Spotřeba

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
martin1808
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 25.01.2010 15:52
Bydliště: okr. Ústí nad Orlicí

Re: Spotřeba

Příspěvek od martin1808 »

Východní Čechy tzn. spíše rovinatá oblast, moje Paštička BMP v průměru baští 5,89 l/100km. Jezdím mimo jiné dálnici 140, mimo město 100 a do práce (mezi vesnický provoz) to kvůli DPF držím v nějakejch 1800 ot./min. Ten průměr mám spočítaný ze skutečné spotřeby (tankuju vždy plnou) a počítám nájezd v km. Palubák mi oproti mým poctivým výpočtům lehce navyšuje průměr, přesněji udává 6,0 l/100km. Jsem spokojen, s nájezdem 310 tis.km (čerstvě zajeto) to vidím na dalších 300 tis.km.
Naposledy upravil(a) martin1808 dne 30.06.2016 06:48, celkem upraveno 1 x.
VW Passat Variant B6@103 kW, 2006, BMP

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Spotřeba

Příspěvek od ricom »

5.89 tvl já se poseru.. to je dobře že to máš sčítlý takhle krásně.. a jezdíš 1800ot/min to si děláš pr**le ne.. to ti zdechne za chvíli turbo kámo..
po někom takovém je dobrý koupit auto.. to pak člověk nedělá nic jiného než že mu půl roku pořádně nakládá aby ho rozjezdil a to auto jezdilo normálně..

jinak v 1800 mi neřadí ani DSG rychlosti.. a možná by jsi měl vědět že kousek za touhle pro tebe imaginární hranicí se začíná teprve roztáče a táhnout turbo..

předpokládám že předchozí auto jsi měl fábii haŤapku či něco obdobného viď
martin1808 píše:Východní Čechy tzn. spíše rovinatá oblast, moje Paštička BMP v průměru baští 5,89 l/100km. Jezdím mimo jiné dálnici 140, mimo město 100 a do práce (mezi vesnický provoz) to kvůli DPF držím v nějakejch 1800 ot./min. Ten průměr mám spočítaný ze skutečné spotřeby (tankuju vždy plnou) a počítám nájezd v km. Palubák mi oproti mým poctivým výpočtům lehce navyšuje průměr, přesněji udává 6,0 l/100km. Jsem spokojen, s nájezdem 310 tis.km (čerstvě zajeto) to vidím na dalších 300 tis.km.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Spotřeba

Příspěvek od KJirka »

těch, co si myslí, že takovým ničemným stylem jízdy dělaj motoru dobře, je jak vidno pořád dost. A mimo to, palubák pravidelně kecá do mínusu.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Spotřeba

Příspěvek od skacel99 »

Tak ekoteroristi z toho budou mít radost

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Spotřeba

Příspěvek od hkr »

ricom píše:5.89 tvl já se poseru.. to je dobře že to máš sčítlý takhle krásně.. a jezdíš 1800ot/min to si děláš pr**le ne.. to ti zdechne za chvíli turbo kámo..
po někom takovém je dobrý koupit auto.. to pak člověk nedělá nic jiného než že mu půl roku pořádně nakládá aby ho rozjezdil a to auto jezdilo normálně..

jinak v 1800 mi neřadí ani DSG rychlosti.. a možná by jsi měl vědět že kousek za touhle pro tebe imaginární hranicí se začíná teprve roztáče a táhnout turbo..

předpokládám že předchozí auto jsi měl fábii haŤapku či něco obdobného viď
martin1808 píše:Východní Čechy tzn. spíše rovinatá oblast, moje Paštička BMP v průměru baští 5,89 l/100km. Jezdím mimo jiné dálnici 140, mimo město 100 a do práce (mezi vesnický provoz) to kvůli DPF držím v nějakejch 1800 ot./min. Ten průměr mám spočítaný ze skutečné spotřeby (tankuju vždy plnou) a počítám nájezd v km. Palubák mi oproti mým poctivým výpočtům lehce navyšuje průměr, přesněji udává 6,0 l/100km. Jsem spokojen, s nájezdem 310 tis.km (čerstvě zajeto) to vidím na dalších 300 tis.km.
A tak přeci píše že jede v otáčkách kolem 1800, to neznamená že tam řadí... A tvoje (ani moje) DSG fakt 1800ot držet nebude, protože na D pojedeš na 1300ot a na S pojedeš na 2200ot plus mínus autobus že.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

L.i.b.o.r
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 392
Registrován: 11.11.2008 17:13
Bydliště: Brno

Re: Spotřeba

Příspěvek od L.i.b.o.r »

Ricom: Jezdí na 1800ot/min, nikde nenapsal že to jsou maximální kde řadí. Pokud je rovina, 1800ot/min stačí. Co v tomhle vláknu čtu, tak člověk kterej jezdí předpisově nebo má spotřebu pod 6 litrů, tak hned musí ničit motor? Pukud máš problém ,,rozjíždět ojety auto a pak do toho sypat peníze,, kup si novy a nemusíš si stěžovat. :)

