Bezklícové odemykání, startování a zamykání "Kessy"

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Bezklícové odemykání, startování a zamykání "Kessy"

Příspěvek od uncompromised »

mirke: myslíš, že by nestačil obyčejný použitý klíček někde z bazaru? Nebo má to "šidítko" nějakou elektroniku v sobě?

Uživatelský avatar
mirke
Pilot
Pilot
Příspěvky: 840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: Bezklícové odemykání, startování a zamykání "Kessy"

Příspěvek od mirke »

Budu zjištovat jak to funguje, ale taky si myslím, že to je prostě jen kus plastu ve tvaru origo klíče tak aby to pasovalo do šachty a stisklo to uvnitř to co má, aby to nastartovalo.

Uživatelský avatar
lukasko144
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2526
Registrován: 25.06.2009 21:40
Bydliště: Malacky, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezklícové odemykání, startování a zamykání "Kessy"

Příspěvek od lukasko144 »

mirke píše:Budu zjištovat jak to funguje, ale taky si myslím, že to je prostě jen kus plastu ve tvaru origo klíče tak aby to pasovalo do šachty a stisklo to uvnitř to co má, aby to nastartovalo.
Presne tak to aj je.
06/2009: Passat Variant 2.0 TDI 2008 103 kW BKP 4Motion Highline Foto CZ , Foto SK
07/2007 - 05/2009: Skoda Fabia 1.4 MPI Foto
12/2006 - 06/2007: Skoda 130 Foto

Uživatelský avatar
protecta.sk
Řidič
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: 28.12.2009 21:53
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezklícové odemykání, startování a zamykání "Kessy"

Příspěvek od protecta.sk »

Ahojte, obnovujem tuto nie az tak staru temu, prosim pokusil sa to uz niekto dorobit?
celkom sa mi to paci, lebo na klucoch uz mam: kluc, pager od alarmu, webasto, defendlock a kluc od truhly a uz je to pekna hrca takze a chcem vymenit plast okolo spinacky a nechcem aby sa hned oskrabal:)

cena na ebayi je cca 400€ za vsetko co neni tak hrozne:D:D:D

len ma zaujima : je nutne menit dverove jednotky?
je nutne menit stlpik riadenia?

lebo podla mna je to uplne bezpredmetne, ved stlpik riadenia s tym nic nema, kessy je len antenka a podla sily signalu to komfortka vie urcit ci si dnu s klucom a ci dalej od auta - tento system maju aj podstatne lacnejsie auta ako Renault Megane a swift a tie v elektronike nemaju nic podobne, je to taky isty system ako pager od Keetec TS8000 ked je silny signal odomkne auto ked slabne zamkne, ale chcem aby to bolo origo kessy a nech aj startujem (ano viem ze je velmi jednoduche dorobit iba startovanie ked alarm odomyka, ale nechcem:D )

a este prosim info ako je to u B7 kedze tam je tlacitko startovanie krasne pri riadiacke, tam sa nedava uz ten falosny kluc vobec?
alebo ho pouzijem len na prvy stupen zapalovania a potom ho nastartujem tlacitkom pri riadiacej?
Chcete VW nálepky, hrnčeky a pod?
Vyrezávaná reklama, reflečné nálepky (biela, čierna, rôzne farby), potlač predmetov, tričiek, hrnčeky, tašky a iné, už od 1Ks.
info@q-tek.sk alebo +421 915 835345

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Bezklícové odemykání, startování a zamykání "Kessy"

Příspěvek od pásovec »

co vím, tak bys asi první, kdo to dokázal dorobit. Podle mě moc jebání a přílišné riziko, že se to nedotáhne do konce. Všude by měli být antény, nejspíš úplně jiný klíče a nová komfortka je jen třešnička na dortu, kterou dokáže nejspíš uvézt do provozu jedině online vw. Ale pátrej dál, taky mě to delší dobu už láká.
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
mirke
Pilot
Pilot
Příspěvky: 840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: Bezklícové odemykání, startování a zamykání "Kessy"

Příspěvek od mirke »

400 Euro mi přijde strašně málo...jen kliky stojí kolem 5 000 Kč jedna. Info z VW Porsche Hradec Králové je kolem 40 000 Kč jen materiál a bez záruky že to bude chodit jak má. Práci dle hodin nedokázali přesně nacenit. Jak psal pásovec není to jen o anténkách, klikách a komfortce...té elektroniky je podstatně více, jednotky ve dveřích, spínačka, klíče, dokonce snad i řj motoru a další...ale to je jen zprostředkované info. Na aukru už dlouho visí inzerát na spínačku s klíčema a anténkou od Kessy a chtějí za to 6000 Kč. Takže možná lepší sehnat jiné auto, které to má, pokud po tom člověk tak moc touží...já to tak nakonec udělal (ikdyž samozřejmě ne jen kvůli kessy :-) )

ajax007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 22.11.2011 21:47

Re: Bezklícové odemykání, startování a zamykání "Kessy"

