servisný technik , opravár

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
szemes
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 02.10.2008 07:33

servisný technik , opravár

Příspěvek od szemes »

čau , zháňam v BA a okolí spoľahlivého opravára na passat 3c , pred týždňom som si ho kúpil a má nejaké nedostatky ktoré by som potreboval odstrániť , vopred ďakujem .

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: servisný technik , opravár

Příspěvek od Mára_VR6 »

kdyby sis chtěl udělat výlet cca 500km tak idělám, co potřebuješ :wink: :wink:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

szemes
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 02.10.2008 07:33

Re: servisný technik , opravár

Příspěvek od szemes »

mám problém zo štartom cca 4 s , a niečo počujem pri voľnobehu motora nejaký klepot, ale keď troska zvivším otáčky tak to prestane / niekto mi hovoril že to môže by ť zotrvačník / ,
ale mne sa to nezdá lebo pri vyšších otáčok žiadne problémy / motor ide super podľa tachometra tam mám 136000 km je to 2 TDI . bol som na VAG tam mi vyhodil závadu čidla otáčok vačkového hriadeľa G 40 , tak mi to štvrtok idú meniť , neviem či to súvisí s týmito závadami

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: servisný technik , opravár

Příspěvek od šimek »

szemes píše:mám problém zo štartom cca 4 s , a niečo počujem pri voľnobehu motora nejaký klepot, ale keď troska zvivším otáčky tak to prestane / niekto mi hovoril že to môže by ť zotrvačník / ,
ale mne sa to nezdá lebo pri vyšších otáčok žiadne problémy / motor ide super podľa tachometra tam mám 136000 km je to 2 TDI . bol som na VAG tam mi vyhodil závadu čidla otáčok vačkového hriadeľa G 40 , tak mi to štvrtok idú meniť , neviem či to súvisí s týmito závadami
Tak to startování by se tím čidlem mohlo srovnat.

szemes
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 02.10.2008 07:33

Re: servisný technik , opravár

Příspěvek od szemes »

Pridám zvukové nahrávky , štart, voľnobeh . Pri zohriatom motore alebo pri zaradení rýchlosti tie zvuky prestanú .
Přílohy
tart.mp3
štart
(53.1 KiB) Staženo 187 x
zvuk.mp3
volnobeh
(321.22 KiB) Staženo 167 x

Uživatelský avatar
Marian
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Re: servisný technik , opravár

Příspěvek od Marian »

Ten klepot při volnoběhu mám taky,ale když sešlápnu spojku tak to přestane klepat.Hlavně v zimě jak je studený motor to klepe docela dost,při zahřátí motoru to přestne.
Nevíte někdo co by to mohlo být?Díkec. :wink:
Vw Touran 1,9 Tdi DSG

szemes
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 02.10.2008 07:33

Re: servisný technik , opravár

Příspěvek od szemes »

to čidlo mi ešte nevymenili lebo objednali do iného modelu :( , ja mám DSG ale keď to dám do rýchlostí tak to takisto prestane , ale ani pri zohriatom motore to nerobí , chcel som dať zvýšiť otáčky voľnobehu ale servisný technik mi hovoril že sa to nedá že vraj to auto reguluje sámo

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: servisný technik , opravár

Příspěvek od Mára_VR6 »

szemes píše:to čidlo mi ešte nevymenili lebo objednali do iného modelu :( , ja mám DSG ale keď to dám do rýchlostí tak to takisto prestane , ale ani pri zohriatom motore to nerobí , chcel som dať zvýšiť otáčky voľnobehu ale servisný technik mi hovoril že sa to nedá že vraj to auto reguluje sámo
Nesmysl, nepovím ti jak, ale 100pro vím, že to jde, protože u nás to někomu na DSGčku zvedali. Ale museli někde sehnat nějakej kod pro přístup do jednotky nebo co...
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
rapid.direct
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3875
Registrován: 17.02.2008 20:08
Kontaktovat uživatele:

Re: servisný technik , opravár

Příspěvek od rapid.direct »

Přijeď do PHY :) zařídím 8) :wink: :lol:

szemes
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 02.10.2008 07:33

Re: servisný technik , opravár

Příspěvek od szemes »

Do Prahy asi nepôjdem , ale čo sa mi stalo tak nech Vám to nestane , dnes som bol na výmene snímača vačkového hriadeľa 03G957147B v autorizovanom servise , čidlo mi vymenili ale potom zistili , príjmací technik mi volal že čidlo je vymenené ale objavila sa ďalšia závada na čo potrebujú ďalší deň aby zostalo auto v servise , auto potrebujem tak že som nesúhlasil ale sme sa dohodli na ďalší týždeň , zaplatil som 4.756,- SK , peniaze som zaplatil , potom som išiel za servisným technikom že aká závada sa objavila on mi povedal že tá istá takže čidlo je asi v poriadku ale niekde je chyba na niektorom kábli a že na to potrebuje minimálne jeden deň ale možno dva aby zistil kde je zrada , keď som to dozvedel skoro ma to rachlo , tak sa pýtam za čo som platil ,že mi vymenili dobrý snímač ? išiel som naspäť za príjmacím technikom on nechápavo že čo ja chcem , tak som mu to povedal že to za čo som platil .
no koniec koncom sme sa dohodli že mi závadu nájdu a odstránia akože bezplatne , ale ja som už platil , no tie nervy neprajem nikomu

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: servisný technik , opravár

Příspěvek od Mára_VR6 »

no to si děláš pr**l :?: 8O 8O Nekompromisně bych požadoval vrácení peněz a zapůjčení náhradního vozu :!: :!: :!:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: servisný technik , opravár

Příspěvek od šimek »

Já taky solil a solil a nikdo nic nenašel, jsou to většinou paka. U mě za výměnu lambdy si řekli 9 tis, prý to je tak 5 hodin práce, že se musí sundávat výfuk atd. Tak jsem koupil lambdu od Bosche za 2007,. a za 15 minut i s kafem jsem to měl vyměněné, šlo to krásně golou a zatraceně hodně nástavců, jediné co jsem si půjčil byl klíč na lambdy, bez něj bych to neudělal...

szemes
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 02.10.2008 07:33

Re: servisný technik , opravár

Příspěvek od szemes »

takže dneska som išiel za jedným chlapíkom čo ma doma servis a opravuje aj passatov ,
ten my hovoril že tie zvuky sú od zotrvačníku , asi pravdepodobne aj štart by vyriešilo , a že vraj na 90% aj tá závada toho snímača je od toho lebo ako to klepoce , vibruje motor a že vraj poblázni tie snímače , asi dám vymeniť zotrvačník .

Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: servisný technik , opravár

Příspěvek od šimek »

Docela masakr co se to s těma novýma auťákama děje.

Uživatelský avatar
re5pekt
Profík
Profík
Příspěvky: 1167
Registrován: 28.07.2008 18:48
Bydliště: Scotland/Spain
Kontaktovat uživatele:

Re: servisný technik , opravár

Příspěvek od re5pekt »

šimek píše:Docela masakr co se to s těma novýma auťákama děje.
se podivej, co se deje s tema staryma.. Akorat ze u nevejsich aut to kazdej hroozne proziva.. Ja mel oktu 2002 a tam se dojebalo snad vse co slo, pres klimu a zamky, po baterku a cerpadlo a brzdy a mohl bych pokracovat..

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“