DSG a motor tuning

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
TupiNo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: skoro v asii
Kontaktovat uživatele:

DSG a motor tuning

Příspěvek od TupiNo »

má někdo PRAKTICKÝ zkušenosti třeba s čipem na DSG v naftě atd... čet sem nějaký anligkcý vesměs špatný recenze, ale zajímá mě jestli tady s tím někdo jezdí...

moc se mi líbí projev DSG, ale určitě bych upravoval motor a pakliže by DSG nestačilo vzal bych manual

Uživatelský avatar
SakoVerife
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoveVeseli/ZdarnadSazavou/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: DSG a motor tuning

Příspěvek od SakoVerife »

TupiNo píše:má někdo PRAKTICKÝ zkušenosti třeba s čipem na DSG v naftě atd... čet sem nějaký anligkcý vesměs špatný recenze, ale zajímá mě jestli tady s tím někdo jezdí...

moc se mi líbí projev DSG, ale určitě bych upravoval motor a pakliže by DSG nestačilo vzal bych manual
kdyz mas manual tak uz nemas to razeni pod volantem ne? Nebo jo? :?:

Uživatelský avatar
Oakley
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1526
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: DSG a motor tuning

Příspěvek od Oakley »

SakoVerife píše:kdyz mas manual tak uz nemas to razeni pod volantem ne? Nebo jo? :?:
nemáš
2 tupino: tahle otázka bude zajímat asi víc lidí. Rozhodně by mě zajímala firma, která vůbec dokáže chipnout motor s DSG. Smaozřejmě, že DSG optimalizuje pro jinej výkon.
A4 Avant 3.0 TDI Sline

Uživatelský avatar
TupiNo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: skoro v asii
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TupiNo »

no právě!
osobně znám samý DSG sériovky tak proto zouším jestli tu nikdo není

Uživatelský avatar
čapik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2414
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čapik »

kamaráde, na tuhle otázku jsem se ptal v nejrenomovanějších firmách zabývajících se chiptuningem a úpravou motorů. Jejich některé odpovědi mě hodně překvapily!! Třeba nikdy bych už auto nesvěřil do rukou BIT poweru jejich odpověď typu, nahrajem to tam, a DSG si na to zvykne, mě příliš nepřesvědčila... :roll: Musí se totiž optimalizovat data i v jednotce pro DSG, to u nás umí CIMBU ale pouze na své centrále (mám dojem Mladá Boleslav) - takže doporučuji Ti na http://www.cimbu.cz" target="_blank najít kontakt a zavolat jim.

Ještě taková technická, obyč DSG by bez problémů měla zvládnout 350NM, ale po otimalizaci dat v DSG tam někteří maj i přes 400NM

Pokud umíš anglicky nebo německy tak se na toto zeptej na nějakém VW německém foru, určitě tam s tím budou mít větší zkušenosti.... zkus to třeba na http://www.golf5gti.com" target="_blank, je to sice o GTI, ale co jsem koukal tak chip na DSG tam má hodně lidí...
My fast doesn´t like hondas * * * * *

Uživatelský avatar
SakoVerife
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoveVeseli/ZdarnadSazavou/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SakoVerife »

no ja nevim, Cimbu dela ty zapraseny prechipovaci jednotky (si nemuzu honem vzpomenout na jmeno, krabicka ktera prida X koni navic) . U tech bych si nic nenechal delat teda.

Je otazka casu nez to bude delat napriklad Reescha a to bych si radsi pockal na nej. Vyslo by to levneji a urcite by to i optimalizoval primo pro vas motor.
Coz Cimba nedela protoze maji jeden druh softu a jen prehazujou ridici jednotky upraveny, a jeste k tomu zality v silikonu.

Moje zkusenosti vychazeji z netu kde si na to hodn elidi stezuje, nejenom ze to je zality ale taky na to ze nekomu ten prechip nesedne a pak to nejede, huli jako svina atd...

Uživatelský avatar
čapik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2414
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čapik »

no já bych ale nepřidával žádnou krabičku, prostě by mi naměřili různé hodnoty a pak by na jejich základech optimalizovali řj. tzv. chiptuning

Co já vím, tak tyhle krabičky nabízí BITpower, sám jsem s nimi o nich mluvil...

:wink:
My fast doesn´t like hondas * * * * *

Uživatelský avatar
SakoVerife
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoveVeseli/ZdarnadSazavou/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SakoVerife »

i Cimba prave. Pokud optimalizuji primo tvoji RJ podle tveho motoru tak v tom pripade oK. Ale stejne to bude predrazeny jako krava. :wink:
Navic bych radsi pockal az se to trosku rozjede, kdovi co s tim tedka delaji :wink: myslim prechip RJ a DSG, zezacatku bych mel strach.

