nejdou otevřít dveře-už jsem přišel na to proč.

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
cosby
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 24.02.2006 21:02

nejdou otevřít dveře-už jsem přišel na to proč.

Příspěvek od cosby »

Taky Vám nejdou otevřít dveře,nebo jen občas.dnes se mi to stalo,tak jsem se do toho pustil-jinak pěkná pakárna vyndat zámek,zlatá Octávka.
Musí se sundat tapec-to je v pohodě,potom vyhodit záslepku zámku,kliku,povolit zámek,plech stahovačky,vyhodit lišty okolo okna,protoře jdou dole ve dvečích přes zámek a tím pádem zámek nejde vytahnout,prostě pakárna.
Příčinou je slabá pružina v zámku.Bohužel už jsem neměl čas zámek rozdělat,protože potřebuji jezdit a na rovinu,netroufl jsem si ho rozdělat,jak jsem viděl kolik je tam pružinek a hejblátek.
Jen jsem to pročistil a zase to fachá,ale na jak dlouho,že?
Nicméně mám objednané zánovní zámky z jedné bouračky,tak jak bude čas,tak tam ten nový šoupnu a na ten starší se podívám,rozeberu a zkusím udělat foto,jak by se to dalo opravit.
Přílohy
DSC00285.JPG
DSC00287.JPG
DSC00288.JPG

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: nejdou otevřít dveře-už jsem přišel na to proč.

Příspěvek od Mára_VR6 »

Já ho na drzouna rozdělnej měl a upřímně říkám, že jsem pak už propadal panice, že to nesložím.... Jenže já ho rozdělal komplet. Docela mazec. Ale složil jsem ho, předtím jsem ho řádně promazal a v pohodě. Ještě jsem si teda opravil ty konektory ve dvěřích, ale to už jiná pohádka je :wink:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
cosby
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: nejdou otevřít dveře-už jsem přišel na to proč.

Příspěvek od cosby »

podle mě to promazat nestačí-tedy né na dlouho.Promazal a vyčistil jsem to taky a funguje to,ale evidentně je slabá pružina

Uživatelský avatar
fx99
Závodník
Závodník
Příspěvky: 513
Registrován: 02.05.2008 19:24
Bydliště: KLADNO

Re: nejdou otevřít dveře-už jsem přišel na to proč.

Příspěvek od fx99 »

:mrgreen: no kamo ja tam dal zamek funglač a stejne to vobcas nemaka,takze slaba pruzina ?no nevim 8O

Uživatelský avatar
cosby
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: nejdou otevřít dveře-už jsem přišel na to proč.

Příspěvek od cosby »

bude slabá.Když jsem zkoušel.ten mechanismus co to zavírá,tak se tedy špatně vracel a dost špatně.Evidentně slabá pružina.Když jsem vzal zámek z Octy tak ten šel těžce zaklapnout-tedy silná pružina a pokud je pružina slabá,máš malinko svěšené dveře tak se prostě ta zarážka neotevře.Možná by stačilo malinko poštelovat konzolu co je na karosérii do níž ten zámek zapadá,aby nekladla odpor-prostě to ustavit.To podle mě na 99% pomůže

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: nejdou otevřít dveře-už jsem přišel na to proč.

Příspěvek od Mára_VR6 »

Passaty mají všechny slabší pružinky v zámkách a celkově jinou konstrukci, než třeba jak říkáš ty, než Oct. Je to tzv "Systém Komfortního Zavírání", tzn. že s dveřma není třeba mlátit, ale stačí lehce dovřít a drží, to je celej fór.
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
cosby
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: nejdou otevřít dveře-už jsem přišel na to proč.

Příspěvek od cosby »

pokud se dveře svěsí a věř,že u passata se dveře svěšují tak se mlátit musí.Podle mě to s tou pružinkou nebude mít nic společného.Když jsou perfektně ustaveny dveře u OII taky nemusíš mlátit

Uživatelský avatar
cosby
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: nejdou otevřít dveře-už jsem přišel na to proč.

Příspěvek od cosby »

Dnes jsem ho kompletně rozebral.není to tak hrozné.Jak člověk příjde jak na to tak je to brnkačka.Pružinu jsem napružil,ale taky je to pro mě záhada.Možná to tou pružinou fakt nebude.podle mě asi něco s motorečkem nebo fakt už nevím.Jde o takový plastový jezdec,který pokud úplně nevyjede tak se neopře o mechanismus otevírání a prostě klikou se to neotevře.

Uživatelský avatar
cosby
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: nejdou otevřít dveře-už jsem přišel na to proč.

Příspěvek od cosby »

tady je foto.možná snad slabý motorek,který neotočí soukolím,nebo už nevím.
Přílohy
Z1.JPG
Z2.JPG

Uživatelský avatar
ricardo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 03.11.2008 12:18

Re: nejdou otevřít dveře-už jsem přišel na to proč.

Příspěvek od ricardo »

Mne sa to zda cele v style - ak sa da spravit nieco komplikovane, spravme to este viac komplikovane - reakcia v mojej hlave pri pohlade na obrazok :D

Uživatelský avatar
kvasky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 528
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chotěboř, Praha

Re: nejdou otevřít dveře-už jsem přišel na to proč.

Příspěvek od kvasky »

Tak to bude asi i moje příčina, odemknu dveře až při druhém zmáčknutí a nebo ze vnitř. :roll:

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“