Kola a pneu (letní, zimní)

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od KJirka »

Lukáš Z píše:Děkuji Qido za názor, vážím si tvé upřímnosti a ještě více, doufám, že ti to pomohlo, když si vylíváš srdce na foru a nadáváš mi online :). Učený z nebe nikdo nespadl a proto jsem to sem hodil, abych se dozvěděl názory, zda se s tím už někdo setkal. Jak říkám, vůbec jsem netušil, zda to půjde zalepit, protože jsem se s tím nesetkal. Předpokládám, že mechanik, který se tím živí musí sám moc dobře vědět, zdali je možnost s tím odjet nebo ne. Dal jsem na radu člověka, kterého jsem považoval za kompetentního. Ptal jsem se ho asi 10x zdali je to fakt bezpečné s tím jet a utvrdil mě že ano. Selský rozum mi říkal, vyměnit ty pneu přední a nahodit je dozadu kdyby se jen přece něco stalo. Dneska když mi vyměnoval v pneu servise ty pneumatiky, tak jsem se ho ptal, zda se s tím už setkal a říkal že ano. Běžně se to tak kdysi lepilo a sám to vozí sebou v zásahovém autě. Nicméně prý je to zakázáno a nesmí se vůbec pneu lepit při takovém poškození. Jediná možnost je to nahodit do konvertových pecí, kde se to "speče" ale i to se prý nesmí. Koneckoncům i on říkal, že to vydrží při správné aplikaci, ale nedoporučoval by to. Jsem rád, že jsme dojeli v pořádku a to je pro mě hlavní.

EDIT: Účet jsem měl a vyhodil ho až doma, kdyby se něco stalo, tak jsem měl v plánu se obránit na daný servis.
Lukáši, doprčic, je ti 37, jak píšeš. Tak to potřebuješ radit nebo konzultovat tak evidentní věci, jako je tohle ? Když ti někdo řekne,"skoč z mostu", tak skočíš jen proto, že s tím nemáš zkušenosti ?!!! Hoši, hoši, vy mi někdy dáváte !
Bulharsko tímto řadim mezi několik málo zemí, kde je možný úplně všechno.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Lukáš Z
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 05.07.2014 19:36

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od Lukáš Z »

Jirko spletl sis informace. Není mi 37, takové informace psal doktorko a nějak sis to dal dohromady. Já se k danému topiku nadále nebudu vyjadřovat, nemám co dodat. Považuji se stále za člověka, který se má toho spoustu co učit a celý život budu. Ve svých 25letech vlastním 3 automobil a mám zatím naběháno jen cca 200 000km.

EDIT: Každopádně ta záplata vypadala věrohodně, k vzhledem 2cm řezu po noži. Snad jen pro zajímavost přikládám foto, jak vypadala "fušerská" oprava.
Přílohy
nalepka.jpg

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od KJirka »

jo pravda, to psal někdo jinej. Snažím se všechno nějak prolítnout aspoň očima a trochu se to slejvá dohromady. Nicméně ostatní platí i pro pětadvacetiletýho chlapa. No nic, dojel jsi, buď rád a až ti zase nějakej Bulhar nabídne podobnou pomoc, hned ho vola mázni nějakou trubkou po hlavě :laugh:

Koukám, že ti tam dokonce dal originální kvalitu "Made in Germany" :D
Ale popravdě, ona ta záplata na to určená je. Jen teda ne na takovou lochnu, cos tam měl (nebo máš) ty.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od ppfox »

samozřejmě že je to záplata na proraženou pneu, ale opakuji na proraženou nikoliv na proříznutou - debil největší je v týhle kauze ten ko*ot co to tam byl ochotnej dát a poslat tě s tím přes půl evropy

moje poslední poznámka k tomuhle jen : pokud si Lukáši v tý zvláštní a rozsáhlý eseji na téma "vy všichni tady jste větší idioti než já, protože jezdíte rychle" na předchozí straně myslel i mě, tak v souvislosti s tématem jsi úplně, ale úplně mimo...

a serem na to tady, udělals chybu a nemá cenu to dál řešit 8)
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
lukasko144
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2526
Registrován: 25.06.2009 21:40
Bydliště: Malacky, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od lukasko144 »

