Passat B6 elektronická ruční brzda

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lada.s
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 443
Registrován: 24.05.2011 12:38
Bydliště: Oslavany

Re: Passat B6 elektronická ruční brzda

Příspěvek od Lada.s »

Hele já se hádat nebudu a ani nebudu obhajovat čínské motorky.
Jen by mě zajímalo jestli je haníte jenom z principu, že jsou to levné nebo má někdo opravdu praktickou zkušenost že se po určité době kazí. Měl někdo na stole rozebraný origo a čínský motorek a porovnával zpracování?
Mimojiné TRW má fabriku i v Shanghaji, co když se originály vyrábí taky v číně? atd atd...

Otázek je mnoho :laugh:

Ano ať si každej na auto namontuje co chce, ale explicitně říkat že všechno z číny stojí za h***o je podle mě kravina :)
A na dovolené se může posrat cokoliv na autě, kdo se bojí nesmí do lesa...

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Passat B6 elektronická ruční brzda

Příspěvek od Jirka. »

Lada.s píše:Hele já se hádat nebudu a ani nebudu obhajovat čínské motorky.
Jen by mě zajímalo jestli je haníte jenom z principu, že jsou to levné nebo má někdo opravdu praktickou zkušenost že se po určité době kazí. Měl někdo na stole rozebraný origo a čínský motorek a porovnával zpracování?
Mimojiné TRW má fabriku i v Shanghaji, co když se originály vyrábí taky v číně? atd atd...

Otázek je mnoho :laugh:

Ano ať si každej na auto namontuje co chce, ale explicitně říkat že všechno z číny stojí za h***o je podle mě kravina :)
A na dovolené se může posrat cokoliv na autě, kdo se bojí nesmí do lesa...
Nezlob se na mě, ale nikdo to tu nijak nehaní. Povrchové zpracování je velmi kvalitní a je vidět snaha se co nejvíc přiblížit originálu. Ale postav vedle sebe auto s novým originálem a s čínskou kopií a poslouchej zvuk co to vydává. Pak pochopí i laik. Ano oproti prasklému motorku je to asi šepot květin, ale jinak to vydává horší zvuk jak původní motorky na mém CBBB co má najeto 317tkm. :D Tak si představ jak to bude fungovat třeba za 50.000 km. Ano posrat se může opravdu vše jen u některých věcí je o dost větší pravděpodobnost. Pro mě je to něco jako dát čepy Starline, ať si to klidně někdo dá, já si raději připlatím za kvalitu.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
Funky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 16.03.2011 09:56
Bydliště: Polička / SY
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B6 elektronická ruční brzda

Příspěvek od Funky »

Zdravim ve spolek, ve čtvrtek jsem měnil brzdy na svým pašíkovi (jen zadní) na YT jsme našel návod jak povolit třmen do nejzaší polohy bez potřeby diagnostiky, všechno jsem udělal auto brzdí, ručka brzdí, problém je, ale v tom, že když jedu rychle a dojedu třeba jen 9 km čudí se mi z brzd jako by ot pořád přibrždovalo, včera u mě byl kluk s diagnostikou chyby žádný, ,provedli jsme přes diagnostiku otevření zavření motorků, jel sem to projet a stále nic pořád se to hřeje.. :/ Pravda je, že motorky už dost chrčí, ale kolo odbrzdí a jde s ním volně rukou točit. kde může být ještě problém ? třmen chodil volně, brzdy mám od ATE :/
VW Passat 1.9 Tdi 97 66kw
VW Passat 2.0 TSi 07 147kW

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Passat B6 elektronická ruční brzda

Příspěvek od Prochy01 »

Ty brzdy od Ate ;-)

prohledej to tady, nekolikrat se to už resilo a pan Tecka tu psal i co to vetsinou dela (spatny desky) - takže si přečti par komentářů a tam mas info z praxe od cloveka se zkusenostmi a nemusíš se ptát znovu na to samé ;-)
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
Funky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 16.03.2011 09:56
Bydliště: Polička / SY
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B6 elektronická ruční brzda

Příspěvek od Funky »

Ok, diky projdu to tu... Radši sem to napsal pac sem neměl čas hledat... O víkendu k tomu sednu
VW Passat 1.9 Tdi 97 66kw
VW Passat 2.0 TSi 07 147kW

josefgolf
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 19.04.2018 10:03

Re: Passat B6 elektronická ruční brzda

Příspěvek od josefgolf »

Čau chlapy. Známej má problém z parkovací brzdou. Před nedávnem mu zamrzl motorek a nešlo s tím nic jiného dělat než sundat. Pak se to napíchlo na diag a ta pověděla že z jednotky dál nejdě šťáva. Motorek funkční normálně na 12V . A říkal mi že se mu to stalo cca rok z5 na druhé straně a že mu to nějaký maník něco přepájel v jednotce. Neměl by někdo nějaké schéma? Mockrát díky

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Passat B6 elektronická ruční brzda

Příspěvek od Jirka. »

josefgolf píše:Čau chlapy. Známej má problém z parkovací brzdou. Před nedávnem mu zamrzl motorek a nešlo s tím nic jiného dělat než sundat. Pak se to napíchlo na diag a ta pověděla že z jednotky dál nejdě šťáva. Motorek funkční normálně na 12V . A říkal mi že se mu to stalo cca rok z5 na druhé straně a že mu to nějaký maník něco přepájel v jednotce. Neměl by někdo nějaké schéma? Mockrát díky
Bude v háji motorek, to že jde na 12V je hezký, ale pokud je přidřený tak má velký odběr, jednotka to vyhodnotí jako závadu a nepustí do něj štávu. Motorky mám skladem origo nový i s protikusem 2500.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Lukas&lulinek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 10.09.2015 15:09

