Kola a pneu (letní, zimní)

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
mirek22
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 300
Registrován: 17.01.2010 22:00
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od mirek22 »

v techničku není zapsaný ten rozměr ,do TP napsaly jen rozměr který byl zrovna na autě 235/45 R17
Passat Variant B7 /2.0TDI 103kw CFFB / Lane Assist / Sign assist / Discovery media PQ -DAB

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od hkr »

To neni ze byl zrovna na aute, na Passata patri 235, 225 je rozmer Superba/Octavie. Ale nejsi prvni ani posledni, co chce usetrit.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
Bari
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 12.07.2012 10:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od Bari »

Ahoj. Jsem šikula a ohnul jsem jeden disk. Mám Passat CC s Interlagos, dle TP 8Jx18 ET41 235/40/18. Je to docela cítit i při jízdě, jak to vibruje (pravé přední kolo). Myslíte, že to půjde srovnat nebo to nemám ani zkoušet? Smiřuji se s tím, že budu muset koupit nový disk. Určitě ale ne přímo z VW, to by byla určitě šílená cena. Jak ale jinak poznat, jestli je to originál nebo replika? Na bazoši se jich najde asi dost, ale nedělám si iluze, že mnoho z nich nejsou originály. Nebo je nějaký ověřený zdroj originálů za slušné peníze?
Škoda Superb L&K 2.0 TDI (2019), 140 kW, DSG

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od skacel99 »

Opravit se dá kde co,když se natrefí na šikovnýho člověka. Pokud s tím šlo odjet,nebude to taková tragédie

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od Prochy01 »

Jak pise kolega nade mnou, opravit se dá hodně věci, pokud jde jen o vyrovnání, nemel by to být problem.

Ad inzerce - fejku bude minimalne, těch kol je takovy kvanta a za prd penize, ze to ani nikdo nemel potrebu pajcovat. Nějaká firma to delala v 17". V 18" v origo rozmeru si troufnu tvrdit, ze bude 99% original... ten bys měl poznat, pokud nejsi na obě oči slepej.
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
Bari
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 12.07.2012 10:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od Bari »

Díky za info. Jezdit se s tím dá, zase taková hrůza to není. Jen to jde mezi 50 - 80 km/h cítit, že to vibruje. Já to teda zkusím někde nechat srovnat. Nějaký tip na šikovného člověka/firmu Praha nebo okolí nebo Olomouc nebo okolí?
Škoda Superb L&K 2.0 TDI (2019), 140 kW, DSG

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od KJirka »

tady v Jirkově opravuje takový věci pneuservis Klíma. Tohle, podle popisu, musí být malina. Pak je taky otázka, jestli to nejsou repliky z bláta. Na tom originálu máš zezadu myslím zemi původu, znak VW, číslo dílu, rozměry a všechno je v odlitku. Pár let z5 jsem koupil nový kolo z rezervy asi za trojku. Pak si je ode mne bral v počtu 6ks tady kolega Qido a následně zase jedno kolo prodával. Nevím, jestli ho ještě náhodou nemá. Ale těch Interlagosů jsou mraky.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od skacel99 »

Kdysi jsem nechával rovnat kola ve Chrudimi,ale už nevím jméno. Momentálně jsem koupil nakopaný BBSa a rovnal a vařil mi je jeden člověk od nás,ale ten nemá moc času. Prý se opravují kola ještě v Boskovicích (taky to není z Olomouce daleko),ale kontakt nemám

Uživatelský avatar
Bari
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 12.07.2012 10:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od Bari »

Že ty moje nejsou originál mě taky napadlo. Ale to už teď nezjistíme, protože jsem je dával do komaxitu, protože byly odrbané. Asi to udělám tak, že ho zkusím nechat srovnat a pokud by to neprošlo, tak koupím celou novou sadu z bazoše. Kdyby ještě měl někdo nějaké doporučení na srovnání disku kolem Prahy nebo Olomouce, tak velmi uvítám. On i v Olomouci to někdo rovná, ale když si tam brácha dál svůj disk, tak to skončilo prasklym diskem.
Škoda Superb L&K 2.0 TDI (2019), 140 kW, DSG

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od KJirka »

Proč by jsi to nezjistil ? na vnitřní straně disku jsou ty identifikační znaky jako nálitek a ten komaxit to nemůže zalít tak, aby se to nedalo identifikovat. To rovnání dělá určitě spousta firem, ale protože o prachy jde vždy až na prvním místě, musí taky dávat taková akce smysl. Tady ten Klíma za to bere opravdu symbolickou cenu, ale jestli to jsou nějaký fejky za pár šupů, bude to i tak nesmysl rovnat. Myslím, že ten komax musel být dražší, než celý kola. Krom toho, že to je jako povrch disků krajně nevhodná úprava. Určitě se zeptáš na důvod, a tím je nejen povrch, ale hlavně odstín barvy. Komaxitem bych dělal možná tak plechy. Ovšem, jen kdybych to měl za půl darma.
A na okraj, opět se dostáváme k tomu, že nepíšete do profilu to místo odkud pocházíte. Já to vědět nepotřebuju, ale přesně v takových případech, jako je tento, by se to zrovna hodilo. Nevysiloval bych se aspoň tím, abych ti psal, kdo to v nějakým severočeským pupíkově dělá :laugh: :laugh: :laugh:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Bari
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 12.07.2012 10:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od Bari »

Že to nejsou originál nevím a ani jsem nevěděl, ale jen to tuším z toho, že jsem je někde ohnul a ani o tom nevím - to by se asi u originálů nestalo :-) Zkusím najít ten štítek, ale fakt teď dost pochybuji o tom, že jsou origo...

Jinak co myslíte o těchto, je to dobrá nabídka a budou (nejspíš) origo? https://auto.bazos.cz/inzerat/84454902/ ... -23545.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Já se pohybuji v Olomouci a okolí a v Praze a okolí (Benešov, Velké Popovice).
Škoda Superb L&K 2.0 TDI (2019), 140 kW, DSG

jarmil7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 448
Registrován: 21.12.2015 06:36

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od jarmil7 »

Riešiš tu opravu alu disku ktorý je možno fake potom sa pýtaš na disky z bazošu a na koniec tu dáš inzerát na cc za tak prehnanú cenu?!To su dnes ľudia :laugh:

Uživatelský avatar
Bari
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 12.07.2012 10:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od Bari »

Jestli je to fake nebo ne zatím nevím :-) Jen tuším, že asi jo, protože originál bych asi nezohnul tak jednoduše. Proto teď chci koupit nějakou sadu originál disků (opravu už neřeším), aby auto bylo OK a s tím to prodat.

Na prodej nespěchám, proto je cena nadsazená :-)
Škoda Superb L&K 2.0 TDI (2019), 140 kW, DSG

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2726
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od Nwkt »

Proč bys ho neohnul? Takhle jsem ohnul origo Cupra disk R17. Při rovnání mu prasknul jak byl tvrdej, sám mi říkal že takhle pevný disky ještě nerovnal :-D ale srovnal to, svařil a jezdí do dnes dál
Přílohy
01.jpg
02.jpg

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od KJirka »

mně teda ty disky z Bazoše přijdou jako přiměřená cena.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“