PD a Commonrail

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
HanzDj
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 362
Registrován: 25.12.2007 12:51

PD a Commonrail

Příspěvek od HanzDj »

Ahoj, chci se jen zeptat do kdyz dělali do passatu TDI 103kw PD a odkdy začali dělat commonrail. Jak je na tom ta silnější verze 125kw oproti 103kw? Jsou tam nějaké zásadní ůpravy, nebo je to takřka stejné i po stránce kvalitativní? Díky za info :wink:
DÍLY SE SLEVOU 30%+
Diagnostika VW-group

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: PD a Commonrail

Příspěvek od Mára_VR6 »

Já ti odpovím na roky: PD a CR se lámalo modelovým rokem 2009, což bylo v polovině roku 2008.
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
capo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 12.02.2008 09:47

Re: PD a Commonrail

Příspěvek od capo »

Ahoj,
neznáte někdo nějaké přesnější info, odkdy se dával CR ve verzích 103 a 125kW? Měsíc výroby, kódy motoru?
Jak je možné poznat, že se již jedná o MR2009? Jak je možné poznat CR od PD podle vzhledu motoru?

Začínám hledat svého passata, a chtěl bych určitě CR. U PD se bojím těch problematických částí. Nebo se PD z roku 2007 již netřeba bát?

Díky
Minulost : Passat Variant 3C MR2010, 2.0 TDI 125 kW, DSG, R-LINE; Pak chvilku Octavia 2,0TSI DSG L&K
Současnost : Passat Variant B8 MR2016, BiTDI a dost solidní výbavička ;)

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: PD a Commonrail

Příspěvek od KJirka »

někde si poslechni, jak běží PD a jak CR. Pak už nebudeš muset zvedat kapotu nebo koukat do papírů. NIcméně, v motoru je všechno zadeklovaný a nevím o tom, že by se podle něčeho dalo na pohled poznat, jestli to je ten, či onen motor. Jinak na datumy moc nekoukej, protože ty auta se prodávaly po nějakou dobu pochopitelně souběžně. Rozdíl v kvalitě a spolehlivosti osobně považuju za zásadní, ve prospěch CR, protože jsem měl oba. Někdo říká, že mootory CR jsou proti PD trochu "vlažnější", ale papírově by tomu tak být nemělo. Já si to taky nemyslím. Nemá smysl znovu vykládat, co jsem si s PD užil. Někde to tu píšu, tak si to můžeš najít. Rozdíl mezi 103 kW a 125 kW je snad evidentní už podle rozdílnosti těch čísel, jinak zásadní technický změny jsou asi ve vstřikovačích, turbu, mapách ř.j., ale tohle přesně vyjmenovat neumím.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

baxxter222
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1287
Registrován: 07.05.2010 18:17
Bydliště: ruzomberok,SVK
Kontaktovat uživatele:

Re: PD a Commonrail

Příspěvek od baxxter222 »

rozdiel medzi PD a CR zistis aj podla kodu motora.
ak ma kod motora 3 pismena je to PD ak ma kod motora 4 pismena je to CR.
ked si budes pozerat nejake passatiky ta sa vzdy spytaj na kod motor a vies na com si.
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=102&t=17250" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“