Kola a pneu (letní, zimní)

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od KJirka »

Ty kola mají prostě všechny pozitiva, akorát jsou hnusný, takže je nikdo nechce. Tos mi připomněl takovou historku, když tady kdysi dávno otevřeli mosteckej pivovar. Stěžoval si nějakej náměstek ředitele nebo co : "já to nechápu, to naše pivo splňuje všechny atributy kvalitního piva. Má jiskru, barvu, vůni, chuť ..... no, akorát to lidi vůbec nekupujou " :laugh: :laugh: :laugh:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Lada.s
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 443
Registrován: 24.05.2011 12:38
Bydliště: Oslavany

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od Lada.s »

Jirko, zas tak hnusný nejsou, soutěž MISS alu asi nevyhrají, ale na zimu podle mě dobrý :laugh:
Já jsem teď nechal nalakovat origo Catalunye a taky furt lepší než černé plechy :)
kola.jpg

Uživatelský avatar
Stepix
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1726
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: C.Budejovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od Stepix »

já myslím, že je to OK :-)
Přílohy
20171027_182607.jpg

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od Qido »

L.i.b.o.r píše:
Stepix píše:No nechtěl jsem 16" protože mi přijdou na passata malé a nelíbí se mi... a taky jsem nechtěl nesmyslných 235/45... takže jiná možnost nebyla.
Co takhle použít alu škoda flash? Mají stejný rozměr co máš v TP (6JxR17 ET45). Dají se sehnat za dobrou cenu jak nové (cca 2500,- ks) , tak jeté. Ale vzhled nic moc.
Jezdil jsem je dvě sezóny a myslím si, že špatně nevypadly. A opúravdu se dají sehnat v krásném stavu za dobrý peníz.

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 5&start=30" onclick="window.open(this.href);return false;

kubapelej
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 279
Registrován: 15.03.2014 11:46
Bydliště: Nevcehle

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od kubapelej »

Ahoj komunito, můžu poprosit jaké zimní pneu doporučujete v rozměru 205/55 R16 91T? Passat B6 kombi. Jsem z Vysočiny, denně okresky. Mám v hledáčku nějaký SAVY, HANKOOKY, NOKIANY, GOODYEARY a MATADORY. Díky

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od skacel99 »

Když už tu píšeš o Matadorech,loni jsem obul na Golfa 225/40R18 Matador MP 92 sibir snow a za ty prachy to jde. Ono na 4 kolce je to asi jedno,ono to tak nějak jede furt,i na galuzkách:D Nicméně Matador po 1 zimě nikterak výrazně neubyl a ve sněhu bral pěkně. Pokud se podíváš na testy,tak je to jak píšou - sníh dobrý,led taky, ale na suchu špatný,pokud jezdíš rychleji. Kroutí se to, a musí se s tím počítat. Bude to ale taky tím,že je to vcelku hrubá guma. Bál jsem se hučení,ale je to OK.

ladik danek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 16.10.2016 13:45
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od ladik danek »

skacel99 píše:Když už tu píšeš o Matadorech,loni jsem obul na Golfa 225/40R18 Matador MP 92 sibir snow a za ty prachy to jde. Ono na 4 kolce je to asi jedno,ono to tak nějak jede furt,i na galuzkách:D Nicméně Matador po 1 zimě nikterak výrazně neubyl a ve sněhu bral pěkně. Pokud se podíváš na testy,tak je to jak píšou - sníh dobrý,led taky, ale na suchu špatný,pokud jezdíš rychleji. Kroutí se to, a musí se s tím počítat. Bude to ale taky tím,že je to vcelku hrubá guma. Bál jsem se hučení,ale je to OK.
Jojo taky mam tyhle. a v poho. mam jen předohrab a jezdím do Jeseníků a jsem spokojeny. Dokonce jsou tišší než letní Dunlopy na kterých mám ted 3 mm,tak jdou z domu. Nove letní vezmu Nokiany,tak jsem zvědav..
Passat Variant 2.O TDI CR 100 kw 2009 Highline black pearl

Uživatelský avatar
marek2580
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 16.08.2016 19:36
Bydliště: Zlín

