Kola a pneu (letní, zimní)

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od hkr »

Za me Nokian :good:


Sent from my iPhone using Tapatalk
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

bobyka_cz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 346
Registrován: 11.06.2016 14:14
Bydliště: Mlada Boleslav

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od bobyka_cz »

jinak ja ted mam aktualne na aute Dunlop Sport Maxx RT XL 235/45/18 (rozmer mam jiny protoze....protoze...) a je to vcelku ticha guma, na suchu me podrzi a mokru me jeste nenechala v problemech, DOT pulka 2015
za me tedy spokojenost, a nepozoruji opotrebeni, najeto na nich cca 5 tisic
Passat B7 Variant 2012, 2.0TDi 125 kW, manual

Uživatelský avatar
šianzek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 598
Registrován: 15.04.2016 09:45
Bydliště: Ostrava

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od šianzek »

Taky sem měl conti 5 235/45/17 i 235/40/18 xl jako Jo drželi i při číslech 200+ byl jsem spoko ale ta radost trvala asi 2 měsíce pak jsem měnil gumy ....tatik má na audi a8 4.2 TDI 2014 pirelky pzera v rozměru 275/35/21 a má najeto 40 tisíc celkem si je chválí no já měl na pasika taky jednou piiiiiizera a vydržely cca 35 tisíc km . Ale gumy vás přece drží s vozovkou.. a jeden poznatek ještě mám na pasiku 340 mm brzdy a když jsem fakt jel hoodne svižně tak conti5 se jak kdyby kroutily neboli podlamovali conti3 jsou pro mě ve všech směrech lepší než conti 5
Passat B7 2012, side assist,premium bt,barevné budíky,kožené odvetravane sedačky ,rns510 poslení řady,kamera,chip,340 mm brzdy zimmermann,pružiny eibach, komplet vytlumene dveře, repro focal,keramika

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od Prochy01 »

Jen doplním, ze aktualne se už prodavaji Conti 6....
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
šianzek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 598
Registrován: 15.04.2016 09:45
Bydliště: Ostrava

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od šianzek »

Prochy01 píše:Jen doplním, ze aktualne se už prodavaji Conti 6....
Zkoušel si je už ?
Passat B7 2012, side assist,premium bt,barevné budíky,kožené odvetravane sedačky ,rns510 poslení řady,kamera,chip,340 mm brzdy zimmermann,pružiny eibach, komplet vytlumene dveře, repro focal,keramika

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od Prochy01 »

Nn, mam 5 a ještě habadej vzorku.

Jen doplním koment k Jirkovu prohlášení, ze když se ojedou, ze na mokru klouzou. Tak trochu je to jasne a je to u absolutně všech gum, ze ojeté klouzou na mokru :-))) když si gumu prohlédnete myvaji takovy cudliky ve vzorku se značkou kapicky na boku a když jste na této značce tak to chce už počítat s tím, ze na mokru je to již horší...

Aby bylo jasno, Conti nijak neprotezuju, měl jsem je za dobrou cenu, tak jsem je vzal a ta guma je velmi dobra, respektive bezproblémová, vydrž bude taky kolem 40-60tis, takže taky pohoda. Až budu měnit, nebal bych se ale jakýkoliv rozumný znacky, který tady kluci zminvali.
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od KJirka »

kloužou není Prochy správnej výraz. Oni mají ty radiální drážky hodně úzký a když se to sjede, přestanou odvádět vodu. Takže dostaneš aquaplaning jak prase.
Na těch mých Bridgestonech jsou ty drážky nesrovnatelně širší, a proto tě ta guma i v hluboký vodě podrží, i když je už relativně dost sjetá. V tom je zásadní a obrovskej rozdíl.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od Prochy01 »

Muže být...

Btw bridgestony jsou dobra volba - jak tehdy sedely na tom Šíru i na mokru, to jsem fakt cucel a tam bylo na přední nahon přes 300 kobyl. Ty by se mi líbily ;-)
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
šianzek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 598
Registrován: 15.04.2016 09:45
Bydliště: Ostrava

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od šianzek »

Musím říct že,, bricky" jsou na vodě top snaží se vždycky být na vodě špička říkal mi to přímo manager v bridgestone jak jsem byl na prohlídce ..
Passat B7 2012, side assist,premium bt,barevné budíky,kožené odvetravane sedačky ,rns510 poslení řady,kamera,chip,340 mm brzdy zimmermann,pružiny eibach, komplet vytlumene dveře, repro focal,keramika

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od KJirka »

ty kola, co mám, měl původně Víťa (Zaskar) na Šíru. To byly ty gumy úplně nový, takže si s nima vletěl do hluboký vody a nehnulo se to ani o milimetr. Dneska už bych si dával většího majzla, ale drží to pořád dobře. Conti 5 se stejnou hloubkou dezénu by tě v louži už nakopaly do škarpy.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

L.i.b.o.r
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 392
Registrován: 11.11.2008 17:13
Bydliště: Brno

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od L.i.b.o.r »

bobyka_cz píše:jinak ja ted mam aktualne na aute Dunlop Sport Maxx RT XL 235/45/18 (rozmer mam jiny protoze....protoze...) a je to vcelku ticha guma, na suchu me podrzi a mokru me jeste nenechala v problemech, DOT pulka 2015
za me tedy spokojenost, a nepozoruji opotrebeni, najeto na nich cca 5 tisic
Mám tyhle Dunlopy a 1mm pneu vydrží na předku max 1500km. Jízdní vlastnosti pneu dobry, jak na suchu, tak i na vodě, ale ta výdrž je žalostná.
Seat Exeo ST 2.0TDI

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od KJirka »

protože to jsou žvejky. Držej, jak přibitý, ale mizí před očima. Měl jsem je kdysi na Octavii
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

bobyka_cz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 346
Registrován: 11.06.2016 14:14
Bydliště: Mlada Boleslav

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od bobyka_cz »

tak nevim, jestli to jsou zvejky, oproti CSC5, ktery jsem mel predtim, jsem v tuhle dobu uz jezdil skoro po dratech :D tady zatim skoro cely plny vzorek
Passat B7 Variant 2012, 2.0TDi 125 kW, manual

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od napster »

To je dano se vsim. Na motorce mam taky pneu,co perfektne drzi,ale sjizdi se tim i rychle. Pneu,co se nesjizdi nedrzi vzdy dle ocekavani. Viz Wanli. Dulezity je i DOT. Bral jsem v jednom pneuservisu nove pneu a dot3roky stary.....
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

ladik danek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 16.10.2016 13:45
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od ladik danek »

Zdarec chlapi. mam v merku letní Nokiany 225/55 16 za celkem dobrou cenu. Chci se optat když je dam na alu disk SIMA 6,5 x 16 nebude to už moc?? Ted tam mam origo dunlop 205 a je to užovka no.. Nebo 215 taky Nokian a taky dobra cena je na ně.
Nevim no,poradíte?? Diky zatím.
V TP mam zapsane samozřejmě rozměry co píšu.
Passat Variant 2.O TDI CR 100 kw 2009 Highline black pearl

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“