Bezklícové odemykání, startování a zamykání "Kessy"

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
marttas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 25.02.2011 17:08
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezklícové odemykání, startování a zamykání "Kessy"

Příspěvek od marttas »

zdravím, jak to tu pročítám, nevíte někdo, jestli tedy jde nastavit u KESSY při odchodu od auta po nějaké vzdálenosti, jak aute neindikuje klíč ( třeba 5m), že se auto samo zamkne ?

někdy si říkám, co by se stalo, pokud jsem nastartoval třeba s klíčema v bundě, pak jí odložím v garáži a odjedu,
KESSY to zaznamená, až budu chtít znovu nastartovat ?!
VW PASSAT Variant Highline DSG 2,0 TDI 103kW, BMP

Uživatelský avatar
monteg
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 296
Registrován: 07.10.2011 17:37
Bydliště: Louny

Re: Bezklícové odemykání, startování a zamykání "Kessy"

Příspěvek od monteg »

Když jedeš a nemá klíč tak to píše na maxidotu
A když odjedeš máš smulu nenastartuješ :tongue:
Tohle by byla dobrá funkce
VW Passat Variant 2009 2.0TDI CBBB DSG

Poleg
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 15.01.2013 20:11

Re: Bezklícové odemykání, startování a zamykání "Kessy"

Příspěvek od Poleg »

teekey píše:Podle mych informaci se musi koupit klika, ale zase sem to dostal v servise, takze mozna kdyz to vykuchas z nejake kliky na vrakaci... :repa:

Diky, myslel jsem si to, podle toho co jsem kde nasel.......

Uživatelský avatar
Wlashack_cz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 30.06.2014 23:14

Re: Bezklícové odemykání, startování a zamykání "Kessy"

Příspěvek od Wlashack_cz »

Omlouvám se za další znovuoživení tématu. Chtěl bych se zeptat na pár věcí.
1) Jak probíhá startování? Klasicky má spínací skříňka 4 polohy (vložený klíč, odemknutí zámku volantu, rozsvícení kontrolek, start) ale jak je to tady? Jedním stiskem tlačítka rozsvítite kontrolky a potom podržením startujete? Co když ale rozsvítite kontrolky a chcete je hned zhasnout?
2) Dá se považovat systém KESSY za jakousi ochranu proti zlodějům nebo je to stejně překonatelné jako běžné startování? Zajímalo by mě, jestli se zloděj radši vyhne autu, který tento systém má.

Děkuji za odpověď.
Golfík VII 1.4 TSI 7°DSG

Uživatelský avatar
Saaw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 338
Registrován: 19.01.2014 22:31
Bydliště: Bratislava

Re: Bezklícové odemykání, startování a zamykání "Kessy"

Příspěvek od Saaw »

1) u B7 prebieha start tak ze kluc mas niekde pri sebe, napr vo vrecku. Prvym stlacenim startovacieho tlacidla dojde k odomknutiu zamku riadenia a nabehnu kontrolky a palubne spotrebice. Pre samotny start treba stlacit pedal brzdy a znova stlacit startovacie tlacidlo, tym dojde k nastartovaniu. Tlacidlo pocas startu staci stlacit, netreba drzat, je tam elektronicky starter. Druha moznost je, ze ked je auto vypnute tak zatlacis pedal brzdy a stlacis startovacie tlacidlo a tym dojde k okamzitemu startu spolu s odblokovanim zamku riadenia a kontrolky a vsetko ostatne. Ale ja to robim na dva krat, pride mi to k autu setrnejsie nech najprv urobi "prvu polohu" a potom start. Ked chces len rozvietit kontrolky tak mackas startovacie tlacidlo bez brzdy. Auto ti nenaskoci kym nemas stlacenu brzdu. Cize samotne mackanie tlacidla ti bude zapinat a vypinat kontrolky, pre start treba stlacit brzdu a start tlacidlo. Pre zhasnutie motora uz staci len stlacit tlacidlo.

2) system kessy rozhodne nie je bezpecnostny system a pred zlodej ta nijak neochrani, je to len komfortny system kde nemusis odomykat a startovat auto pomocou kluca, ten moze byt odlozeny vo vrecku alebo v priehradke. (Ked odchadzas z auta tak kluc musis mat so sebou, ak ho nechas v aute tak auto sa nezamkne. Neda sa pouzit ani tak ze nechas motor bezat a chces zamknut auto i ked mas kluc so sebou. Ak nechas kluc v kufry a kufor zavries tak sa ti hned kufor otvori a nedovoli ti ho zavriet)
VW Passat B7 Variant Highline DSG 2.0 TSI 155 kW 211hp, Mocca anthrazit, 18" VW Kansas, interier hnedo-čierna koža + drevodekor Zebrano, Dynaudio, Kessy

Uživatelský avatar
Wlashack_cz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 30.06.2014 23:14

Re: Bezklícové odemykání, startování a zamykání "Kessy"

Příspěvek od Wlashack_cz »

