Kola a pneu (letní, zimní)

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od hkr »

Nwkt píše:Pěkných kol je spousta, ale třeba se liší o 1-2mm v ET a to už by měl být problém ;-)
Originál.... A těch jsou mraky.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
Lada.s
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 443
Registrován: 24.05.2011 12:38
Bydliště: Oslavany

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od Lada.s »

KJirka píše:Já nevím, co furt vymýšlíte, když je na bazarovým trhu tolik pěkných originálních kol.... Pokud se gum týká, tak bych asi úplně nehrotil, jestli to nebude 235, ale třeba jen podstatně levnější 225.
No tak když už si dám tu práci a seženu origo kola (kvuli STK a pojišťovně) tak to přece celé nezabiju špatným rozměrem gum, ne?
To mi jaksi nedává smysl :wink:

Uživatelský avatar
Stepix
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1726
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: C.Budejovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od Stepix »

hkr píše:
Nwkt píše:Pěkných kol je spousta, ale třeba se liší o 1-2mm v ET a to už by měl být problém ;-)
Originál.... A těch jsou mraky.
No neřeším rozměr pneu jako parametry disků... mám tam klasiku 16" o třech různých šířkách disků a 3 velikosti 17" kdy mám 6J, 6,5J a 7,5J... k tomu patřičná ET... Kupuju originál VW disky ale 7J (které ET ani nemám předurčené), ale mají ET39 (nejnižší co mám je 42...což je nula nula prd)... Jen my šlo o to jaká je únosná mez, ET v těchto mezích opravdu neřeším a nikdo ho na mých autech ani neřešil... vždy jsem ubíral o cca 10... a to jen proto kluci, že 235/45 na zimu prostě nechi (i kvůli absurdní ceně pryží), Tudíž jdu na 205/50... na léto samozřejmě plánuji origo (myslím že Michigany?) :-) a tam už 235 snesu :-D /rozměr pneu bude vždy správně dle TP/ ...

P.S. Teď koukám do kalkulačky že rozdíl je +2mm ven... :-D tak to je opravdu o ničem :-P

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2726
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od Nwkt »

hkr píše:
Nwkt píše:Pěkných kol je spousta, ale třeba se liší o 1-2mm v ET a to už by měl být problém ;-)
Originál.... A těch jsou mraky.
S tím bych si dovolil nesouhlasit. Pokud se budu držet toho co psal K.Jirka, tak při dodržení šířky disku a přesného ET, těch možností moc mít nebudeš. Třeba i u B6 a B7 je rozdíl asi 2mm na ET ;-) Vím to, protože mám B7 disky na B6 :-D

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od hkr »

Wtf? Originalu na B6 nejsou mraky?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od KJirka »

Lada.s píše:
KJirka píše:Já nevím, co furt vymýšlíte, když je na bazarovým trhu tolik pěkných originálních kol.... Pokud se gum týká, tak bych asi úplně nehrotil, jestli to nebude 235, ale třeba jen podstatně levnější 225.
No tak když už si dám tu práci a seženu origo kola (kvuli STK a pojišťovně) tak to přece celé nezabiju špatným rozměrem gum, ne?
To mi jaksi nedává smysl :wink:
Máš naprostou pravdu, ale spousta lidí se vyčerpá na discích a pak jsou rádi, že ušetří na těch užších gumách. Je to jen blbých 10 mm, ale gumy jsou opravdu o dost levnější.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od hkr »

Jirko, co to radis za bejkarny??


Sent from my iPhone using Tapatalk
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od KJirka »

to není rada, ale konstatování faktu.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od Prochy01 »

Tak aby jsme to uvedli na pravou míru, originálu na B6 v peknem stavu je jako šafránu, spis skoro nejsou obzvláště v 17" a 18" a podobne je na tom B7 (tam zejména hezke 17 a 18") poměrně dost je kol na CC a mraky lakatosu (interlagosu) který asi už lidi moc nechteji, nebo těžko rict, proč je jich plný bazar. No a sem tam jsou kola z B8, ktere maji v 18" stejny rozmer jako B6/7. Rozhodne ale není mraky hezkych alu kol na B6/B7!
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od KJirka »

těch interlangošů je hodně, protože z 1. generace CC na tom vyjíždělo z fabriky snad každý auto.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od ppfox »

nevím no, prochy sám víš že kdo chtěl, tak si jak 17 tak 18 na B6 sehnal bez větších problémů, rozhodně to není tak tragický jak píšeš - já sehnal 17 úplně new a 18 byly s jednou malinkatou kosmetickou opravou, která nebyla skoro vidět
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od hkr »

Přesně tak. Já bych ještě chápal argument, že si někdo není schopen vybrat, protože se mu nelíbí design žádných z originálů (a toto tu nezaznělo). Ale přijde mi, že si z originálů musí vybrat každý, takže naříkat, že je problém sehnat správné rozměry jsou fakt mimo.

Jak vidím někde na červený nějaký Dezenty či AEZ na B6/B7, je mi blitno. Takových krásných kol ve Wolfsburgu nadesignovali!

A ad šířka pneu - Jirko, prostě radíš bejkárny. Na Passata patří 235 a tečka. Argumenty tu neplatí, dávat Škodovácký gumy fakt nebudu, kromě toho, že mají malinko nižší profil (a je to znát, koukni se na 18 na Supu a 18 na Passatu, na Supu to to vypadá jak loukoť). Prostě to tam nepatří a pokud chce někdo šetřit na gumách, nechť si koupí Škodu.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od ppfox »

hkr píše:...Na Passata patří 235 a tečka...a pokud chce někdo šetřit na gumách, nechť si koupí Škodu.
souhlas, tahle věčná debata tady je úplně mimo - nechápu, jak o tom někdo může byť jen uvažovat
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od Prochy01 »

Origo kola letos moc nejsou... 2roky zpět byly neustale nejake 18" na prodej, takže jsi si mohl vybrat, tento rok jsou lakatose z CC, 2-3 sady orvanych chicag který jsou zralý tak do šrotu a proto jsou v inzerci taky celou sezonu a pak jedny kansasy v Liberci za nesmysl cenu (taky tam visí cely leto) a to je v kostce vše.... jo ještě jedny mallory v Liberci za nesmysl a taky z CC.... takže to fakt není žádná extra nabídka a na B7 jsou to vlastně jediný 18" za kravsky prachy....Ukažte mi tedy ty mraky kol...časy se chlapci mění!!! Nutno dodat, ze 18" průběžně sleduju, takže vím o čem mluvím na rozdíl od Foxe a Hekra :-P
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od Prochy01 »

Když ale budes chtit, sezenes...sice si nebudeš moct vybrat, ale sezenes...a nebo nekam vyjet za hranice...ale to se kazdemu taky nechce a koupi nejaky neorigo a má přidanou hodnotu nového kola...i neorigo můžou být kvalitní a pekne... osobne bych šel třeba do OZ, BBS s klidem, ale to bych pak chtěl 19" když už tak už...
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“