Haldex - výtok oleje

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Pekli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 14.01.2009 17:34
Bydliště: kraj moravskoslezský

Haldex - výtok oleje

Příspěvek od Pekli »

Zdravím všechny na fóru. Pravdou je, že ti co s autem nemají potíže, tak nepíšou. To byl i můj případ - do včerejška. Máme Passat, najeto 33 000 km, zatím bez problémů a ještě v záruce. Když jsem včera ráno přišel k autu do garáže cítil jsem neobvyklý smrad jakoby nějakého oleje, tak jsem vyjel a podíval se na zem a tam byla světle nažloutlá olejová skvrna u levého zadního kola. Volal jsem proto VW servis zda s tím můžu dojet po vlastní ose – uvažoval jsem buď o Haldexu nebo o brzdovce. Auto jsem tedy předal do servisu a během dne jsem jezdil se starou (ale zřejmě nezničitelnou) Hondou Accord, rv 99. Okolo půl druhé odpoledne mi volali ze servisu, že auto prohlédli, provedli tlakovou zkoušku brzd až je vše v pořádku a pro auto si můžu přijet. Po mé námitce, kde se teda vzala ta skvrna řekli, že to bylo asi z jiného auta (stojím ve vlastní garáži a sám) a že je všechno OK a víceméně ať už je moc neotravuji. Hned jsem jel do servisu a řekl, že auto nepřevezmu dokud se sám nepodívám na auto na zvedáku nebo se někdo nepojede se mnou podívat do naší garáže. Již značně otrávený přejímací technik nakonec souhlasil – při pohledu na celou zamaštěnou levou zadní nápravnici a palivovou nádrž (i přes počáteční námitky že „to je mastnota ze soli a z cesty“) mi bylo dáno za pravdu, že něco teče. Auto si samozřejmě v servisu nechali a dostal jsem náhradní auto zdarma.
Vedoucí technik si byl ještě dnes ráno v naší garáži prohlédnout inkriminovanou mastnou skvrnu. Takže nakonec s ohledem na poměry, které panují ve značkových servisech ještě vcelku solidní přístup. Podle předběžných informací se bude zřejmě měnit celý Haldex..
Nechci domýšlet následky, kdybych se spokojil s ubezpečením servisu, že auto je bez chyby…
Ještě dodávám, že jsem o nic podvozkem neškrtl, nikdo mě neroztahoval, atd.

Uživatelský avatar
RSWRC
Závodník
Závodník
Příspěvky: 699
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Přerov & Starý Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Haldex - výtok oleje

Příspěvek od RSWRC »

Pokud máš auto v záruce máš duvod být nespokojen s opravou či s přístupem servisu :wink: jakej to byl prosím Tě servis a kde?

Pekli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 14.01.2009 17:34
Bydliště: kraj moravskoslezský

Re: Haldex - výtok oleje

Příspěvek od Pekli »

Heller Ostrava. Musím ale objektivně ocenit, že přiznali chybu a projevují snahu problém vyřešit.

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Haldex - výtok oleje

Příspěvek od Mára_VR6 »

Sice jsem ze sev. čech, ale kdyby jsi potřeboval protekci v Ostravě, tak tam někoho znám :wink: Kdyby jsi měl problémy, tak se ozvi :D
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Pekli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 14.01.2009 17:34
Bydliště: kraj moravskoslezský

Re: Haldex - výtok oleje

Příspěvek od Pekli »

Díky. Zatím se zdá, že mají snahu, ale nerad bych to zakřiknul...

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“