Passat 3C a nerovnosti

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
zidane
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 253
Registrován: 24.02.2006 21:02

Passat 3C a nerovnosti

Příspěvek od zidane »

Ahoj,
to, že při přejezdu nerovnosti zavrže palubní deska či podobně si začínám už zvykat, ikdyž mě to u auta takové kategorie opravdu velmi mrzí, ale myslím si, že je na vině především nepříliš štastná konstrukce celé palubní desky...mám na mysli takový ten plastový pás, který prochází přes celou šíři od okna k oknu, ten myslím stojí za vším tím vrzáním a podobně. Dost to zamrzí u auta takové ceny. Když jedu s kolegou v A3 tak se nic podobného neděje :-(
Nicméně, co mě trápí více je takový divný zvuk při přejetí nerovností, není to tupý náraz od kol, je to jakoby se někde pohnuly nějaký plast u náprav, v prostoru motoru a podobně.
Modelová situace: Přejedete nerovnost (tramvajový pás v Praze, vyvýšeny přechod, atd.) a je to takový zvuk jakoby se někde nadsunuly plasty a zase zapadly, netuším čím to může být, auto je ještě v záruce....
Možná se jedná o zvuk od tlumičů, ikdyž mi to přijde divné. Většinou když přejedete nerovnost tak slyšíte tupý náraz od kol nebo Vám zavrže palubka či podobně, ale tohle jde jakoby zespoda...
Zatím jsem nepotkal majitele stejného auta, abych se zkusil poptat tak to zkouším tady.
Díky

Uživatelský avatar
Barthez
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1285
Registrován: 18.10.2007 11:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 3C a nerovnosti

Příspěvek od Barthez »

zidane píše:Ahoj,
to, že při přejezdu nerovnosti zavrže palubní deska či podobně si začínám už zvykat, ikdyž mě to u auta takové kategorie opravdu velmi mrzí, ale myslím si, že je na vině především nepříliš štastná konstrukce celé palubní desky...mám na mysli takový ten plastový pás, který prochází přes celou šíři od okna k oknu, ten myslím stojí za vším tím vrzáním a podobně. Dost to zamrzí u auta takové ceny. Když jedu s kolegou v A3 tak se nic podobného neděje :-(
Nicméně, co mě trápí více je takový divný zvuk při přejetí nerovností, není to tupý náraz od kol, je to jakoby se někde pohnuly nějaký plast u náprav, v prostoru motoru a podobně.
Modelová situace: Přejedete nerovnost (tramvajový pás v Praze, vyvýšeny přechod, atd.) a je to takový zvuk jakoby se někde nadsunuly plasty a zase zapadly, netuším čím to může být, auto je ještě v záruce....
Možná se jedná o zvuk od tlumičů, ikdyž mi to přijde divné. Většinou když přejedete nerovnost tak slyšíte tupý náraz od kol nebo Vám zavrže palubka či podobně, ale tohle jde jakoby zespoda...
Zatím jsem nepotkal majitele stejného auta, abych se zkusil poptat tak to zkouším tady.
Díky
Ahoj pane,

konecne nejakej clovek s kym mohu sdilet stejne problemy. Cecko jsem kupoval nove a jsem s propracovanosti taky zklamanej. K tomu praskani palubky - Me to slo ze stredoveho tunelu, kde je navi ( zaclo to delat asi po 10Tkm ). Scaci sundat ten vrchni ramecek a dotahnout hvezdicky a kdyz to bude delat furt, tak do boku dat filce. K tomu praskani ze spodku auta - me se to nastesti nestalo, ale rikal mi clovek co je opravuje, ze hodne odchazem nejake hlinikove vlozky na napravach. Stoji prej cca 2000.-/ks.

Ted mam nejake otazecky ja. Uz ti drncej tahla ve dverich? Me to zaclo delat asi po 15tkm, ale nechce se mi sundavat tapecir....
Pravidelný sraz VW každá poslední středa v měsíciv 18:00_MC DONALD_Poděbrady, dálnice z PHA na HK

Uživatelský avatar
zidane
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 253
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Passat 3C a nerovnosti

Příspěvek od zidane »

Barthez píše: Ahoj pane,

konecne nejakej clovek s kym mohu sdilet stejne problemy. Cecko jsem kupoval nove a jsem s propracovanosti taky zklamanej. K tomu praskani palubky - Me to slo ze stredoveho tunelu, kde je navi ( zaclo to delat asi po 10Tkm ). Scaci sundat ten vrchni ramecek a dotahnout hvezdicky a kdyz to bude delat furt, tak do boku dat filce. K tomu praskani ze spodku auta - me se to nastesti nestalo, ale rikal mi clovek co je opravuje, ze hodne odchazem nejake hlinikove vlozky na napravach. Stoji prej cca 2000.-/ks.

