NOVÉ ZÁVADY NA 3C - další závady sem prosím už nepište

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Nové závady na 3C

Příspěvek od Mára_VR6 »

děkuju
ano, potom zámek ven, kliku a důkladně promazat řídkym olejem - ne wd40! Když vyndás zámek, tak je na něm z boku barevně odlišena krytka, chycena jen jedním nebo dvěma šrouby. Tak jen tuto oddělej. Tam promazes mech. část, protoze jinak ve zbytku zámku jsou už jen 2 servomotorky a jsou čistý a mastný jak papír vod tlačenky :-) ty nejsou potřeba. Ale pokud až jsi to chtěl i tak promazat,tak jen vyvrtat dírku a striknout do vnitr - hlavně nerozebírat! Myslel jsem,že už ho nesložim!
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

matesik01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 19.03.2008 20:05
Bydliště: Slovakia

Re: Nové závady na 3C

Příspěvek od matesik01 »

Mára_VR6 píše:děkuju
ano, potom zámek ven, kliku a důkladně promazat řídkym olejem - ne wd40! Když vyndás zámek, tak je na něm z boku barevně odlišena krytka, chycena jen jedním nebo dvěma šrouby. Tak jen tuto oddělej. Tam promazes mech. část, protoze jinak ve zbytku zámku jsou už jen 2 servomotorky a jsou čistý a mastný jak papír vod tlačenky :-) ty nejsou potřeba. Ale pokud až jsi to chtěl i tak promazat,tak jen vyvrtat dírku a striknout do vnitr - hlavně nerozebírat! Myslel jsem,že už ho nesložim!
Napisal si to dost zrozumitelne, no uvidim aka bude realita ked to otvorim. Krytka inej farby? 8O
Sa mi moc do toho nechce ale musim. Ach jaj.
To auto je ako male dieta, potrebuje aby sa stale nim zaoberalo a riesilo.
A toho oleja co si potiahne, tak z toho som paf.

Ok poobede idem na to, hadam po tom zasahu nebudem musit kupovat novy zamok :P

matesik01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 19.03.2008 20:05
Bydliště: Slovakia

Re: Nové závady na 3C

Příspěvek od matesik01 »

jen pre info.

mozno by som ten zamok dnes aj premazal a fachcilo by to, no ked som siel dnes z prace tak mi zacalo prestat tahat auto, zacalo skakat az nakoniec zdochlo. paradka.
neslo nastartovat az po nejakom case a potom zas vynechavalo. Musel som ist na dvojke celu cestu vo vysokych otackach. Ako prve som to typoval na palivovy filter, tak som ho zacal zhanat ze ho vymenim. 5 servisov (samo ze nie VW) ich nemalo az nakoniec jeden znamy mal a vymenil. ked to otvoril tak mi bolo vsetko jasne. Filter bol taky cierny ako olejovy. po vymene este chvilu blbol ale nechal som ho bezat na 2000 ot asi pat minut a vyzera to v pohode. Aj sa mi zda ze to lepsie taha.
Do buducnosti, z vasich skusenosti, ako casto treba menit ten palivovy filter :?: :?: :?:
Cena filtru bol tie super. 35 EUR 8O

Takze akcia zamok dnes uz nebude. Supr.

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Nové závady na 3C

Příspěvek od Mára_VR6 »

Tak to buď rád, že jen filtr.... Už jsem myslel, že to máš čerpadlo.
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
duske
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 202
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubice

Re: Nové závady na 3C

Příspěvek od duske »

Ked som to cital, tiez ma to hned napadlo, ze cerpadlo... :mrgreen:

Uživatelský avatar
zbuj
Závodník
Závodník
Příspěvky: 654
Registrován: 15.01.2009 16:43
Bydliště: Momentálně UK

Re: Nové závady na 3C

Příspěvek od zbuj »

Niceho se neboj :P musis to poradne prozkouset, jestli ucitis nad 3tis. otacek jakoby takove zadrhavani tahu motoru moc nevahej a dej si to vymenit, nez bude pozde.... Taky se mi to stalo, ale uz bylo pozde auto ani nechytlo. Jo a s tim proplacenim to je pravda podminkou vsak je pravidelny a uplny servis u VW. Tak hodne zdaru :P :P :P

Uživatelský avatar
duffo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 283
Registrován: 05.02.2009 22:14
Bydliště: BA - SL

Re: Nové závady na 3C

Příspěvek od duffo »

Hej ludia a nahodou s klimatronicom ste problem zatial nemali? lebo mne zacal dnes nejak hucat :(((

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Nové závady na 3C

Příspěvek od Mára_VR6 »

Jak jako hučet??? Mohl by jsi to popsat nějak lépe??
Zatím nevím, že by někdo řešil závadu na klimě.
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
duffo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 283
Registrován: 05.02.2009 22:14
Bydliště: BA - SL

