Kola a pneu (letní, zimní)

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
ladulel
Závodník
Závodník
Příspěvky: 570
Registrován: 24.07.2010 14:17

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od ladulel »

Z prechodu z 215/55/16 Vaha pneu 9.3kg a 205/55/16 s vahou pneu 8.1kg se snizenym valiv odporem sla spotreba o min 0.5L dolu dle palubaku. Zlepsilo se zrychleni a snizil celkovy hluk. Pri prechodu z 17" nebo 18" s pneu 235 na 16" se spotreba snizi o vice jak 1L na 100km. O snizeni hluku, lepsi axceleraci a zvyseni komfortu se neni potreba v tomto pripade zminovat. Bohuzel fizikalni zakony se nedaji obejit.

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od JirkaVys »

Jo tak to určitě :-D Zrychlení okem nepoznáš.
Asi jako spotřeba o 1 litr... To tak leda u benzínu, kde je znát cokoliv a pak to bere kdo ví kolik.
To nevím v čem jezdíš, protože u mě to dělá 0,1 max 0,2 více na spotřebě. A z různých testů nikde velký skok také není. To bude možná problém těch tvých pneu vraníků, ale ty jsi vlastně nikdy na větších jak R17 nejel, protože jsi tu celou dobu řešil cenu pneumatik a otázku co za kola a pneu dát na auto a nyní přicházíš se srovnáním? No už mě to nějak nebaví, prostě jsi tragéd? :-D

ladulel
Závodník
Závodník
Příspěvky: 570
Registrován: 24.07.2010 14:17

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od ladulel »

JirkaVys píše:Jo tak to určitě :-D Zrychlení okem nepoznáš.
Asi jako spotřeba o 1 litr... To tak leda u benzínu, kde je znát cokoliv a pak to bere kdo ví kolik.
To nevím v čem jezdíš, protože u mě to dělá 0,1 max 0,2 více na spotřebě. A z různých testů nikde velký skok také není. To bude možná problém těch tvých pneu vraníků, ale ty jsi vlastně nikdy na větších jak R17 nejel, protože jsi tu celou dobu řešil cenu pneumatik a otázku co za kola a pneu dát na auto a nyní přicházíš se srovnáním? No už mě to nějak nebaví, prostě jsi tragéd? :-D

Cenu pneumatik tady jako fakt za celou dobu neresim. Samozrejme je to pro me + ale neni to priorita. Traged ses ty, kdyz tady pises takovy sracky :roll:

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od JirkaVys »

:-D Nezlob se, ale dal jsem si předtím tu práci a přečetl od tebe zpětně příspěvky z tohoto tématu, abych nenapsal něco špatně, takže na voze jsi měl nejvíce R16, ještě k tomu v nějakém ne běžném rozměru. A pak tady srovnávás spotřeby, cenu, zrychlení, komfort a kdo ví co, když jsi tam vlastně větší jak R17 nikdy neměl. Přečti si co jsi tady zpětně napsal na předchozích stránkách, když máš tak špatnou paměť, protože to nedává smysl. Stejně tak R17 a více na DCC logicky... Zkrátka nějaký PC mág v důchodu? :-D

ladulel
Závodník
Závodník
Příspěvky: 570
Registrován: 24.07.2010 14:17

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od ladulel »

Jj :D Uz jsem psal, ze jsem mel vic aut. Passat b6 Na 17" i 18" a pak samozrejme na 16", Ofci 2 na 16 i 18" , Audi a4 b8 na 17" a nepocitam co jsem jezdil sluzebakama na sirokych a uzkych kolech. B7 je jedno a to same. Mam s cim srovnavat mistre...

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od JirkaVys »

Jsi opravdu směšný, z jiných příspěvků je jasné že jsi větší jak R16 na B6 neměl, kor když jsi přišel s takovými otázkami a zvláštními rozměry pneu. A pak, tu uvádíš kdo ví co jsi na tom neměl a řešil o 500 Kč dražší větší pneu :-D Po pravdě už ti odpovídat nebudu, protoze jsi nějaký pomatenec, co si tu hraje nejdříve na chudáka a pak najednou jezdíš ve 20 vozech, včetně disků z autobusu. Takže si užívej, pobavil jsi :-D

ladulel
Závodník
Závodník
Příspěvky: 570
Registrován: 24.07.2010 14:17

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od ladulel »