Ted mam nejake otazecky ja. Uz ti drncej tahla ve dverich? Me to zaclo delat asi po 15tkm, ale nechce se mi sundavat tapecir....
Taktéž zdravím :-)
Díky za informace. Nemám sice NAVI jen radiopanel, ale zkusím to taky zkusit nějak rozdělat podle toho co píšeš. Jaký přesně rámeček máš na mysli?
S těmi vložkami si mě vůbec nepotěšil, ale auto je v záruce takže nejspíše zajedu do servisu a nechám si to opravit, protože to nejspíše jak píšeš nebude standardní chování.
Táhla ve dveřích zatím nedrnčí, aspoň jsem si toho nevšimnul, jak se to přesně má projevovat?
Mám auto krátce, napadá Tě něco na co bys mě upozornil nebo co bys mi mohlo doporučit?
Jinak mám 2.0 TDI 103kW...

Uživatelský avatar
Barthez
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1285
Registrován: 18.10.2007 11:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 3C a nerovnosti

Příspěvek od Barthez »

zidane píše:
Barthez píše: Ahoj pane,

konecne nejakej clovek s kym mohu sdilet stejne problemy. Cecko jsem kupoval nove a jsem s propracovanosti taky zklamanej. K tomu praskani palubky - Me to slo ze stredoveho tunelu, kde je navi ( zaclo to delat asi po 10Tkm ). Scaci sundat ten vrchni ramecek a dotahnout hvezdicky a kdyz to bude delat furt, tak do boku dat filce. K tomu praskani ze spodku auta - me se to nastesti nestalo, ale rikal mi clovek co je opravuje, ze hodne odchazem nejake hlinikove vlozky na napravach. Stoji prej cca 2000.-/ks.

Ted mam nejake otazecky ja. Uz ti drncej tahla ve dverich? Me to zaclo delat asi po 15tkm, ale nechce se mi sundavat tapecir....
Taktéž zdravím :-)
Díky za informace. Nemám sice NAVI jen radiopanel, ale zkusím to taky zkusit nějak rozdělat podle toho co píšeš. Jaký přesně rámeček máš na mysli?
S těmi vložkami si mě vůbec nepotěšil, ale auto je v záruce takže nejspíše zajedu do servisu a nechám si to opravit, protože to nejspíše jak píšeš nebude standardní chování.
Táhla ve dveřích zatím nedrnčí, aspoň jsem si toho nevšimnul, jak se to přesně má projevovat?
Mám auto krátce, napadá Tě něco na co bys mě upozornil nebo co bys mi mohlo doporučit?
Jinak mám 2.0 TDI 103kW...
Je to celej ten plastovej ( ja ho mam ve stylu karbon ) ramecek od popelniku k tem vrchnim suplikum ( nad radio ). Ja jsem ho odcvakoval zespodu, ale dej si pozor at to nedelas pri promrzlem aute. Mohl by ti prasknout. Zustane natebe civet akorad panel od climatroniku a radio samotne..... Jestly mas karu v zaruce, tak to neres. Odvez to do VW a oni ti to udelaj bezplatne. Ja to budu resit stejne, kdyz to prijde. Nejlepsi bude kdyz jim to rovnou reknes. "ze prednich naprav se mi ozejva klepavej zvuk na kostkach" a mas to. K tem tahlum ve dverich - kdyz jedes treba prez kostky, tak slysis jak drnci ten drat od tahla o neco. Teda aspon mi to tak prijde. Kdyz pritlacim na tepecir, tak je klid. No auto mam pul roku, tak tolik zkusenosti taky nemam, ale rad s necim poradim. Budu rad, kdyz mi taky neco reknes....
Pravidelný sraz VW každá poslední středa v měsíciv 18:00_MC DONALD_Poděbrady, dálnice z PHA na HK

Uživatelský avatar
koldavideo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 253
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kroměříž

Re: Passat 3C a nerovnosti

Příspěvek od koldavideo »

