Kola a pneu (letní, zimní)

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od napster »

Taky si myslim,ze ty intery jsou za priznivou cenu. Navic gumy na sezonu,mozna i dve.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

L.i.b.o.r
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 392
Registrován: 11.11.2008 17:13
Bydliště: Brno

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od L.i.b.o.r »

Kjirka, já měl koply R16 z B5,5 Road America. Přední i zadní od předchozího majitele. Musela to být neskutečná díra nebo obrubník když i přes 55 profil se to ohlo.

Bari, v Prostějově rovná Pneuservis Floryk na Kralické.
Seat Exeo ST 2.0TDI

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od KJirka »

no to dost dobře asi není možný, bez proražení gumy. Nebo pokud je podhuštěná, to pak jo.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

L.i.b.o.r
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 392
Registrován: 11.11.2008 17:13
Bydliště: Brno

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od L.i.b.o.r »

Podrobnosti nevím, ale když jsem to vezl na rovnání, ta mi chlapík řekl, že r16 od VW/Audi rovnal nespočet a že rády při rovnání praskají jak jsou tvrdé i když to nahřeje. Naštěstí mně nepraskl.
Seat Exeo ST 2.0TDI

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od hkr »

Mozny to je, ja ohnul disk VW Sima R16 na B7, guma byla ok. TSK koupila novy disk :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
Bari
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 12.07.2012 10:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od Bari »

L.i.b.o.r píše:Bari, v Prostějově rovná Pneuservis Floryk na Kralické.
Díky za tip, Prostějov je OK. Jak budu mít nové auto, tak tam s tímto zajedu.
Škoda Superb L&K 2.0 TDI (2019), 140 kW, DSG

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od hkr »

Když jsme v tom tématu o gumách - rozhodně nedoporučuji Matador zimní SibirSnow. Mám to na služebce a je to šílený, jak to po ránu v teplotách pod nulou klouže. Na vodě taky příšerný, absolutně nedrží stopu... Šílená guma... :baseball:
Naposledy upravil(a) hkr dne 15.02.2018 07:14, celkem upraveno 1 x.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od skacel99 »

MP92 sibir snow? Mám 225/40 R18 a nestěžuju si. Na sněhu to bere pěkně,na mokru jsem taky neměl problém,akorát mi připadlo,že se to kroutí na suchu,jak je ta guma měkká. Mám to na autě druhou zimu a za mě OK. Otec je kupoval letos na Passata ve 205/55 16 a chovají se stejně.

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od hkr »

Jo, SibirSnow, je to 205/55 R16 a je to otřesný. V porovnání s R16 Dunlopkama zimníma na předchozím golfu je toto fakt sebevražda neskutečná. Jak je pod nulou, nedá se skoro rozjet na "suchym" asfaltu do kopce (rozjíždím se jak mamlas uplně pomalinku aby to neuklouzlo). Do zatáčky uplně cítím, jak to chce klouzat do strany a to nejedu nijak závratně rychle, zlatej Nokian, Dunlop, Conti apod...
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od skacel99 »

Tak to je divný. Takový problémy s tím nemám. Jako samozřejmě se to nechová jako letní guma,ale připadá mi to v pohodě. Zas ale v rozměru 225/40 18 nemám s čím srovnávat,je to moje první 18" zimní guma.
Jako průser je třeba Rosava. To zdědil brácha na Golfu a je to šílenost,jak popisuješ. Klouže to do zatáček,furt to hrabe i na suchu a navíc to hučí jak kamion

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od Qido »

Mám přímé srovnání Matador SibirSnow vs. Conti TS850p. Oboje 235/45/17 na B6 4Motion.

Ve zkratce? Matador ja takové to ježdění "kolem komína" stačí. Ale jenom kolem komína! Člověk projede první zatačku a okamžitě pochopí, proč ta guma stojí polovinu než Conti. Ve vyšších rychlostech nestabilní, do zatáčky divně nepředvídatelná.

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od skacel99 »

Velkej podíl na tom chování bude mít taky hloubka a hrubost vzorku. Mám to teď 2. zimu a chování v zatáčkách se zlepšilo s ubývajícím vzorkem. A nebo jsem si na to prostě zvykl

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od napster »

Na R18 jsem zkousel vselijake zimni pneu. Zadek jsem spokojenej. Tam mi vydrzi 2-3sezoni contiwintersport oznaceni ted z hlavy netusim. Ale na predku jsem mel jak levne pneu kolem 2200kc/ks, tak nove Michel8n Alpin A4 a proste nemuzu najit vhodnou pneu na R18. Zajimave je,ze na R16 mi fungujou jak Conti,tak Bridgestone dobre. Ale na R18 je to peklo. Na OII jsem mel na rychlo Vraniky a lepsi guma do snehu proste neni v rozmeru R15/16 ale na vode a suchu to huci jak 16letymu v klade,kdyz mu da holka pusu. A maj tendenci uskakovat. Takze ja uz na leto volim jen R18/19 a na zimu plechatrony R16 s contikama a epesni OEM poklice.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od KJirka »

Jsou gumy, kterým říká Prochy trefně "ztlačená tma" a na těch se dá opravdu jezdit možná tak kolem komína. Když se ale dostanete náhle do prekérky, nekompromisně vás pošlou do škarpy nebo do auta před vámi. Myslím, že zn. Matador je z této kategorie. Na Transportéra jsem koupil céčkový Matadory hlavně kvůli ceně. A už min. 3x jsem se někomu téměř podíval do kufru. Stačí trochu vlhko nebo přimrzlo a chová se to hrozně. A to jsem si toho vědom a držím kurevsky velký odstupy.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od napster »

Jak pises Jirko. Na pneu se neda moc setrit. To uz je snad lepsi koupit levnejsi desticky,nez pneumatiky. Ja mel narychlo na aute(prostrelil jsem 2pneu a jiny jsem nemel v potrebnem rozmeru) Wanli. Na sucha dobry. Jakmile padla rosa a nebo mlha,tak 20-30kmh bylo akorad na kruhaci,aby to jeste zatacelo. Ja hobluju kazdy rok novy contisport 2. Loni conti 3. Mam je v nakupu 1400kc/ks. Na 2mm,coz je konec sezony je prodavam obe za 1500kc a lidi mi porad volaj a kupujou jak sileny....
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“