toho nedal nic navíc...
Spotřeba 10-11 L při Naturalu 95, ikdyž by možná mělo dostávat N98?
Je tu z Vás někdo kdo takového krasavce vlastní a mohl by napsat své nějaké postřehy?
Díky chlapy předem 8)

Uživatelský avatar
HANZ500
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1032
Registrován: 28.01.2010 21:35
Bydliště: Kladno

Re: Koupě VW PASSAT 3.2 fsi 4 motion DSG?

Příspěvek od HANZ500 »

Měl jsem v GIV 2.8 V6 což je podobný a ten motor byl super nebylo mu co vytknout, taky mi odešla jedna cívka, ale kromě toho nikdy nic, ohřál se během 2km a měl nádherný zvuk, hned jak došetřím zase nějaký peníze, tak si zase koupím VR6-ku, podle mě nejlepší motor co může být...
Dodge Challenger HURST 5.7 Hemi, Škoda Octavia IV PHEV, Dacia Pick Up 1.6 mpi, Škoda Octavia 2.0 tdi, Škoda Felicia 1.3mpi

Uživatelský avatar
HANZ500
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1032
Registrován: 28.01.2010 21:35
Bydliště: Kladno

Re: Koupě VW PASSAT 3.2 fsi 4 motion DSG?

Příspěvek od HANZ500 »

Jinak já jsem do toho kupoval 100 oktan, 95-ku jsem tam nikdy nedal, v ceně to není tak extrémní rozdíl, aby se to nedalo utáhnout :)
Dodge Challenger HURST 5.7 Hemi, Škoda Octavia IV PHEV, Dacia Pick Up 1.6 mpi, Škoda Octavia 2.0 tdi, Škoda Felicia 1.3mpi

Uživatelský avatar
mirke
Pilot
Pilot
Příspěvky: 840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: Koupě VW PASSAT 3.2 fsi 4 motion DSG?

Příspěvek od mirke »

Mám ho ve variantu a naprosto bomba, jezdím střídavě na 95 a 98 a rozdíl není, najeto 130 a defacto bez jakéhokoliv problému, spotřeba se dá při dodržování předpisů na delší vzdálenosti dostat k 8 litrům úplně v pohodě, město kolem 10-11, ale taky se dá za 15 :-) Max. doporučuju.

speedfred
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 22.01.2012 23:00

Re: Koupě VW PASSAT 3.2 fsi 4 motion DSG?

Příspěvek od speedfred »

mám ho v sedane ,hodne vybavený ,170.000km po prvom majitelovi.
čakal som ,že to bude troška pohodlnejšie-podvozok mi príde celkom tvrdý ale na kvalitných cestách celkom fajn.obťažuje ma ale hluk od kolies.
zvuk motora,ten je super.
cesta do anglicka bola za 9L a to bola celkom svižná jazda.dá sa ale aj za 8L a max som mal 11L.
DSG-radenie oproti klasickému automatu velmi pekné,ale pohýnanie sa z miesta mi príde horšie ako u hydromeniča.
predtým som mal bmw e61 a asi sa k tomu vrátim znova.ja viem tieto 2 autá nie sú protivníci ,ale jazda na pašíku je pre mna troška sklamanie a ten môj bude na predaj.
ja som išiel do toho pašíka iba kvôli ozaj našlapanej výbave a jasnej historii.

Archaon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 03.01.2010 18:29

Re: Koupě VW PASSAT 3.2 fsi 4 motion DSG?

Příspěvek od Archaon »

No asi budu jenom opakovat obecny moudra 8) ale ve svym okoli mam asi deset lidi, ktery si privezli (samozrejme pres nekoho kdo tomu rozumi) starsi silny auto a vzdycky splakali nad vydelkem... Proste problem je v tom, ze kdyz si nekdo koupi auto co ma 250 koni tak s nim nikdy nebude jezdit 90 po dalnici, pekne na spotrebu v nizkych otackach :lol: a tomu samozrejme bude odpovidat stav podvozku, brzd atd., cili radeji si nechat v prasatku dost penez na vymenu uplne vseho :roll: kolega co takhle privezl Oktavku RS uz do ni dal pomalu vic nez ho stal nakup.

Uživatelský avatar
HANZ500
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1032
Registrován: 28.01.2010 21:35
Bydliště: Kladno

Re: Koupě VW PASSAT 3.2 fsi 4 motion DSG?

Příspěvek od HANZ500 »

Ale s tím musíš počítat že na autě můžu být špatné tlumiče, brzy atd. To není o motoru, to samé můžeš mít i na TDI... Jestli tvůj kámoš koupil Oct. Rs a nasypal do ní už tolik, tak buď byla hodně levná a potom se není čemu divit nebo ten člověk co se v tom vyzná jak říkáš asi nebude takový znalec... Můj názor je ten že VR6 motory platí za jedny z nejspolehlivějších a jestli koupíš něco co nás najeto 300 a je to levný, tak se nemůžeš divit, že se ti to rozsype... Tím nechci říct, že 300 tisíc je na VR6 hodně, ale nemůžeš čekat že u ojetý auto bude top stav a s nějakou počáteční investicí musíš počítat ;-)
Dodge Challenger HURST 5.7 Hemi, Škoda Octavia IV PHEV, Dacia Pick Up 1.6 mpi, Škoda Octavia 2.0 tdi, Škoda Felicia 1.3mpi

Archaon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 03.01.2010 18:29

Re: Koupě VW PASSAT 3.2 fsi 4 motion DSG?

Příspěvek od Archaon »

Pocitat s tim musis to je jasny, a urcite se muze sypat i nafta nebo nejaky family benzin, ale proste u silneho auta je potreba myslet na to ze kdo si ho koupil, tak si ho koupil pro sviznou ostrou jizdu, a samozrejme na podvozku to bude znat proti nekomu, kdo ma stejny najezd s dieselem po dalnici. Ja sem ani nemyslel motor tam ta zivotnost troufam si rict prezije auto, ale spis tlumice, brzdy, napravy atd. A z puvodniho dotazu, kde budouci majitel chce na jedny strane tohohle drakouse a na druhy strane resi hlavne nizkou spotrebu a spolehlivost si nejsem tak uplne jist, jestli si je vedom toho do ceho jde :D

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě VW PASSAT 3.2 fsi 4 motion DSG?

Příspěvek od teekey »

Docela slusna recenze ZDE :bot:
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Milano banderasek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 26.11.2019 02:57

Re: Koupě VW PASSAT 3.2 fsi 4 motion DSG?

Příspěvek od Milano banderasek »

Uvažují o koupi 3.2 2008 od známého ale jedinej problem ke ze má cca 380xxx prý o auto se dobře staral .. tak ze vůbec nevím jestli mám jít do toho mi + - ...... jako vym pokud je o auto dobře starano tak na čísla se nekouka mám staršího passata 2000 66 kw nafta a cca 600xxx a mám ho 8 let a porad šlape já hodinky

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“