doktor013 píše: nebezpecni jsou mladi ridici, duchodci, kloboukari, vikendovi ridici a ano zeny - i kdyz je to klise, ale je to tak...vsechno osobni zkusenosti a situace, krizovatky, dalnice, myslim ze porad plati ze jizdu na dalnici se musis naucit, tady u nas jsou ale lidi nepredvidatelni a nejisti a podle toho to vypada, pomijim ruzne psychouse typu Trpisovsky a Lacina, jedte se proste projet na Mnichov, nebo na Norimberk, to je skola, taky se jezdi rychle, ale bezpecne, protoze na silnicich nemaj vraky a umej se k sobe chovat... to uz jsme ale jinde..
Chvilu tuto temu necitam a nestacim sa divit, ako sa tu dokaze nazbierat 10 stran (potom som pochopil - ta lepena pneu)..
Nebezpecni su vsetci idioti, ktorych nezaujima okolity svet a jazdia ako by boli na ceste sami. V rychlosti ma napada zopar jednoduchych prikladov:
- pripajanie sa na dialnicu v 60ke,
- vychadzanie z kruhoveho objazdu bez smerovky,
- jazda s bludickami za znizenej viditelnosti (zadne svetla vypnute),
- predbiehanie na dialnici pocas dazda, ked sa ten, co predbieha zaradi 10 m pred predbiehanym aj ked ho v jeho rychlom pruhu nikto netlaci,
- jazda na zelenu cez krizovatku bez moznosti dokoncit odbocovaci manever (malo vodicov vie, ze zelena nie je jedinou podmienkou, kedy moze vojst do krizovatky),
- kupeny vodicsky preukaz bez absolvovania jazd pocas autoskoly,
- davanie prednosti na hlavnej ceste auto na vedlajsej vtedy, ked su na hlavnej v rovnakom smere viacere auta,
-

Situacie, ktore aj kludneho vodica rozhodia a potom sa nahana, cim sa stava na ceste takisto nebezpecnym:
- hladanie parkovacieho miesta na sidlisku bez smerovky a nahle zastavenie, prip. odbocenie,
- bezdovodne brzdenie pred prazdnym "smrtelnym" kruhacom za denneho svetla, sucha a naleziteho rozhladu, ze nikto z kruhacu nevychadza,
- vjazd na hlavnu cestu, alebo z parkovacieho miesta bez smerovky, idealne este bez svetiel a bez hanby ist 30kou, aj ked vodic musi vidiet, ze obmedzil, casto krat aj ohrozil toho za nim,
-

Ruku na srdce, kolki z vas vsetkych moralistov jazdievate podobne ako som v rychlosti popisal vyssie.

Ano, v Nemecku sa jazdi ohladuplnejsie ako v okolitych krajnach. Smerovku velmi nepouzivaju, ale to je snad jedine, co by som im vytkol.
06/2009: Passat Variant 2.0 TDI 2008 103 kW BKP 4Motion Highline Foto CZ , Foto SK
07/2007 - 05/2009: Skoda Fabia 1.4 MPI Foto
12/2006 - 06/2007: Skoda 130 Foto

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2726
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od Nwkt »

Tvoje problémy bych chtěl mít ;-)

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od ricom »

Lukáško ty máš fakt dost.. :rofl: :rofl:

Stefan777
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 492
Registrován: 29.01.2016 14:37
Bydliště: Brno,Zurich

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od Stefan777 »

Ahoj kluci,jak stará pneumatika je ještě ok ?je 5let moc?A jak moc staré používáte vy ?

Odesláno z mého HTC One pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2726
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od Nwkt »

Pokud je z gumy (ne z tý sračky co se teď vyrábí) a je dobře a správně skladovaná tak třeba 30 let :-) Zase na druhou stranu, pokud je nová a blbě skladovaná na dešti, slunci a tak. Tak bych jí nebral ani po roce ...

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od hkr »

Je to tak, nejde to uplne rict. Neni to ideal, ale pokud je to treba zimak a je normalne skladovanej a po sezone omytej od soli, tak asi ok.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
christian
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od christian »

české silnice, guma ko, disk odřený, auto zatáčí do protisměru, tyhle leštěné disky neumí nikdo lakovat, jestli někoho znáte, budu rád za tip :drinks:
jinak pneu PIRELLI PZERO 235/40ZR18 95 Y XL, maximální spokojenost! :good:
Přílohy
20160424_140359.jpg
VW 3CC R-line 2008, 2.0 TDI 103KW, CBAB

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od hkr »

Tak si podej požadavek na odškodnění po správci komunikace :good:
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od KJirka »

už jsem to tu někde psal, koupil jsem před časem manželce nový zimáky a druhou nebo třetí sezonu klouzaly na suchý vozovce tak, jako by tam byl led. V první chvíli jsem myslel, že je vyhodím, ale pak jsem s tím zajel na letiště, kde jsem je trochu ohobloval a byl klid. Ale to byla klasická ukázka ztvrdlý gumy. Nebyly starý, ale bůhví, jak je kde skladovali.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od KJirka »

christian píše:české silnice, guma ko, disk odřený, auto zatáčí do protisměru, tyhle leštěné disky neumí nikdo lakovat, jestli někoho znáte, budu rád za tip :drinks:
jinak pneu PIRELLI PZERO 235/40ZR18 95 Y XL, maximální spokojenost! :good:
Je to k posrání, to je mi jasný. Bohužel musí člověk počítat s tím, že něco takovýho se může stát a že ty jeho disky jsou téměř neopravitelný. Není to sice vidět, ale zdá se, žes to naštěstí nevzal moc, ne ? Zkusil bych to jen zaleštit, jak to je.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Neddy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 16.05.2016 10:46

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od Neddy »

Ale jsou ty disky parádní! To se musí nechat :)

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“