Passat B6 elektronická ruční brzda

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kylon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 128
Registrován: 09.11.2007 18:52
Bydliště: Vysoké Mýto
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B6 elektronická ruční brzda

Příspěvek od Kylon »

Kluci,
mám též problém asi s vypínačem. Pokud ho zmáčku tak mi zahlásí chybu. Brzda automaticky funguje bez problému.
jak čtu diskuzi, to je tak to tlačítko poruchové ? ?

Cena nového ve Svitavách 1017 Kč...
Krásné ubytování na Slovensku jen 100m od sjezdovky :
http://www.fatrapark2.cz
Termály Bešeňová -sleva 30% na vstup, aquapark Tatralandia - sleva 30%, SKIPASY až 20% sleva

Uživatelský avatar
Lada.s
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 443
Registrován: 24.05.2011 12:38
Bydliště: Oslavany

Re: Passat B6 elektronická ruční brzda

Příspěvek od Lada.s »

Jo nový origo kolem litru, nebo druhovýroba za půlku

U starších tlačítek je konstrukční "chyba" https://sites.google.com/site/1810marti ... ake-switch

Vymenit za index C a měl by být klid :good:

Uživatelský avatar
Kylon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 128
Registrován: 09.11.2007 18:52
Bydliště: Vysoké Mýto
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B6 elektronická ruční brzda

Příspěvek od Kylon »

OK Díky,
nějaký návod jak ho vycvaknout ? nebo co se vše musí rozebrat?
Krásné ubytování na Slovensku jen 100m od sjezdovky :
http://www.fatrapark2.cz
Termály Bešeňová -sleva 30% na vstup, aquapark Tatralandia - sleva 30%, SKIPASY až 20% sleva

Stefan777
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 492
Registrován: 29.01.2016 14:37
Bydliště: Brno,Zurich

Re: Passat B6 elektronická ruční brzda

Příspěvek od Stefan777 »

Měl by jít vytlačit zezadu přes tu schránku co je pod tlačítkem (jestli si dobře pamatuji co kluci tady psali)

Odesláno z mého HTC One pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Lada.s
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 443
Registrován: 24.05.2011 12:38
Bydliště: Oslavany

Re: Passat B6 elektronická ruční brzda

Příspěvek od Lada.s »

sundáš na boku ten dekl pojistek, a normálně to za svazek vytlačíš ven, je to jen na takových pružných plíškách.

Uživatelský avatar
Kylon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 128
Registrován: 09.11.2007 18:52
Bydliště: Vysoké Mýto
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B6 elektronická ruční brzda

Příspěvek od Kylon »

Tak jsme koupil nakonec za 917Kč ve Svitavách
3C0 927 225 C

nicméně mi tam technik i obchodník říkal, že je třeba nahrát do auta novější SW, jinak se závada časem opět objeví ..
co vy na to ? ?
Krásné ubytování na Slovensku jen 100m od sjezdovky :
http://www.fatrapark2.cz
Termály Bešeňová -sleva 30% na vstup, aquapark Tatralandia - sleva 30%, SKIPASY až 20% sleva

ladik danek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 16.10.2016 13:45
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Passat B6 elektronická ruční brzda

Příspěvek od ladik danek »

Kylon píše:Tak jsme koupil nakonec za 917Kč ve Svitavách
3C0 927 225 C

nicméně mi tam technik i obchodník říkal, že je třeba nahrát do auta novější SW, jinak se závada časem opět objeví ..
co vy na to ? ?
Blbost,vyměn tlačítko,nechej si udelat přes diag zakladní nastavení a fertig
Passat Variant 2.O TDI CR 100 kw 2009 Highline black pearl

Uživatelský avatar
Ondra71
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 26.11.2014 13:57
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B6 elektronická ruční brzda

Příspěvek od Ondra71 »

Taky přispěju do tématu. Pořád jsem odkládal repas motorků ručky až se mi to nevyplatilo. Normálně jedu včera z práce a zastavil jsem u krámu pro pečivo, říkám si nebudu to chcípat, a už jsem neodbrzdil. Maxidot Chyba parkovací brzdy, bimbání a kontrolky. Polilo mě úplně horko, to se musí stát zrovna teď.. :D Říkal jsem si, že s tím musím něco udělat i kdybych měl dojet těch 300m k baráku smykem. Tak jsem mačkal tlačítko, vyndaval a zandaval klíček, nakonec jsem zjistil, že zůstává viset jen pravý kolo. Takže na jedničku jsem to smykem s přestávkama dorval k baráku, smrděla spojka, úplně mi bylo toho auta líto...Zkoušel jsem přes vag základní nastavení, že by se to třeba pohnulo, ani ťuk.
Takže telefon Kimikovi, poradil mi jak to mám rozebrat, byl to teda porod, hlavně ten motor sundat, šrouby šly povolit dobře, ale s motorem potom nešlo zaboha hnout, ale nakonec povolil.
Teď jezdím bez jednoho motoru, s blikajícím tlačítkem a rozsvícenou kontrolkou na palubce, ale kolo se točí.. :) Ručka funguje na tom levým kole, ale radši ji nepoužívám, aby se neseknul i ten druhej.
V sobotu ke Kimikovi na vyndání levýho a nechám mu tam oba na repas.
Takže doporučuju všem, neodkládejte repas motorků, přijde to nečekaně a v nejméně vhodnou chvíli a nic tomu nepředchází!
Já měl ještě to štěstí, že mě to chytlo kousek od baráku, ale taky se mi to mohlo stát třeba v Praze na křižovatce na červený, to by byl mazec... :lol:
Obrázek Obrázek Obrázek
VW Arteon R-line 2018 2.0TDi 6G 110kW