Re: Passat B6 elektronická ruční brzda

Příspěvek od Lukas&lulinek »

Čau chlapi potřebují radu včera jsem měnil zadní kotouče plus desky koupil jsem si diagnostiku icarsoft 2 tou jsem otevřel zadek pak zmáčkl pistek dal vše nove a dal do kupy pak jsem dal zase přez diagnostiku zavřít jenže jsem zapomněl zapojit na levé straně motorek tudíž se zavřela jen jedna strana pak když jsem chtěl cokoliv udělá přez tu diagnostiku tak se otevřela vždy jen jedna strana nevíte co se tam mohlo stát nebo co stim mám dělat?? Jo ještě v autě svítí vykřičník plus P škrtnuté plus bliká tlačítko ručky díky moc za každou radu

ArnyCZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 06.11.2013 21:48
Bydliště: Praha

Re: Passat B6 elektronická ruční brzda

Příspěvek od ArnyCZ »

Zdravím všechny. Před pár dny se mi stal asi podobný problém, tak jsem chtěl poprosit o radu zkušenější co dál. Ručku používám jen občas když popojedu z místa a nedávno mi to zahlásilo závadu na el. brzdě viz manuál. Blikalo mi tlačítko brzdy, na palubáku vykřičník a přeškrtnutý P a řval poplach. Nicméně brzda zabrzdila i odbrzdila jen pokaždý zahlásila tu závadu na el. brzdě. Po pár promačkání tlačítka alespoň přestala řvát, všechno zmizelo, jen zůstalo to přeškrtnutý P. Od tý doby jsem jí radši nezkoušel použít, tak nevím. Dneska jsem byl konečně na VAGu a mám tam tyhle chyby:

02432 - napájení pro motor levé parkovací brzdy
012 - chyba v el. obvodu

02430 - levý motor parkovací brzdy (V282) odpor pohybu
003 - mechanická chyba - sporadická

A nejdou vymazat. Díky
Passat Variant Highline 2.0 TFSI BWA 147kW

vlado 14
Závodník
Závodník
Příspěvky: 531
Registrován: 19.04.2012 09:44
Bydliště: SK-OKRES MY

Re: Passat B6 elektronická ruční brzda

Příspěvek od vlado 14 »

Levy motor ko

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Passat B6 elektronická ruční brzda

Příspěvek od Jirka. »

ArnyCZ píše:Zdravím všechny. Před pár dny se mi stal asi podobný problém, tak jsem chtěl poprosit o radu zkušenější co dál. Ručku používám jen občas když popojedu z místa a nedávno mi to zahlásilo závadu na el. brzdě viz manuál. Blikalo mi tlačítko brzdy, na palubáku vykřičník a přeškrtnutý P a řval poplach. Nicméně brzda zabrzdila i odbrzdila jen pokaždý zahlásila tu závadu na el. brzdě. Po pár promačkání tlačítka alespoň přestala řvát, všechno zmizelo, jen zůstalo to přeškrtnutý P. Od tý doby jsem jí radši nezkoušel použít, tak nevím. Dneska jsem byl konečně na VAGu a mám tam tyhle chyby:

02432 - napájení pro motor levé parkovací brzdy
012 - chyba v el. obvodu

02430 - levý motor parkovací brzdy (V282) odpor pohybu
003 - mechanická chyba - sporadická

A nejdou vymazat. Díky
Motorek KO, opravuji na počkání v H.Počernicích
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

MARTANEK33
Řidič
Řidič
Příspěvky: 167
Registrován: 27.01.2016 19:41

Re: Passat B6 elektronická ruční brzda

Příspěvek od MARTANEK33 »

Pánové, tak si jdu pro radu. Měnil jsem zadní brzdy kotouče i desky obojí brembo, pak vodící tyčky a písty, jelikož jsem měl prasklé gumičky. Výměna proběhla v pohodě, ale mám problém s tím, že se mi zahřívá liták. Tady na foru jsem našel, že by mělo pomoct tam dát origo desky, tak jsem teda koupil origo desky za 1600 Kč, fuj cena. Ale stejně se pořád zahřívá. Diagnostika neukazuje žádnou chybu. Děje se to hlavně, když dám ručku a pak odbrzdím. Při normální jízdě je to dobré. Na co bych se měl zaměřit? Dík moc za každou radu
Passat b6 125 Kw CR r.v. 2008 CBB

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Passat B6 elektronická ruční brzda

Příspěvek od Prochy01 »

Udelal jsi po výměně brzd základní nastavení?
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

vlado 14
Závodník
Závodník
Příspěvky: 531
Registrován: 19.04.2012 09:44
Bydliště: SK-OKRES MY

Re: Passat B6 elektronická ruční brzda

Příspěvek od vlado 14 »

treba na 100pro očistiť
strmene

MARTANEK33
Řidič
Řidič
Příspěvky: 167
Registrován: 27.01.2016 19:41

Re: Passat B6 elektronická ruční brzda

Příspěvek od MARTANEK33 »

třmeny jsou očištěny a základní nastavení jsem taky udělal. Po očištění to krásně chodí právě. Nesedne si to třeba po nějaké době?
Passat b6 125 Kw CR r.v. 2008 CBB

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“