Kjirko: není pravda že pc musí kecat do mínusu, na prvním autě mi taky pc ukazoval do plusu. :)


Taky s autem jezdím delší trasy do 6 a neřek bych že ho šetřím. Na silnici patřím k rychlejší skupině lidí. :)
Seat Exeo ST 2.0TDI

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Spotřeba

Příspěvek od KJirka »

všechny auta (a bylo jich dost), od koncernu VW, co jsem kdy měl, kecaly do mínusu. A neznám osobně nikoho, kdo by tvrdil opak. Zdůrazňuju to "osobně". Na netu jsem četl už ledacos.
A s tou spotřebou už to není ani vtipný, ani zajímavý.
Nezáleží přeci jen na tom, co máte pod kapotou za motor, ale hraje v tom roli spousta dalších faktorů, od mezikusu mezi sedadelm a volantem, přes velikost a šířku gum, momentální zátěže vozidla, typu převodovky, počtu hnaných náprav, až po zapnutou klimu, etc., etc.
Takže já třeba s DSG, na 235 R19, s klimou na plno, nedojedu k moři ani zpátky pod 6, ani kdybych se roztrhnul. Jsou to prostě debaty o ničem.
Já to asi celý smažu a bude klid :laugh: :laugh: :laugh:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
romaneek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 18.03.2009 12:57
Bydliště: Tachovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Příspěvek od romaneek »

Kjirka: naprostej souhlas.

Stejně se pořád najde pár lidí, kterým honba za nižšími čísly (zatím pouze ve spotřebě a né kdo ho má menšího) udělá dobře.
Tak proč jim to nedopřát...
Golf IV var. ASZ , IC ARL, hybrid 1756, na zadku 1,6. Lamela s HDS a komplet Brembo Max. Bi-led atd :-D
Golf MK2 1986, 1,6td 51kw v renovaci.

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Příspěvek od napster »

Kluciiii. Ja ted dostal 2.0tdi CR 145kw na 7.8l na trase 300km. Jsem na sebe pysnej,ze auto dokazu dostat i pod 8l nafty :lol:
Naposledy upravil(a) napster dne 21.08.2016 21:04, celkem upraveno 1 x.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Spotřeba

Příspěvek od ricom »

nesmíš to tak dramatizovat.. já si jeho styl jízdy fakt dokážu naprosto představit a je mi z toho zle. denně takových ekoteroristů potkávám spousty a tyhle lidi ty auto prostě ničí..
hkr píše: A tak přeci píše že jede v otáčkách kolem 1800, to neznamená že tam řadí... A tvoje (ani moje) DSG fakt 1800ot držet nebude, protože na D pojedeš na 1300ot a na S pojedeš na 2200ot plus mínus autobus že.

Uživatelský avatar
kubi72
Člen klubu
Příspěvky: 529
Registrován: 16.02.2016 07:33
Bydliště: okolí Litomyšle
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Příspěvek od kubi72 »

Tak chlapi,v nedeli jedu s rodinou na dovcu, jedna cesta cca 1700 km, z toho si myslim tak 90% dalnice, tak jsem zvedav, kolik to spolkne. Pak se pochlubim.


Odesláno z mého LG-H815 pomocí Tapatalk
______________________________________

VW Passat Variant 2,0 TDI 140 kw 2012 CFFkubiho paštika
______________________________________

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Spotřeba

Příspěvek od skacel99 »

Kam to proboha jedeš? Řecko autem? Za 1 den?

Uživatelský avatar
kubi72
Člen klubu
Příspěvky: 529
Registrován: 16.02.2016 07:33
Bydliště: okolí Litomyšle
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba

Příspěvek od kubi72 »

Recko ne, ale Bulharsko. Manzelka musela byt v minulem zivote valecny pilot, museli ji sestrelit a strasne mucit. Ta jak vidi letadlo jen ve vzduchu, tak se najezi a je hotovo. Tak asi tak.


Odesláno z mého LG-H815 pomocí Tapatalk


no to je i můj případ. Jen to nastalo až potom, co jsem byl na ruzyňským letišti zaměstnanej.
______________________________________

VW Passat Variant 2,0 TDI 140 kw 2012 CFFkubiho paštika
______________________________________

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Spotřeba

Příspěvek od ricom »

:laugh: :laugh: :laugh: :good: :good: :good: :thanks: :thanks:

kubi72 píše:Recko ne, ale Bulharsko. Manzelka musela byt v minulem zivote valecny pilot, museli ji sestrelit a strasne mucit. Ta jak vidi letadlo jen ve vzduchu, tak se najezi a je hotovo. Tak asi tak.


Odesláno z mého LG-H815 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Spotřeba

Příspěvek od hkr »

Spindl - Praha za 1h45min, tedy klidek :)

[img]//uploads.tapatalk-cdn.com/2016070 ... 728b3f.jpg[/img]
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“