Zdravím.
Také jsem si myslel že rezonuje něco ve dveřích. Rezonace byly slyšet při nízkých otáčkách motoru. Zjistil jsem ale že to nedělají dveře ale ten tvrdý plastový okrasný nesmysl na palubní desce. Vždy když ho přitlačím - rezonance ustanou.
Ovšem "drnčení" a nepříjemný hluk při příčných nerovnostech - to je katastrofa. Škoda že jsem to nevěděl před tím než jsem si auto koupil. Nebudu to tady srovnávat s jinými auty, protože by se opět do mě někdo pustil že pomlouvám VW. Někde jsem zaslechl že v roce 2009 má být facelift - tak to snad odstraní (ale to nám už bude asi prd platné že? :wink: ) . Až Ti to opraví napiš. Mám to také v záruce tak ať vím na co si dát pozor než záruka bude u konce.
OT : jinak mám sedan 1,9TDi/77kW, Comfortline - zatím 2x reklamace centrální zamykání a problém s otevíráním kufru (ale když mrzne tak se stejně neotevře).
Nemáte někdo ve svém autě origo HF sadu premium? Musí se do toho dokupovat nějaký adaptér. Chtěl bych univerzální bluetooth . Na ebay.de ho mají za 100euro a u nás za to chtějí 6000kč. Zajímalo by mě jakým způsobem se to ovládá atd... Dík

Uživatelský avatar
Barthez
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1285
Registrován: 18.10.2007 11:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 3C a nerovnosti

Příspěvek od Barthez »

koldavideo píše:Zdravím.
Také jsem si myslel že rezonuje něco ve dveřích. Rezonace byly slyšet při nízkých otáčkách motoru. Zjistil jsem ale že to nedělají dveře ale ten tvrdý plastový okrasný nesmysl na palubní desce. Vždy když ho přitlačím - rezonance ustanou.
Ovšem "drnčení" a nepříjemný hluk při příčných nerovnostech - to je katastrofa. Škoda že jsem to nevěděl před tím než jsem si auto koupil. Nebudu to tady srovnávat s jinými auty, protože by se opět do mě někdo pustil že pomlouvám VW. Někde jsem zaslechl že v roce 2009 má být facelift - tak to snad odstraní (ale to nám už bude asi prd platné že? :wink: ) . Až Ti to opraví napiš. Mám to také v záruce tak ať vím na co si dát pozor než záruka bude u konce.
OT : jinak mám sedan 1,9TDi/77kW, Comfortline - zatím 2x reklamace centrální zamykání a problém s otevíráním kufru (ale když mrzne tak se stejně neotevře).
Nemáte někdo ve svém autě origo HF sadu premium? Musí se do toho dokupovat nějaký adaptér. Chtěl bych univerzální bluetooth . Na ebay.de ho mají za 100euro a u nás za to chtějí 6000kč. Zajímalo by mě jakým způsobem se to ovládá atd... Dík
No ja jsem si jistej, ze to jde ze dveri, protoze kdyz pritlacim, tak je klid. Mozna jsi prisel na neco noveho. Kazdopadne na drnceni se zaruka nevstahuje. Kamarad to jednou zkousel u sveho noveho auta a mel smolika. Prej je to tepelna roztaznost vlivem prostredi ( coz docela chapu ), ale proc tu tenhle problem nebyl? Asi lepe vymysleno nebo nevim.

Ja zatim zadna reklamace. Vse mi slape bez jedineho problemu.

S tim hensfree bych potreboval taky helpnout. Mam HF taky na nejakej adapter, ale ty adaptery co delaj jsou k hovnu, protoze na ty adaptery jsou stare mobily. Taky jsem si rikal, ze bych koupil do toho stojanu nejakou krabicku s modrym zubem, ale nikde jsem nic takoveho nesehnal. Ty jsi modreho zuba do toho fundamentu na palubce videl? Jinak kdyz tam neco takoveho das, tak budes mit seznam nebo sms na maxidotu nebo na radiu. Je to fakt pecka, tak bych to taky chtel......
Pravidelný sraz VW každá poslední středa v měsíciv 18:00_MC DONALD_Poděbrady, dálnice z PHA na HK

Uživatelský avatar
Marian
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Re: Passat 3C a nerovnosti

Příspěvek od Marian »

