Passat B7 - 2012 - výměna snímače oleje

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
streety
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 293
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Passat B7 - 2012 - výměna snímače oleje

Příspěvek od streety »

Zdravím, prosím Vás o pomoc, jsem už bezradný:

Vznik závady:
Po ranním startu na chalupě se na Passatu B7 2012, 2,0 TDi 125kW DSG rozsvítila na palubním PC - žlutá olejnička - Snímač oleje. Do servisu!
Poznámka:
Ten samý den nastartovalo auto parkující vedle a rozsvítila se mu kontrolka motoru (v servise mu zjistili překousaný kabel k váze vzduchu - asi kuna)
Zjištění bylo, že na palubním PC zmizela položka "Teplota oleje", vůbec to v menu najednou nebylo k dispozici tato hodnota.

Popis postupu oprav Passata (noname servis, první kde měli čas):
1) po kontrole hladiny oleje jsme dojeli s Passatem domů
2) v servisu začali kontrolou kabelu ke snímači oleje, elektrikář konstatoval, že to prošel a žádné stopy od kuny nenalezl
3) v servise pak objednali nový snímač oleje, vypustili olej a čidlo vyměnili
4) v menu se již zobrazuje položka "Teplota oleje" ale i po zahřátí motoru to ukazuje hodnotu " - - - "
5) nepodařilo se jim závadu vymazat, tzn. žlutá olejnička svítí stále
Pozn.: ještě jsem zjistil, že jak po výměně oleje vymazali interval výměny, tak tam palubní počítač teď ukazuje výměna za --- km a --- dní , tj. údaj bez hodnot (nevím jestli to může mít s něčím souvislost, ale píši sem vše co mi přijde podezřelé)

Auto mi servis vrátil, že si s tím neví dál rady a že asi nemají tu správnou diagnostiku na vymazání závady.
Můj názor je, že to čidlo dál nefunguje z nějakého důvodu.

Info:
nové čidlo není "china", ale Hella, ovšem nevím jestli správný typ co tam má být - 6PR 013 680-021 (viz foto krabičky v příloze)
na starém čidle bylo napsáno 03C 907 660 G, a pak 6PR 009 629-02 (foto vyndaného čidla v příloze)
dále přikládám foto z logu který jsem dělal já amatér a foto kontrolky co svítí

Předem děkuji za každou radu, protože už mě to nějaké peníze stálo (čidlo, olej, apod.) a bez výsledku. Teď fak nevím jak/co dál... Dát do originál servisu VW a dát tam nějaký "originál" čidlo? (napadá mě, že mi tam mohli dát i špatný typ Hella čidla a nemluví to spolu - proto přikládám foto nového i starého senzoru, jestli neumí někdo z vás třeba posoudit vhodnost toho typu)

Díky moc za rady...

Pokud by někdo věděl co s tím a uměl pomoci i fyzicky, tak se vyskytuji (Praha a okolí, Kralupy, Veltrusy) - dojedu kamkoliv.
Přílohy
seMqPOwERG2hd3x9S7S+lw_thumb_30e9.jpg
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_30ea.jpg
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_30df.jpg
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_30cf.jpg
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_30e0.jpg

streety
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 293
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Passat B7 - 2012 - výměna snímače oleje

Příspěvek od streety »

Ještě doplním info - snímač otevření kapoty je předpokládám v pořádku, když ji otevřu, rozsvítí se červeně kapota na palubním PC.

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Passat B7 - 2012 - výměna snímače oleje

Příspěvek od sharik4x4 »

Už tu bylo milionkrát psáno, aby jste nekupovali ty zkurvevý náhrady , který nefungujou. Pak tu nebrečte jak želvy, když jste zabednêný. Snímač tam dej klidně starší ale origo!!!!! Motory CF..ho maj všechny stejný.

ludakost
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 05.09.2013 11:53
Bydliště: Nymburk
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B7 - 2012 - výměna snímače oleje

Příspěvek od ludakost »

streety píše:
31.07.2021 14:49
Ještě doplním info - snímač otevření kapoty je předpokládám v pořádku, když ji otevřu, rozsvítí se červeně kapota na palubním PC.
Jak to dopadlo už máš vyřešeno?

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“