vnitřní zpětné zrcátko, uvolněná kulisa, každá rada drahá

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
jaytech
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 31.05.2009 08:58
Bydliště: Pardubky

vnitřní zpětné zrcátko, uvolněná kulisa, každá rada drahá

Příspěvek od jaytech »

zdravím,

Před pár dny nám bohužel upadlo vnitřní zpětné zrcátko, při bližším ohledání jsem zjistil že se od skla odlepila ta kulisa ze slitiny s dvěma kolejničkama po stranách na kterou se nasouvá kovová část zrcátka.

První co mě napadlo, tohle by snad šlo přilepit zpátky, odmastil jsem izopropylem, lepil jsem epoxidem, rozmezi teplot měl vydržet -30 až 150, nicméně dnes to upadlo znovu a tak se ptám, čím se tohle vlastně lepí na sklo? Je opravdu nutné dávat auto do servisu kvuli této maličkosti, kterou si myslím že by šlo vyřešit doma?

Lze ta část, která se lepí na sklo koupit?Máte někdo zkušenosti? Nekdo z okolí Pardubek, kdo si na tohle troufá a zvládnul by opravit? V pátek máme s autem jet na dovolenou a tohle se samozřejmě vylučuje :/
3C comfortline, 2007, 103kw, BMP

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: vnitřní zpětné zrcátko, uvolněná kulisa, každá rada drahá

Příspěvek od Currahee »

Epoxy není na sklo ideální. Lepší je silikon a já to běžně při výměně skla lepil sekundovým lepidlem. Odmastit, zdrsnit a bude držet. Ale ne lepidlo od čonga, ale kvalitní např. Loctite atd.
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
jaytech
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 31.05.2009 08:58
Bydliště: Pardubky

Re: vnitřní zpětné zrcátko, uvolněná kulisa, každá rada drahá

Příspěvek od jaytech »

To epoxy byl pattex. Takže černý silikon lepší? Čím se to lepí v originále? Teď jsem volal do servisu a prý to bude možná na výměnu celého předního skla, to mně vyrazili dech :/
3C comfortline, 2007, 103kw, BMP

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: vnitřní zpětné zrcátko, uvolněná kulisa, každá rada drahá

Příspěvek od Currahee »

Tak na sklo určitě. Čím se lepí akvária? Silikonem. Když jsem ještě dělal v servisu, tak jsme to lepili střední hustotou vteřiňákem nebo gelem.
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“