Brzdy-účinnost za vlhka

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Brzdy-účinnost za vlhka

Příspěvek od Mára_VR6 »

Allbacore píše:
Mára_VR6 píše:Kdyžtak nad tím přemýšlím..... Kdo jste jezdil zimu na elektronech?? Já jo, mám zimní sadu hliníků... A jak si tak uvědomuju, v létě jsem problém neměl..... Nebude to konstrukcí disků?
ja mam tiez elektrony na zimu...No neviem podla mna to nema ziaden suvis, este by by som povedal ze pri plechacoch by to mozno mohlo lepsie brzdit kedze nie su az tak otvorene, t.j. tazsie sa dostane dnu voda :idea: :roll:
Přesně tohle jsem měl na mysli :wink:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
passat14
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 330
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Nitra

Re: Brzdy-účinnost za vlhka

Příspěvek od passat14 »

tiez jazdim na origo elektronoch vw Adelaide a nemam problem s brzdenim,brzdi spolahlivo :velo:

pepanvok
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 02.01.2009 21:53
Bydliště: F-M

Re: Brzdy-účinnost za vlhka

Příspěvek od pepanvok »

já se připojuji k tomu horšímu, mám na zimu plech a nedobrzdil jsem 8O , sice plné osazení plus plný kufr, vlhká dálnice, tak kolem dvou stupnů a opravdu si nejsem vědom že by mi kopalo abs a to jsem na tom opravdu stál, dělaji mi ted garančku a první co znich vypadlo ..... kotouče,desky......zablokované vnitřní desky......tak ja zatim dávám vinu sobě a soli, protože převážně jezdím po dálnicích, a když dojedu tak nevalím hned na vapku :gey:

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Brzdy-účinnost za vlhka

Příspěvek od pásovec »

Nechapu,proc to tak blbe vymysleli a hlavne,proc s tim neco nedelaj? Vzdyt je to docela nebezpecny...
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Betlem
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 202
Registrován: 25.05.2008 22:52
Bydliště: Praha, Přerov nad Labem

Re: Brzdy-účinnost za vlhka

Příspěvek od Betlem »

Tak panové ja byl dneska v servisu na garančce při 90000Km 8O a mimo jiné mě vyměnili destičky a skrouhly kotouče tak vám dám hned vědět jestli je to lepší :wink:
P.S. servis v 90000 vyjde na pouhopouhých 18000 Kč 8O 8O no nekupte to :twisted:

Uživatelský avatar
jaros130287
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 238
Registrován: 05.08.2008 12:22
Bydliště: okres NO, SR

Re: Brzdy-účinnost za vlhka

Příspěvek od jaros130287 »

ja mám 3BG na elektrónoch a minule na dialnici mi tiež blbli brzdy. Stlačím a až po 3sek. sa dostavil účinok. v lete na druhých elektronoch som nič také nepocítil.
passat B5.5 12/2004, 1.9TDI 96kw/5q - chip na 174hp
Tiguan Allspace 2020, R-line - 140kw

Uživatelský avatar
fx99
Závodník
Závodník
Příspěvky: 513
Registrován: 02.05.2008 19:24
Bydliště: KLADNO

Re: Brzdy-účinnost za vlhka

Příspěvek od fx99 »

:mrgreen: tak ja plech a brzdi v poho :!: :!: :!:

Uživatelský avatar
BigMac
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy-účinnost za vlhka

Příspěvek od BigMac »

Betlem píše:Tak panové ja byl dneska v servisu na garančce při 90000Km 8O a mimo jiné mě vyměnili destičky a skrouhly kotouče tak vám dám hned vědět jestli je to lepší :wink:
P.S. servis v 90000 vyjde na pouhopouhých 18000 Kč 8O 8O no nekupte to :twisted:
Betleme, pochopil jsem správně, že ti v oficiálním servisu VW soustružili kotouče místo toho, aby je vyměnili kus za kus?
1998 Polo 1.9 D 47kW
2002 Golf 1.9 TDI 96kW
2004 Polo 1.2 47kW
2007 Passat 2.0 TDI 125kW
2012 Golf 1.2 TSI 77kW

Betlem
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 202
Registrován: 25.05.2008 22:52
Bydliště: Praha, Přerov nad Labem