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od marek2580 »

taky mám matadory, na Passatu zatím na sněhu nevyzkoušeno. Na suchu a mokru to víc "plave" ale je to předvídatelná guma, takže s tím už počítáš. Za mě hlučnost v pohodě a na starém autě na sněhu brali taky dobře. Cena více než příznivá :)
edit: rozměr 235/45/17
Naposledy upravil(a) marek2580 dne 05.11.2017 12:21, celkem upraveno 1 x.
VW Passat Variant B7 2.0 TDI 103kW DSG 2012 Boženka

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od skacel99 »

Jo,cena byla velice lákavá,tak jsem to prubnul,protože na GIII fungovaly pěkně. Ve 225/40 R18 stála asi 1800,- což je snad nejlevnější nečína

Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od Nemo »

Matadory sibir snow mam na grand vitare a na snehu su celkom ok ale na suchu su hlucnejsie. Smyklo ma uz na nich aj na 4x4 :-D ale to bol ujazdeny zladovateli sneh. Inak celkom ok guma aj ked na passata by som ju nedal.

Sent from my ZUK Z2121 using Tapatalk
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

Uživatelský avatar
Lada.s
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 443
Registrován: 24.05.2011 12:38
Bydliště: Oslavany

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od Lada.s »

Žena je má na Santa Fe a nemůžu na to říct půl slova za ty peníze

Floni
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 10.04.2009 17:21

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od Floni »

Mam z me doslouzile B5tky starsi 17tky OZ. Premyslim, ze bych na ne dal zimni gumy o rozmerech 235/45/R17. Nemam s nimi ale zadne zkusenosti a nevim, jakou znacku vybrat. Za 3000 Kc se mi ale jedna guma nechce kupovat... mate nejaky tip? Dale se chci zeptat na zkusenost s jizdnimi vlastnostmi u CC a jestli bude auto trochu mekci oproti letnim 18 tkam. Prosim jen ty, kteri maji 17tky a realnou zkusenost.
Predem dekuji. M.

VW CC, r.v.2013
Naposledy upravil(a) Floni dne 06.11.2017 23:02, celkem upraveno 1 x.
VW CC, 2013, DSG, 103 kW,

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od Prochy01 »

Nokian WR A3 - ticha, drží, dobra na snehu, břečce i na "ledu". Celkem i vydrží. Conti 850 jsou v testech lepší, ale ty jsou ještě dražší. Ten Nokian mi přijde jako rozumná volba cena/vykon.
Přílohy
IMG_3975.JPG
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od Nemo »

Podobnu vzorku ked si vezmes maju prave tie matador sibir snow, akurat to zlozenie gumy je asi niekde inde...

Sent from my ZUK Z2121 using Tapatalk
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Kola a pneu (letní, zimní)

Příspěvek od KJirka »

Floni píše:Mam z me doslouzile B5tky starsi 17tky OZ. Premyslim, ze bych na ne dal zimni gumy o rozmerech 235/45/R17. Nemam s nimi ale zadne zkusenosti a nevim, jakou znacku vybrat. Za 3000 Kc se mi ale jedna guma nechce kupovat... mate nejaky tip? Dale se chci zeptat na zkusenost s jizdnimi vlastnostmi u CC a jestli bude auto trochu mekci oproti letnim 18 tkam. Prosim jen ty, kteri maji 17tky a realnou zkusenost.
Predem dekuji. M.

VW CC, r.v.2013
Tak za prvé nechápu, proč si chceš tak pěkný auto zohavit nějakýma starýma kolama z B5. Ale to je tvoje věc. Už jen to, že ten disk bude mít na 99% úplně blbej rozměr.
Kolik by jsi chtěl dát za gumu ? Guma za 3 litry patří k těm levnějším. Ale u gum a u brzd nejde vlastně o nic moc. Jen o život.
A jestli 17 nebo 18 na tom moc nepoznáš. Jezdil jsem 17" na starým CC v zimě a 18" v létě a krom toho, že ta zimní guma je sama o sobě měkčí, nebyl v tom zásadní rozdíl. Dneska mám 18" zimu a 19" léto a opět se žádné drama neodehrává. Jestli tam máš DCC, tak si to prostě přepneš na "comfort".
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“