Kola a pneu (letní, zimní)

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od KJirka »

a čo som sprostý ?
Ne hele, ta guma není levná proto, že jich nadělali hodně a nevědí, co s nima. Ta je levná díky svým vlastnostem. Ale samozřejmě, někomu to může stačit a vyhovovat.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

vlado 14
Závodník
Závodník
Příspěvky: 531
Registrován: 19.04.2012 09:44
Bydliště: SK-OKRES MY

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od vlado 14 »

to ja neviem,ale ja sa len pytam

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od skacel99 »

Ono taky záleží,co od té gumy člověk očekává a kde a jak jezdí. pokud si to někdo kupuje na přibližovadlo do práce po městě,aby splnil povinnost,je to asi úplně jedno,na co se to obuje.

Uživatelský avatar
Tomikcek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1622
Registrován: 14.08.2010 13:05
Bydliště: Hovězí - Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od Tomikcek »

Pánové, má někdo Interlagos na zimu ? Nerozežere je sůl nebo tak něco ?
VW Passat CC 2009 2.0TDi 125kW + Audi S4 b5 avant 2.7BiTurbo s K04 - V̶W̶ P̶a̶s̶s̶a̶t̶ 3̶B̶G̶ 9̶6̶k̶W̶ 6̶q̶ -̶ A̶u̶d̶i̶ A̶4̶ b̶7̶ 2̶.̶0̶T̶F̶S̶I̶ Q̶ -̶ A̶4̶ b̶5̶ 1̶.̶8̶T̶ Q̶

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od Qido »

Jde o to jakou máš verzi.
Jsou buď klasika skříbrné, tam je to bez problému nebo leštěné. Ty celoleštěné samozřejmě na zimu nepatří.

Obrázek

Uživatelský avatar
Tomikcek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1622
Registrován: 14.08.2010 13:05
Bydliště: Hovězí - Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od Tomikcek »

Mám ty klasické stříbrné . No ještě projdu radši bazar jestli nenajdu nějaké další 18" a tohle nechám jako poslední možnost
Přílohy
20161028_144550_HDR.jpg
VW Passat CC 2009 2.0TDi 125kW + Audi S4 b5 avant 2.7BiTurbo s K04 - V̶W̶ P̶a̶s̶s̶a̶t̶ 3̶B̶G̶ 9̶6̶k̶W̶ 6̶q̶ -̶ A̶u̶d̶i̶ A̶4̶ b̶7̶ 2̶.̶0̶T̶F̶S̶I̶ Q̶ -̶ A̶4̶ b̶5̶ 1̶.̶8̶T̶ Q̶

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od KJirka »

originální kola by neměly hnít. Všechny ty levný šmejdy ale většinou i hnijou. Já dostal ke svému prvnímu CC od dealera VW na zimu celkem pohledný 17" s nalepeným VW uprostřed. Ale origoše to nebyly. Po 4 zimách už to kvetlo. Ještě, že je ode mně za mrzkej peníz koupil Denis :D
Ale ty Intrlangoše to nepochybně přežijou.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od Benetty »

vlado 14 píše:to ja neviem,ale ja sa len pytam
Zdar, ocko Polarisy kupoval na Opel Mokka, vypadají dobře, ale známý z pneuservisu říkal, že časem dost hučí, tak nevím, myslím, že je to takový slušný průměr, jak říkal tady kolega, někdy a někomu to stačí, taky jsem o nich přemýšlel, ale nakonec jsem koupil tyhle https://dobrepneu.cz/co353758-20555r16- ... ct-ts-860/" onclick="window.open(this.href);return false; Minulý týden stály ještě pod 2 litry a index 190 mi v zimě bohatě stačí, disky mám černý hliníky, vše podle TP.... Jinak tahle guma je vítěz testu (víme jak ty testy asi probíhají, ale stále je to Conti)...

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od KJirka »

Barumky jsem na nějakých autech kdysi měl a jak říkáš, jak se trochu sjednou, tak hučí jaxviň. Takže to asi platí dodnes.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Benetty
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 17.10.2008 18:39
Bydliště: Děčín a široké vwokolí

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od Benetty »

Asi to není špatná guma, ale prostě jak bylo psáno výše, rozhodně má i negativa a 5kilo na gumu asi nestojí za to....v tomhle rozměru... jinak třeba Polaris v tomto rozměru a ozn. 94V XL a Conti 94V XL už je finančně někde jinde a rozdíl 1.500 na gumu už asi stojí za přemýšlení a to se nebudu bavit o 17" nebo 18"... Ale zase asi nebudu na auto za 4 kila kupovat Barumku, abych ušetřil na obutí 2litry, na starší auto, možná v pohodě... Jinak s drahou jsme teď sundavali letní Barumky z Citróna C2, sice byly 10 let staré, ale jak hučely, to nebylo snad ani možný....myslel jsem, že je v hajzlu ložisko, dali jsme zimní krisalp na přejetí než se vyberou nové (10let stáří) a hučení bylo i tak pryč...

Uživatelský avatar
dejw82
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 21.11.2012 18:31
Bydliště: Praha

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od dejw82 »

Ahoj, tak zase super neděle! :) Tak jsem si po dlouhém hledání našel nové zimní obutí. Má volba padla na Nokian WR D4 v rozměru užovky 205/55 R16 91H. Říkám si super guma cca za 8tisíc, jdu objednat. Ale pak se zarazím, že se kouknu radši to velkého TP a ehjle!! V TP mám napsaný jen váhový index 94. OK, jdu na stránky a nenajdu jedinou WR D4 a v nabídce jen A4, což se mi zdá už jako jiná pneu (někdo tu psal, pro sportovní řidiče- což se nepovažuji!) A ted co? kouknu teda že bych vzal něco jiného a koukám na continental a najednou cena cca 12t. Tak si říkám že 4t kvůli váhovýmu indexu je pro mě moc. Tak ted nevím. Jak to máte vy ostatní? Jinak havarijní poj. jsem už zrušil. Mám to řešit nebo koupit moji první volbu s indexem 91??? Díky
VW Passat 2.0tdi,103kw,bkp
VW Multivan 2,5tdi, 96kw,axd

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od Jirka. »

To mají dsg, 4koly a jiné těžší varianty, pokud nedodržíš ten index tak v případě nehody je to stejné jako kdybys nedodržel rozměr, já bych do toho teda nešel...možná zkus koukat i po 215/55, případně osobně bych raději koupil nějaký komplety na bazoši, já kupoval fungl nový 17ky Oslo z B7 s fungl novejma continentalama za 14, ale to bylo v létě, ted jsou zimní drahý no :laugh:
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
dejw82
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 21.11.2012 18:31
Bydliště: Praha

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od dejw82 »

no to jsem si myslel, ale já nemám ani dsg,4X, mám klasiku 2,0tdi. Co jsem koukal tak i ostatní dáváte 91 a dokonce je máte i v TP. Tak nevím proč já mám 94. rok vyroby 2006. Asi si budu muset připlatit :(
VW Passat 2.0tdi,103kw,bkp
VW Multivan 2,5tdi, 96kw,axd

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od Prochy01 »

A4 je lepší než D4, vzal bych A4 a dle TP
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

petrando30
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 14.05.2009 13:55

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od petrando30 »

To nejsi jedinej s indexem 94. Ja to mel taky tak. Variant kombi předokolka bkp, rok výroby to byl taky 2006. Teď mám 2008 a tam už je index 91. Kamarád má 2014 a ten tam zase třeba nemá 215/55/R16. Prostě co rok výroby, to úplně jiné pneu.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“