info SEAT - WTCC Macau - Dvě stříbra pro SEAT

Moderátor: MareeqGTI

Odpovědět
Uživatelský avatar
TMiky
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 352
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

info SEAT - WTCC Macau - Dvě stříbra pro SEAT

Příspěvek od TMiky »

Praha, 19. listopadu 2007


WORLD TOURING CAR CHAMPIONSHIP 2007

Dvě stříbra pro SEAT
- Muller pro technickou závadu odstoupil z prvního místa v prvním závodě
- Nejrychlejší kola v závodech pro SEATy León TDI
- SEAT skončil v letošní sezoně na druhém místě v pořadí jezdců i v poháru konstruktérů


S velkými očekáváními přijel tým SEAT Sport bojovat do Macaa o posledním závodním víkendu letošní sezony šampionátu FIA World Touring Car Championship. Smůla, která se přilepila na paty nejlepšímu jezdci továrního týmu značky SEAT, ale nakonec připravila jezdce i španělskou značku o tituly.

V prvním závodě zaujal Yvan Muller vedoucí pozici hned po startu, když předjel Alaina Menua (Chevrolet) v první zatáčce městského okruhu. Muller si jel pro 10 mistrovských bodů. Všechno vypadalo skvěle až do předposledního kola. Problém v palivovém systému auta zastavil jezdce i naděje týmu bez jakéhokoliv varování.

Gabriele Tarquini setrvával po většinu závodu na čtvrté příčce za Farfusem, ale byl rychlejší než jezdec BMW, když ustavil nejrychlejší kolo závodu. Po odstoupení Mullera se z toho stal souboj o druhé místo. Dramatický souboj s kontaktem dvou vozů v lisabonské zatáčce znamenal konec pro Farfuse a první stupně vítězů pro Tarquiniho v Macau.

Jordi Gené skončil na výborném čtvrtém místě a Tiago Monteiro přispěl k tomu, že SEAT měl tři jezdce v cíli mezi prvními šesti.

Yvan Muller sledoval start druhého závodu z boxů, když týmoví mechanici ani přes veškerou snahu nedokázali vyřešit problém s palivovým systémem ve třicetiminutovém limitu mezi oběma závody. Titul mezi jezdci byl v tu chvíli pryč, ale existovala stále naděje na vítězství v poháru konstruktérů, a na tento cíl se soustředily všechny síly.

Prvních osm jezdců startovalo jako obvykle v opačném pořadí, což největšímu soupeři Mullera - Andymu Priaulxovi (BMW) – přiřadilo první místo na startu. Strkanice v první zatáčce vynesla Tarquiniho mimo trať a ten se pak připojil ke startovnímu poli na poslední pozici. Ani další rekordní čas na kolo nestačil na lepší než 14. místo v cíli.

Fantastický závod zajel Tiago Monteiro, pro něhož je sezona 2007 první ve WTCC. Tvrdý souboj s Thompsonem, jezdcem Alfy Romeo, skončil čtvrtým místem v cíli. Tom Coronel startující za SEAT Netherlands s podporou továrního týmu, skončil v prvním závodě na 15. příčce, ale ve druhém dojel na skvělém 5. místě, před dalším jezdcem SEATu Rickardem Rydellem.

Komentář členů týmu SEAT Sport po závodech
Yvan Muller (SEAT León TDI nº12): “Vedl jsem závod a s vědomím, že Andy Priaulx je na 11. místě a tudíž bez bodů a snažil jsem se zbytečně neriskovat. Pak ale auto bez varování zastavilo jeden a půl kola před cílem. Šlo o problém s palivovým systémem, který jsme před tím nikdy nezaznamenali. Před závody v Anderstorpu jsme si nepředstavovali, že v Macau budeme bojovat o titul, takže náš tým udělal s Leonem TDI fantastický kus práce. Když ztratíte titul kvůli tomu, že nejste dost rychlí, pak je vše OK, ale my jsme dost rychlí byli.”

Gabriele Tarquini (SEAT León nº 11): “Byla to opravdu dobrá sezona pro SEAT, ale v posledním závodě jsme se setkali s něčím, co se předtím nestalo – motor Yvanova SEATu se zastavil. Přijeli jsme do Macaa pro dva tituly, ale bohužel jsme oba ztratili, z čehož jsme pochopitelně zklamaní. Moje druhé místo v prvním závodě je mé první umístění na stupních vítězů v Macau, což je aspoň malá útěcha.”

Tiago Monteiro (SEAT León nº 18): “Byla to pro mne velmi pozitivní sezona. Závody World Touring Cars jsou pro mne novou zkušeností, jezdci i auta jsou velmi vyrovnaní, a tak jsem rád, že jsem vybojoval jedno pole position a tři stupně vítězů. Jsem potěšen čtvrtým místem v Macau, protože souboj s Jamesem Thompsonem byl opravdu tvrdý. Neměl jsem však dost rychlosti na to, abych jej předjel. Musím poděkovat všem v týmu, který pro mne připravil tak skvělou sezonu – mým mechanikům, inženýrům i vedení týmu.“

Jaime Puig, Ředitel SEAT Sport: “Ke konci sezony jsme byli s Leony TDI velmi konkurenceschopní a bojovali jsme o vítězství v každém závodě. Do Macaa jsme přijeli bojovat o dva tituly a na to bychom měli být hrdí. Byli jsme blízko k vítězství v poháru konstruktérů i v pořadí jezdců, ale pokud v životě nevíte, jak chutná prohra, nepoznáte ani chuť vítězství. Samozřejmě jsme velmi zklamáni, ale ve chvílích jako je tato musíte být silní. Máme fantastický tým, excelentní auto, nejlepší jezdce, a tak si musíme být jisti tím, že příště to dopadne lépe.“

;)
Přílohy
SEAT - WORLD TOURING CAR CHAMPIONSHIP 2007
SEAT - WORLD TOURING CAR CHAMPIONSHIP 2007
SEAT - WORLD TOURING CAR CHAMPIONSHIP 2007
SEAT - WORLD TOURING CAR CHAMPIONSHIP 2007
TMiky
------------------------------
Porsche Česká Republika s.r.o.
Záruky
Radlická 740/113d
158 00 Praha 5
http://www.porsche.co.cz
------------------------------

Odpovědět

Zpět na „SEAT“