Saaw: Děkuji za vyčerpávající odpověď. Hned je mi vše jasné. Jen to startování u manuálu probíhá nejspíše se sešlápnutou spojkou namísto brzdy. Ještě jednou díky.
Golfík VII 1.4 TSI 7°DSG

Abdul
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 08.06.2014 12:14

Re: Bezklícové odemykání, startování a zamykání "Kessy"

Příspěvek od Abdul »

mám CC z roku 2009 a nechce to po mě držet sešlápnutou brzdu při startování... elektronický startér nemám, takže tlačítko musím podržet... zbytek je jak popsal kolega výše... jsem s tím max. spokojený, pro mě je to super věc, klíč v kapse a vůbec ho nepoužíváš, ve spínačce ti nic necinká, nic nehledáš, pro mě velká paráda... zloději to ale podle mě ukradnou úplně stejně jako by to auto systém kessy nemělo...

Uživatelský avatar
Saaw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 338
Registrován: 19.01.2014 22:31
Bydliště: Bratislava

Re: Bezklícové odemykání, startování a zamykání "Kessy"

Příspěvek od Saaw »

Nemas manualnu prevodovku? Netreba stlacit spojku? Lebo z bezpecnostnych dovodov by podla mna k startu malo dojst az po stlaceni pedalu. Tak isto ako ked prehadzujes stupne na DSG z P tak stlacas brzdu.. Ale je mozne ze na B6 a starsom CC to funguje trochu inak
VW Passat B7 Variant Highline DSG 2.0 TSI 155 kW 211hp, Mocca anthrazit, 18" VW Kansas, interier hnedo-čierna koža + drevodekor Zebrano, Dynaudio, Kessy

Abdul
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 08.06.2014 12:14

Re: Bezklícové odemykání, startování a zamykání "Kessy"

Příspěvek od Abdul »

Ne ne, mám DSG. Kessy z továrny. Ještě jsem to nezkoušel, ale myslím, že když bych měl zařazeno D tak nenastartuje vůbec. Já staruju pokaždé když tam mám P, takže ta sešlápnutá brzda se mi zdá zbytečná a ani ji to po mě nechce. Ale věřím, že to třeba změnili...

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Bezklícové odemykání, startování a zamykání "Kessy"

Příspěvek od Jirka. »

U manuálu se musí šlápnout na brzdu, DSG nastartuje bez brzdy.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
Saaw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 338
Registrován: 19.01.2014 22:31
Bydliště: Bratislava

Re: Bezklícové odemykání, startování a zamykání "Kessy"

Příspěvek od Saaw »

No neviem teda ako v b6 ale v b7 treba stlacit brzdu, bez nej nenastartuje, len sa ti vypnu kontrolky
VW Passat B7 Variant Highline DSG 2.0 TSI 155 kW 211hp, Mocca anthrazit, 18" VW Kansas, interier hnedo-čierna koža + drevodekor Zebrano, Dynaudio, Kessy

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezklícové odemykání, startování a zamykání "Kessy"

Příspěvek od teekey »

jak je to vubec s kradezemi 3C? Modely B5 a B5.5 se kradly a kradou pomerne hodne (protoze ochrany jsou primitivni), ale tady jsem snad o topic ve zneni "ukraceny pasik..." nenarazil.

jinak zakladnim ochranym prvkem je akusticka signalizace, auto ktere nehouka kdyz po nem nekdo svacne cihlu nikoho nezajima.
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Bezklícové odemykání, startování a zamykání "Kessy"

Příspěvek od Jirka. »

Saaw píše:No neviem teda ako v b6 ale v b7 treba stlacit brzdu, bez nej nenastartuje, len sa ti vypnu kontrolky
No jo do B7 zase vymysleli vyfikund, u B6 jde nastartovat normálně bez brzdy(u dsg, u manuálu nee)
teekey píše:jak je to vubec s kradezemi 3C? Modely B5 a B5.5 se kradly a kradou pomerne hodne (protoze ochrany jsou primitivni), ale tady jsem snad o topic ve zneni "ukraceny pasik..." nenarazil.

jinak zakladnim ochranym prvkem je akusticka signalizace, auto ktere nehouka kdyz po nem nekdo svacne cihlu nikoho nezajima.
Neznám nikoho komu B6 ukradli, nicméně tu někde proběhlo video nějakýho policejního zásahu a dvě B6 tam měli, takže úplně neukradnutelný asi není.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Bezklícové odemykání, startování a zamykání "Kessy"

Příspěvek od sharik4x4 »

Stále mi nejde rozchodit automatický zavírání dvěří.Kde všude to musí být nastavený? Za jak dlouho se to samo zavře ?
Něco dělám špatně nebo mám poloviční Kessy :fool: .Snažím se tomu domluvit a nic. :baseball: Svině německá.

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezklícové odemykání, startování a zamykání "Kessy"

Příspěvek od teekey »

O co presne jde, jake automaticke zavirani?
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“