Re: Brzdy-účinnost za vlhka

Příspěvek od Betlem »

BigMac píše:
Betlem píše:Tak panové ja byl dneska v servisu na garančce při 90000Km 8O a mimo jiné mě vyměnili destičky a skrouhly kotouče tak vám dám hned vědět jestli je to lepší :wink:
P.S. servis v 90000 vyjde na pouhopouhých 18000 Kč 8O 8O no nekupte to :twisted:
Betleme, pochopil jsem správně, že ti v oficiálním servisu VW soustružili kotouče místo toho, aby je vyměnili kus za kus?
Ano rozuměl si tomu správně normálně mě skrouhly kotouče

Uživatelský avatar
BigMac
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy-účinnost za vlhka

Příspěvek od BigMac »

Betlem píše:Ano rozuměl si tomu správně normálně mě skrouhly kotouče
A kde ti to dělali? Tohle slyším opravdu poprvé, že by si s tím někdo takhle hrál u VW. Ono totiž když to neuděláš na tom soustruhu dobře, tak tomu můžeš ještě víc uškodit. Když porušíš souosost, začnou kotouče házet a je to horší než kdyby se nové desky otiskly do podrápaných kotoučů. Možná ti ale jen uškrábli tu hranu po obvodu kotouče, ne?
1998 Polo 1.9 D 47kW
2002 Golf 1.9 TDI 96kW
2004 Polo 1.2 47kW
2007 Passat 2.0 TDI 125kW
2012 Golf 1.2 TSI 77kW

Betlem
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 202
Registrován: 25.05.2008 22:52
Bydliště: Praha, Přerov nad Labem

Re: Brzdy-účinnost za vlhka

Příspěvek od Betlem »

BigMac píše:
Betlem píše:Ano rozuměl si tomu správně normálně mě skrouhly kotouče
A kde ti to dělali? Tohle slyším opravdu poprvé, že by si s tím někdo takhle hrál u VW. Ono totiž když to neuděláš na tom soustruhu dobře, tak tomu můžeš ještě víc uškodit. Když porušíš souosost, začnou kotouče házet a je to horší než kdyby se nové desky otiskly do podrápaných kotoučů. Možná ti ale jen uškrábli tu hranu po obvodu kotouče, ne?
Dělali to u VW Tukas v Praze a bylo na nich vidět že sou skrouhlý celý za 1260 za pár ,za přední a zadní tedy celkem 2520 a prej je poprvý skrouhnou každýmu ,udajně to dělají často tak nevím no 8O

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Brzdy-účinnost za vlhka

Příspěvek od pásovec »

Tak aby te jen neskrouhli :-) :lol:
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

juventus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 75
Registrován: 15.02.2009 12:53

Re: Brzdy-účinnost za vlhka

Příspěvek od juventus »

Ahoj mne to neni vada ale je to silnicema unas,silnice jsou mastny a ten olej z vodou se dostane na kotouce a desky a je to jako kdyz namazete kotouce olejem nebrzdi to na kotouci se udela mastny film a ucinek je jinde nez cekate,zkuste kotouce obcas vzit nitrem nebo lihem a budete videt zmenu

Uživatelský avatar
pásovec
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5487
Registrován: 25.03.2008 20:26
Bydliště: Praha

Re: Brzdy-účinnost za vlhka

Příspěvek od pásovec »

Myslíš TNT? To bude teprve účinek! :mrgreen:
Dodo Juice,Microfiber Madness,Autoglym,Meguiars,Swissvax,Raceglaze,Carpro a další..
http://www.detailingclub.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek

Uživatelský avatar
newmann75
Pilot
Pilot
Příspěvky: 708
Registrován: 11.11.2008 10:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy-účinnost za vlhka

Příspěvek od newmann75 »

juventus píše:Ahoj mne to neni vada ale je to silnicema unas,silnice jsou mastny a ten olej z vodou se dostane na kotouce a desky a je to jako kdyz namazete kotouce olejem nebrzdi to na kotouci se udela mastny film a ucinek je jinde nez cekate,zkuste kotouce obcas vzit nitrem nebo lihem a budete videt zmenu

Chces snad rici,že se mastí brzdy jen na passatech ? :idea: :?:
CC 2014
1.4 TSI

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“