Re: Nové závady na 3C

Příspěvek od duffo »

no tak ako ked do ventilatora das nejaku malicku prekazku a ten ked sa otaca tak vrci...zacalo mi to iba dnes ked som presiel po nejakej diere...tak neviem ci sa tam nieco uvolnilo alebo pokazilo :((

juventus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 15.02.2009 12:53

Re: Nové závady na 3C

Příspěvek od juventus »

Ahoj jaky mate zkusenosti z motorama u passata jakej je lepsi bud 1.9TDi nebo 2.0TDI mam v planu koupit pasika ale nevim jakej motor abych donej necpal penize jenom
a nevite kde sehnat neco peknyho okolo 300000 treba dovoz

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Nové závady na 3C

Příspěvek od pásovec »

Pozor na to, 2.0Tdi je více typů, lišícíce se počtem ventilů. 16V se ukazují jako více poruchové. 1,9 je stará prověřená, bez čipu trochu líná. Podle mě je docela problém jen 5ti stuňová a méně přesná převodovka právě u těch 1,9...
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
newmann75
Pilot
Pilot
Příspěvky: 708
Registrován: 11.11.2008 10:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové závady na 3C

Příspěvek od newmann75 »

pásovec píše:Pozor na to, 2.0Tdi je více typů, lišícíce se počtem ventilů. 16V se ukazují jako více poruchové. 1,9 je stará prověřená, bez čipu trochu líná. Podle mě je docela problém jen 5ti stuňová a méně přesná převodovka právě u těch 1,9...

se vším souhlasím,jen ne s tou přesností řazení. Já mám 5ti kvalt,6tka by byla určitě lepší ale na přesnost řazení si absolutně nemůžu stěžovat :wink: naopak jsem sní max spokojenej
CC 2014
1.4 TSI

Uživatelský avatar
Pašák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3039
Registrován: 10.11.2007 16:06
Bydliště: okr. Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové závady na 3C

Příspěvek od Pašák »

juventus píše:Ahoj jaky mate zkusenosti z motorama u passata jakej je lepsi bud 1.9TDi nebo 2.0TDI mam v planu koupit pasika ale nevim jakej motor abych donej necpal penize jenom
a nevite kde sehnat neco peknyho okolo 300000 treba dovoz

A já ti poradím asi takto, kup si facelifta a budeš spokojenej, už jen tato stránka by mě od tohoto auta odrazovala, zámek víka kufru, kliky, čerpadlo, kontrolka motoru, vrzající tapec atd atd.....
Myslím si, že když ho koupíš, tak do něj budeš pořád něco vrážet, a pokud se ti něco po*ere do 100 tkm tak to bude cajk, ale co pak? :wink:

EDIT: Máro - nechto tady, ať to každej vidí!!!
Můj Passat zde: http://www.pasak.webnode.cz
Chceš na svého mazla folie? Doporučuju..: http://www.autofolie-alter.com
Velké díky patří stevemu za všechno kolem passata... ;)

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Nové závady na 3C

Příspěvek od pásovec »

newmann75: A kolik máš najeto? :-) Nova je samozrejme presna jak britva :) Kupovat 2.0 tdi po neznamem ridici je ruska ruleta...
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
Kapacitak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 30.06.2008 14:54
Bydliště: kósek vod Plzňa
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové závady na 3C

Příspěvek od Kapacitak »

Pašák píše:
juventus píše:Ahoj jaky mate zkusenosti z motorama u passata jakej je lepsi bud 1.9TDi nebo 2.0TDI mam v planu koupit pasika ale nevim jakej motor abych donej necpal penize jenom
a nevite kde sehnat neco peknyho okolo 300000 treba dovoz

A já ti poradím asi takto, kup si facelifta a budeš spokojenej, už jen tato stránka by mě od tohoto auta odrazovala, zámek víka kufru, kliky, čerpadlo, kontrolka motoru, vrzající tapec atd atd.....
Myslím si, že když ho koupíš, tak do něj budeš pořád něco vrážet, a pokud se ti něco po*ere do 100 tkm tak to bude cajk, ale co pak? :wink:

EDIT: Máro - nechto tady, ať to každej vidí!!!
Nejsou to špatný auta, jsem s ním velice spokojen (měl jsem i B5 cca 4 roky). Řeknu to asi takto, já jsem o tomhle fóru nevěděl do té doby než jsem hledal závadu, která se mi vyskytla na mém VW (vypadlé táhlo na klice). Takže soudím, že lidé, kteří nemají problém s autem tak o tomto foru také nevědí a myslím, že jich je o hodně více, než přispěvovatelů s problémy této značky, resp. tohoto modelu VW, kteří vznášejí do fóra trošku toho negativa. Možná se pletu, tak mi to nějak nevyvracejte, je to můj názor.

:arrow: Tak chlapy zdar a jezděte na benzín, nafta patří na pole. :D

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“