Příspěvek od ajax007 »

Predpokladam, ze technicky je Kessy v Passatu reseno stejne jako u ostatnich aut koncernu. Resili jsme dodelani tohoto systemu sveho casu v A6 a A8. Bylo potreba vymenit RJ vsech dveri vcetne zamku, kliky s indukcnimi cidly (5 ks na vsechny dvere), anteny pro vsechny dvere a interier a samotnou RJ Kessy vcetne novych klicu.

Problemy:
1. sehnani vsech dilu za rozumnou cenu (vyskytuji se na nemeckem eBayi jako komplety z bouracek, coz je asi nejlepsi zdroj)
2. rozebrani vsech dveri pro vymenu klik, zamku a jednotek
3. rozebrani poloviny interieru aute kvuli tahani kabelu k antenam
4. sehnani spravne verze jednotky Kessy - "jednotka opravneni pristupu a startu" uz v aute je, Kessy jednotka je totez ale umi bezklickovy pristup a start. Tato jednotka je spjata s imobilizerem, zamkem rizeni a klici - tyto komponenty je treba spolu zadaptovat a skutecne zalezi na verzich jednotek.

Ve vysledku to neni kdovijak slozite, ale muze se to dost prodrazit, pokud komponenty spolu nesedi napoprve a samozrejme casova narocnost je pomerne vysoka.

AJAX
Touareg 2014, 3.0 TDI 180 KW
R-line, vzduch, asistenti, RNS850, 4-zone klima, KESSY, kamery, Dynaudio, panorama, Google maps

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezklícové odemykání, startování a zamykání "Kessy"

Příspěvek od teekey »

Jinymi slovy se vyplati auto prodat a koupit druhe, ktere uz kessy ma :drinks:
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

dkraft
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 301
Registrován: 21.11.2007 23:44

Re: Bezklícové odemykání, startování a zamykání "Kessy"

Příspěvek od dkraft »

Podle me je sice kessy krasna vec, ale za tu pakarnu by mi to nestalo! :D

Uživatelský avatar
mattock
Řidič
Řidič
Příspěvky: 151
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Bezklícové odemykání, startování a zamykání "Kessy"

Příspěvek od mattock »

kessy je dobra vec, jedine čo ma štve je to, že tam neni otváranie zadného kufra pohybom nohy pod naraznikom.
VW Passat Variant Highline DSG
DPF 2.0 TDI CBAB
Obrázek

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Bezklícové odemykání, startování a zamykání "Kessy"

Příspěvek od pásovec »

jde dodělat :D (asi)
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

tokos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 25.04.2013 10:11
Bydliště: Zlín

Re: Bezklícové odemykání, startování a zamykání "Kessy"

Příspěvek od tokos »

Zdravím potřeboval bych poradit koupil jsem si passata s Kessy a mam problém s jedním z klíču který jsem dostal k autu, byla tam vybitá baterie, tak mě tam dali novou nejde ani dalkové otvíraní ani statrování s tímto klíčkem pouze se odemkne volant a pustí se radio. Dík za radu.
VW Passat variant Sportline 125kW DSG BMR

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezklícové odemykání, startování a zamykání "Kessy"

Příspěvek od teekey »

protoze pises, ze ten klicek "nikdy" u tebe nefungoval (mel vybitou baterii), tak bych rovnou zajel do VW a nechal si oba klice znovu nakodovat. Stoji to 500CZK a bude to rychlejsi, nez hledat duvody proc to nefunguje.
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Poleg
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 15.01.2013 20:11

Re: Bezklícové odemykání, startování a zamykání "Kessy"

Příspěvek od Poleg »

Ahoj, potreboval bych poradit, senzor zadnich pravých dveri nemá signal podle diag. viz nize....
Kessy normalne funguje akorát u ridice a nastavene otvirani mam na všechny dveře.Zajimalo by mne zda je senzor soucasti kliky a tudíž musim sehnat celou kliku nebo se da z kliky vyndat, třeba jako u AUDI?
Fehlercodes gefunden:
00193 - Sensor für Türaußengriffberührung hinten rechts (G418)
004 - kein Signal/Kommunikation

Diky za radu....

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezklícové odemykání, startování a zamykání "Kessy"

Příspěvek od teekey »

Podle mych informaci se musi koupit klika, ale zase sem to dostal v servise, takze mozna kdyz to vykuchas z nejake kliky na vrakaci... :repa:
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“