Ahoj kluci.
Mi v autě ani tak nic nepraská při klasických nerovnostech na silnici,jen když vjedu na patník jedním kolem tak to zavrže v autě.Už jsem to četl někde v testu,že nový Passat nemá takovou tuhost.Kufr,taky se mu v zimě moc nechce nahoru :)
A jak vám topí!!!!???? Měl jsem b5,5 a ten topil podtatně rychleji něž nynější 3c-Motor 2.0Tdi 103kw.Při delší jízdě je to v poho,ale než začne pořádně teplo tak to trvá někdy dost dlouho.
Zatím jinak taky moc zkušeností nemám.
Jinak ještě trochu odbočím,jaké máte nebo plánujete alu kola na léto? Mám sedana ve stříbrné barvě s origo 16" se zimnim pneu a chcu jít do alu 17" s chromem a černým podkladem.Když tak hoďte fota.
:wink:
Vw Touran 1,9 Tdi DSG

panter24
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 14.11.2007 09:03

Re: Passat 3C a nerovnosti

Příspěvek od panter24 »

Zdravím
Mám taktéž Passat 3C a chci se zeptat:
na straně spolujezdce se z přístrojové desky ozývá takové nepravidelné klapání jako kdyby tam cvakalo relé od blinkru.Dělá to třeba 1x za 5 km třeba desekrát klapne.V servisu říkají že to je motorek od klimatizace a že se to neopravuje.Mě se to ale nezdá,dělá vám to taky někomu?

Uživatelský avatar
pepanos
Profík
Profík
Příspěvky: 937
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Passat 3C a nerovnosti

Příspěvek od pepanos »

Marian píše: alu kola na léto? Mám sedana ve stříbrné barvě s origo 16" se zimnim pneu a chcu jít do alu 17" s chromem a černým podkladem.Když tak hoďte fota.
:wink:
Nejni to foto,ale je to stříbrný a kola si můžeš měnit a vybrat sám.Bez heveru :D :D !!!http://elektrony.cz/?PHPSESSID=9d4c8736 ... =Limousine

Uživatelský avatar
zidane
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 253
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Passat 3C a nerovnosti

Příspěvek od zidane »

Marian píše:Ahoj kluci.
Mi v autě ani tak nic nepraská při klasických nerovnostech na silnici,jen když vjedu na patník jedním kolem tak to zavrže v autě.Už jsem to četl někde v testu,že nový Passat nemá takovou tuhost.Kufr,taky se mu v zimě moc nechce nahoru :)
A jak vám topí!!!!???? Měl jsem b5,5 a ten topil podtatně rychleji něž nynější 3c-Motor 2.0Tdi 103kw.Při delší jízdě je to v poho,ale než začne pořádně teplo tak to trvá někdy dost dlouho.
Zatím jinak taky moc zkušeností nemám.
Jinak ještě trochu odbočím,jaké máte nebo plánujete alu kola na léto? Mám sedana ve stříbrné barvě s origo 16" se zimnim pneu a chcu jít do alu 17" s chromem a černým podkladem.Když tak hoďte fota.
:wink:
Topení: Já osobně jsem velmi mile překvapen. Pokud mám nastaven režim AUTO tak auto topí velmi rychle, cca po 1-2 km již topí. Když to srovnám s Borou co jsem měl tak je to někde jinde. Pokud mám nastaven režim ECON tak začíná topit později. Ale upřímně řečeno, tenhle rok ještě žádný mrazy nebyly takže v tomto směru zatím ještě pořádný test přijde.
Kola: Jsem na tom stejně, pak dej vědět co vybereš. Taktéž jsem chtěl 17tky, ale vzhledem k tomu chování na příčných nerovnostech tak spíše uvažuju, že koupím nakonec 16tky. Pak se pochlub s výběrem :-)

Uživatelský avatar
zidane
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 253
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Passat 3C a nerovnosti

Příspěvek od zidane »

panter24 píše:Zdravím
Mám taktéž Passat 3C a chci se zeptat:
na straně spolujezdce se z přístrojové desky ozývá takové nepravidelné klapání jako kdyby tam cvakalo relé od blinkru.Dělá to třeba 1x za 5 km třeba desekrát klapne.V servisu říkají že to je motorek od klimatizace a že se to neopravuje.Mě se to ale nezdá,dělá vám to taky někomu?
Taktéž to občas pozoruju, ale normálně jakoby cvakalo v "budíkách", třeba po delší trase, stojím na světlech a slyším jakoby cvaká v palubovce - v budikách...nevíte co to je?