Ale jestli si to nechas udelat tak dej vedet rad se prijdu kouknout, projet :lol:

Uživatelský avatar
čapik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2414
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čapik »

ale já o tom zatím neuvažuji, ale Tupino se ptal, tak se mu snažím odpovědět, kde by získal víc informací.....

když chceš něco kvalitního tak si za to holt připlatíš, jinak jak jsem psal, v německu s tím sviští už hodně VWček, a no problem......

myslím že se diskuze zvrácí někam kam ani autor otázky nechtěl.....
My fast doesn´t like hondas * * * * *

Uživatelský avatar
čapik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2414
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čapik »

každopádně, Tupino, zavolej na to CIMBU, daj ti o tom více info....
My fast doesn´t like hondas * * * * *

Uživatelský avatar
concorde
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec

Příspěvek od concorde »

já nevím, mi těch 250 koníků na zabití bohatě stačí, takže o čipu neuvažuji - a včera jsem tak tak ubrzdil 80 když jsem zahlédl auto s radarem 8) je to těžký boj.....

v táborovém hodnocení jsem zatím nedostal žádný bod, a to je co říct :wink:
fau-vé je nejlepší, ostatní je hadr...

Uživatelský avatar
TupiNo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: skoro v asii
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TupiNo »

já sem se ptal firmy od který mám věci na čtverkový GTI a ti mají i skoro 300koňovou variantu v 5ce DSG, upravují i DSG, ale je to usa, pobočka v německu, cenovka okolo 25tis + - indiduální doladění

je to ale skoro dva měsíce starý info, nebyl sem tu chvíli a vypadl z novinek
Martin IV. píše:kamaráde, na tuhle otázku jsem se ptal v nejrenomovanějších firmách zabývajících se chiptuningem a úpravou motorů. Jejich některé odpovědi mě hodně překvapily!! Třeba nikdy bych už auto nesvěřil do rukou BIT poweru jejich odpověď typu, nahrajem to tam, a DSG si na to zvykne, mě příliš nepřesvědčila... :roll: Musí se totiž optimalizovat data i v jednotce pro DSG, to u nás umí CIMBU ale pouze na své centrále (mám dojem Mladá Boleslav) - takže doporučuji Ti na http://www.cimbu.cz" target="_blank najít kontakt a zavolat jim.

Ještě taková technická, obyč DSG by bez problémů měla zvládnout 350NM, ale po otimalizaci dat v DSG tam někteří maj i přes 400NM

Pokud umíš anglicky nebo německy tak se na toto zeptej na nějakém VW německém foru, určitě tam s tím budou mít větší zkušenosti.... zkus to třeba na http://www.golf5gti.com" target="_blank, je to sice o GTI, ale co jsem koukal tak chip na DSG tam má hodně lidí...

Uživatelský avatar
TupiNo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: skoro v asii
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TupiNo »

Martin IV. píše:no já bych ale nepřidával žádnou krabičku, prostě by mi naměřili různé hodnoty a pak by na jejich základech optimalizovali řj. tzv. chiptuning

Co já vím, tak tyhle krabičky nabízí BITpower, sám jsem s nimi o nich mluvil...

:wink:
s BP a CIMBU (s cimbu skoro dva roky starý a prý se zlepšili) mám osobní naftový zkušnosti a to ŠPATNÝ

Uživatelský avatar
TupiNo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: skoro v asii
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TupiNo »

SakoVerife píše:i Cimba prave. Pokud optimalizuji primo tvoji RJ podle tveho motoru tak v tom pripade oK. Ale stejne to bude predrazeny jako krava. :wink:
Navic bych radsi pockal az se to trosku rozjede, kdovi co s tim tedka delaji :wink: myslim prechip RJ a DSG, zezacatku bych mel strach.

Ale jestli si to nechas udelat tak dej vedet rad se prijdu kouknout, projet :lol:
to je pěkný, ale hledal sem nějakou osobu, co s tím tady jezdí, a sem velmi překvapen že se zatím žádná neozvala :(

Uživatelský avatar
SakoVerife
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoveVeseli/ZdarnadSazavou/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SakoVerife »

TupiNo píše:
SakoVerife píše:i Cimba prave. Pokud optimalizuji primo tvoji RJ podle tveho motoru tak v tom pripade oK. Ale stejne to bude predrazeny jako krava. :wink:
Navic bych radsi pockal az se to trosku rozjede, kdovi co s tim tedka delaji :wink: myslim prechip RJ a DSG, zezacatku bych mel strach.

Ale jestli si to nechas udelat tak dej vedet rad se prijdu kouknout, projet :lol:
to je pěkný, ale hledal sem nějakou osobu, co s tím tady jezdí, a sem velmi překvapen že se zatím žádná neozvala :(
Kolik lidi kteri delaji prechip si muze dovolit 5golfa? Kolik z nich kdyz uz si ho dovoli tak ho plati v hotovosti?(vetsina to ma pre elasingovku, tudiz auto neni tve, zaruka atd..) Kdyz uz ho maji v hotovosti tak kolik lidi si dovoli do takoveho auta narvat chip kterej je drahej jako prase a nikdo zatim nevi co ty auta na to :wink:

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“