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Passat B6 elektronická ruční brzda

Příspěvek od Jirka. »

Jestli ti stačí samotnej motorek tak tenhle 12ti hran mám novej origo 2000 kus.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
Ondra71
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 26.11.2014 13:57
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B6 elektronická ruční brzda

Příspěvek od Ondra71 »

Díky Jirko, ale už jsem domluvenej s Kimikem na sobotu, chtěl bych vyndat i ten druhej a repasnout oba.
Každopádně beru na vědomí a kdyžtak se ozvu. :drinks:
VW Arteon R-line 2018 2.0TDi 6G 110kW

Uživatelský avatar
Ondra71
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 26.11.2014 13:57
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B6 elektronická ruční brzda

Příspěvek od Ondra71 »

Tak dneska jsem byl u Jirky v Počernicích, protože to mám blíž než ke Kimikovi a měl ty motorky ihned na výměnu.
Očištěno, promazáno, vyměnil mi i levej, byl prasklej taky, takže by se to stalo dřív nebo později i na druhým kole.
Teď když zmáčknu ruční brzdu, tak nový motůrky v autě ani nejsou slyšet když mám puštěný rádio.. :)
Hotovo za cca 1,5h, perfektní práce, jsem rád, že to mám z krku, díky Jirko. :thanks:
VW Arteon R-line 2018 2.0TDi 6G 110kW

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Passat B6 elektronická ruční brzda

Příspěvek od KJirka »

To mužeš být rád, že ses Kimikovi vůbec dovolal. Obvykle má ten telefon na dvě věci, jen ne na telefonování :laugh:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Passat B6 elektronická ruční brzda

Příspěvek od ppfox »

no...když si dám celou tu historku do souvislostí, tak se ani kimikovi pak nedivím
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

toli07
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 06.01.2018 18:00

Re: Passat B6 elektronická ruční brzda

Příspěvek od toli07 »

Zdravím,momentálně řeším také ruční brzdu. Odešlo mi palivové čerpadlo a než přišlo nové auto týden stálo. Poté se chci rozjet, odbrzdím a pravé kolo zůstalo seklé a vyskočila chyba na přístrojovce. Na diagnostice- vadný, nebo přerušený obvod pravého kola. Zjistil jsem, že motorek je zarezlý, po vykuchání převodovky jsem zkusil připojit samotný motor, ten se točil a vyskočila chyba mechanická závada na brzdě, což je jasné, jelikož motor neměl žádný odpor při zatažení brzdy do koncové polohy. Koupil jsem nový motor a přesto to nefunguje- opět to píše přerušený, nebo vadný obvod pravého kola. Levé kolo chodí, zkusil jsem motory navzájem přehodit a pořád to samé, pořád chyba na pravém kole co nejde smazat. Může být tato závada způsobena tím, že je každý motor jiný? Četl jsem, že se vyráběly dva druhy, já mám model 12/2006. Objednal jsem i tak druhý motor, jelikož ten levý je taky prasklý. Je to tím, jak těhlice zoxiduje a nafoukne se a k tomu jsem objednal i nové tlačítko. Pokud to nepomůže, budu laborovat s kabelem a pak s jednotkou. Jak jsem psal, zajímá mne, jestli to může být způsobeno dvěma typy motorku? Díky za odpověď.

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Passat B6 elektronická ruční brzda

Příspěvek od Jirka. »

toli07 píše:Zdravím,momentálně řeším také ruční brzdu. Odešlo mi palivové čerpadlo a než přišlo nové auto týden stálo. Poté se chci rozjet, odbrzdím a pravé kolo zůstalo seklé a vyskočila chyba na přístrojovce. Na diagnostice- vadný, nebo přerušený obvod pravého kola. Zjistil jsem, že motorek je zarezlý, po vykuchání převodovky jsem zkusil připojit samotný motor, ten se točil a vyskočila chyba mechanická závada na brzdě, což je jasné, jelikož motor neměl žádný odpor při zatažení brzdy do koncové polohy. Koupil jsem nový motor a přesto to nefunguje- opět to píše přerušený, nebo vadný obvod pravého kola. Levé kolo chodí, zkusil jsem motory navzájem přehodit a pořád to samé, pořád chyba na pravém kole co nejde smazat. Může být tato závada způsobena tím, že je každý motor jiný? Četl jsem, že se vyráběly dva druhy, já mám model 12/2006. Objednal jsem i tak druhý motor, jelikož ten levý je taky prasklý. Je to tím, jak těhlice zoxiduje a nafoukne se a k tomu jsem objednal i nové tlačítko. Pokud to nepomůže, budu laborovat s kabelem a pak s jednotkou. Jak jsem psal, zajímá mne, jestli to může být způsobeno dvěma typy motorku? Díky za odpověď.
Ne, nemůže to být způsobeno dvěma typy motorků. Běžně lidi chtěji udělat třeba jeden a nikdy s tím nebyl problém a to jsem jich udělal několik stovek!
Odkud máš motorek? Nejspíš to bude nějakej čínskej shit. Nové motorky mám kdyžtak skladem, není problém to vyměnit a nastavit. Prostě přijedeš a odjíždíš s funkční brzdou.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“