Uživatelský avatar
zidane
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 253
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Passat 3C a nerovnosti

Příspěvek od zidane »

Barthez píše:Je to celej ten plastovej ( ja ho mam ve stylu karbon ) ramecek od popelniku k tem vrchnim suplikum ( nad radio ). Ja jsem ho odcvakoval zespodu, ale dej si pozor at to nedelas pri promrzlem aute. Mohl by ti prasknout. Zustane natebe civet akorad panel od climatroniku a radio samotne..... Jestly mas karu v zaruce, tak to neres. Odvez to do VW a oni ti to udelaj bezplatne. Ja to budu resit stejne, kdyz to prijde. Nejlepsi bude kdyz jim to rovnou reknes. "ze prednich naprav se mi ozejva klepavej zvuk na kostkach" a mas to. K tem tahlum ve dverich - kdyz jedes treba prez kostky, tak slysis jak drnci ten drat od tahla o neco. Teda aspon mi to tak prijde. Kdyz pritlacim na tepecir, tak je klid. No auto mam pul roku, tak tolik zkusenosti taky nemam, ale rad s necim poradim. Budu rad, kdyz mi taky neco reknes....
Díky za návod, otázka je jeestli se do toho pustím :-)...
Jak jsem psal, zatím mám pár problémků co řeším:
- drnčení palubky
- divný zvuk při přejezdu nerovností
- cvakání v budíkách

- Jinak jsem ještě přišel na to, že el. ruční brzda nefunguje úplně jako v návodu, měla by se deaktivovat rozjezdem, ale funguje to jenom při zpátečce, při rozjezdu dopředu se musí ručně odbrzdit.

Jakou máte spotřebu? Já zatím s 2,0 TDI 103kW cca 6,4-6,7

Uživatelský avatar
duske
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 202
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubice

Re: Passat 3C a nerovnosti

Příspěvek od duske »

Zdravim, taktiez mi to praska v palubke, najhorsie je to na dialnici na usekoch, kde je beton... Ked pritlacim ten plast, tak to samozrejme prestane. Dnes som si bol dat v servise aktivovat denne svietenie cez RJ (urobili mi to zadarmo). No uz po niekolkych minutach musim uznat, ze mi pride trosku nezmyselne, aby sa svetla zapli okamzite po odomknuti auta cez dialkovy ovladac...aby svetla svietili pri startovani/zhaveni...

Uživatelský avatar
Barthez
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1285
Registrován: 18.10.2007 11:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 3C a nerovnosti

Příspěvek od Barthez »

No ja jediné praskani co cejtim je naklapeni klima klapek. Dela si to kdy chce, ale to je podle teploty. Zkousely jste to nekdy s vyplim klimatronikem, jestly to praska porad?

Jinak k tomu denimu sviceni. Jde to zapnout i vypnout jak chces a ani nemusis na diaga. Da se na maxidotu nastavit na co si vzpomenes. Dela se to v menu na maxidotu. Ja jsem nato prisel nahodou. Kdyz podrzis spodni cast kolebky na prave pacce, tak se dostanes do menu, kde si nastavis cele funkce auta dle potreby. Reset v tomhle pripade funguje jako enter. Nastavit tam zamikani a jake dvere, deni sviceni a jak dlouho, zimni letni pneu, naklapeni zrcatek a atd.. Je toho tam hafo.

Nevim teda jak na starsich rocnikach. Ja mam uz toho novejsiho co se dela od prelomu 1/2007. Muj ma rv 9/2007.

Jinak jsem strasne rad, kdyz si muzu pokecat s nekym kdo ma 3Cko ( a ze nas je ). Uz jsem si myslel, ze tu nikdo takovej neni :?
Pravidelný sraz VW každá poslední středa v měsíciv 18:00_MC DONALD_Poděbrady, dálnice z PHA na HK

Uživatelský avatar
Barthez
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1285
Registrován: 18.10.2007 11:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 3C a nerovnosti

Příspěvek od Barthez »

Jinak k te spotrebe. Kdyz jezdim doslova jak duchodce a to ja jezdim, tak mam prumer za 1200km ( jedna nadrz ) cca 5,9 az 6,3. Ted mam poslednich 900km 6,7, ale to jezdim trosku prudce a popojizdim. Dalku pod plynem na dalnici kolem 180km/h jsem na 7,3. Praha po dalnici 120-130 tak kome 6l ( Najedu 100km )

Jinak mam 1.9 TDi PD 77kw ( zatim bez cipu, ale rad bych dal )
Pravidelný sraz VW každá poslední středa v měsíciv 18:00_MC DONALD_Poděbrady, dálnice z PHA na HK

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“