JirkaVys píše:Jsi opravdu směšný, z jiných příspěvků je jasné že jsi větší jak R16 na B6 neměl, kor když jsi přišel s takovými otázkami a zvláštními rozměry pneu. A pak, tu uvádíš kdo ví co jsi na tom neměl a řešil o 500 Kč dražší větší pneu :-D Po pravdě už ti odpovídat nebudu, protoze jsi nějaký pomatenec, co si tu hraje nejdříve na chudáka a pak najednou jezdíš ve 20 vozech, včetně disků z autobusu. Takže si užívej, pobavil jsi :-D
Odpovidat me vubec nemusis.
Tvuj nazor me vubec nezajima chlapce :D :drinks:

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od JirkaVys »

Myslím že výsměchu ses dočkal z více stran. Teď už se tu stejně řeší blbosti s něčím co jsi na voze nikdy neměl, takže to můžeme uzavřít, protože píšeš blbosti stejně jako že rozměry pneu jsou u B8 vs B6, B7 jiné, tudíž výška pneu je u B8 poněkud jinde i na větších diskách. Ale to je jedno, to nemá smysl, protože já slna zimu dávám vždy R16 kvůli užší pneu, protože s většími se mi zacpavaly podběhy sněhem s ledem a ty rány se mi moc nelíbily.
Nicméně na léto pod R17 nechodím na žádném z aut, protože v létě je to nesmysl mít tam R16.
A rozhodně se nic z těch nesmyslů co jsi napsal nekoná, jo pokud bych tam vrazil R19, R20 tak se můžeme bavit o realitě, ale tím to končí. Takže užívej R16 s podivným rozměrem pneu a pochvaluj si to a všude říkej dal že máš dle čeho posuzovat, protože jsi měl všechno :-D

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od skacel99 »

Čemu dalšímu ještě rozumíš,když už jsi odborník na světla a pneumatiky? :-D Fakt,máte štěstí že jdu kolem,tomuhle zrovna rozumím :-D

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od KJirka »

už toho nechte !
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
bnd
Řidič
Řidič
Příspěvky: 122
Registrován: 13.04.2018 15:33
Bydliště: Košice, Slovensko

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od bnd »

Že vás to baví si dokazovať kto je väčší .....

Odoslané z ONEPLUS A3003 pomocou Tapatalku
VW Passat B7 2.0 TDI Variant 2011 Trendline CFFB Urano Grey :smoke:

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od JirkaVys »

:-D :-D :-D Hlavně že musí ozvat někdo zrovna tohohle typu. Amen

ladulel
Závodník
Závodník
Příspěvky: 570
Registrován: 24.07.2010 14:17

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od ladulel »

bnd píše:Že vás to baví si dokazovať kto je väčší .....

Odoslané z ONEPLUS A3003 pomocou Tapatalku

Jedinej kdo si neco dokazuje je pan chytrak JirkaVys... Dle jeho vystupovani: namachrovanej, sebestrednej blboun... Lepe to uz snad ani nelze popsat... :D :offtopic:

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od JirkaVys »

Pěkně jsi se popsal, kor když ti každý tvrdí že 235 šíře prostě drží lépe na silnici, než užší pneu a ty pořád placas něco jak nechápeš kdo na tom může jezdit a co s tím kdo dělá, že cena je dvojnásobná, komfort poloviční a spotřeba o 1 litr a více vyšší :-D atd atd. Holt když někdo s většími koly nejezdil nebo jezdil s nimi tam kde nemají co dělat, pak je jasné že to výhody mít nebude, ale plácat tu něco pořád dokola je už fakt otravné a ještě si hraješ na mistra světa, když ti každý řekl že užší pneu drží méně atd. No vyloženě ses popsal výborně.

Nikdo ti přeci nezakazuje jezdit na R16, ale zase ostatním nemusíš cpát jak s tím neumí jezdit a jaké máš najednou zkušenosti se všemi rozměry, když na začátku jsi přišel s dotazem jaké pneu a disky zvolit :-D Každý ať si jezdí na tom, co mu přijde ideální, vždyť je to úplně jedno. Je to to poslední, kor když člověk vidí ty nebezpečné vraky co jezdí na silnicích, tak nějaká kola je to nejmenší.

smoulax
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 07.06.2018 18:56

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od smoulax »


Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“