DSG a motor tuning

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Uživatelský avatar
TupiNo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: skoro v asii
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TupiNo »

SakoVerife píše:
TupiNo píše: to je pěkný, ale hledal sem nějakou osobu, co s tím tady jezdí, a sem velmi překvapen že se zatím žádná neozvala :(
Kolik lidi kteri delaji prechip si muze dovolit 5golfa? Kolik z nich kdyz uz si ho dovoli tak ho plati v hotovosti?(vetsina to ma pre elasingovku, tudiz auto neni tve, zaruka atd..) Kdyz uz ho maji v hotovosti tak kolik lidi si dovoli do takoveho auta narvat chip kterej je drahej jako prase a nikdo zatim nevi co ty auta na to :wink:
ikdyž to bude znít všelijak, nevěřím že tu sou jen sériový 5tky DSG :!: jestli někoho vyškrábu jinde tak dám echo

kokyn
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 423
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od kokyn »

zkus se zaptat v KR-tuningu v hodkovičkách, maj tam GV GTI DSG a snad už jí maj i chiplou, chuďas by to mohl vědět

Uživatelský avatar
čapik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2414
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čapik »

TupiNo píše:já sem se ptal firmy od který mám věci na čtverkový GTI a ti mají i skoro 300koňovou variantu v 5ce DSG, upravují i DSG, ale je to usa, pobočka v německu, cenovka okolo 25tis + - indiduální doladění

je to ale skoro dva měsíce starý info, nebyl sem tu chvíli a vypadl z novinek
kámo ale 25000 mi nepřijde zas tak moc, za profi seřízení + odladění DSG...
My fast doesn´t like hondas * * * * *

Uživatelský avatar
TupiNo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: skoro v asii
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TupiNo »

Martin IV. píše:
TupiNo píše:já sem se ptal firmy od který mám věci na čtverkový GTI a ti mají i skoro 300koňovou variantu v 5ce DSG, upravují i DSG, ale je to usa, pobočka v německu, cenovka okolo 25tis + - indiduální doladění

je to ale skoro dva měsíce starý info, nebyl sem tu chvíli a vypadl z novinek
kámo ale 25000 mi nepřijde zas tak moc, za profi seřízení + odladění DSG...
tak sem z5 v čr
mluvil sem s nima, do 1500euro se vejde kompletní ladění, jestli je to drahý nebo levný nechám na každým, problém třeba u TDI DSG je životnost, nedávaj přes 400Nm, garantovaný DSG je prý 350Nm, ale to sem zatím vždy jen slyšel od lidí

každopádně osobně sem nahlodán velmi :lol:

Uživatelský avatar
-Jakub-
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3986
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Těrlicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -Jakub- »

SakoVerife píše:
TupiNo píše: to je pěkný, ale hledal sem nějakou osobu, co s tím tady jezdí, a sem velmi překvapen že se zatím žádná neozvala :(
Kolik lidi kteri delaji prechip si muze dovolit 5golfa? Kolik z nich kdyz uz si ho dovoli tak ho plati v hotovosti?(vetsina to ma pre elasingovku, tudiz auto neni tve, zaruka atd..) Kdyz uz ho maji v hotovosti tak kolik lidi si dovoli do takoveho auta narvat chip kterej je drahej jako prase a nikdo zatim nevi co ty auta na to :wink:
tak treba Ja mam 1,9GTI a uz me stvalo jak chteji silene penize jenm za to, ze tam mas jinou ridici jednotku. Tak jsem chtel tu nejslabsi verzi TDI a nechal jsem tam dat chip hned po tom, co jsem na tom zakladnim provedeni 66Kw najel 5tis. km (jsem si rikal, ze ho prvne "zajedu") a po dani chipu a diagnostice to ukazalo primo v servise VW 103Kw :D

Uživatelský avatar
Oakley
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1526
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oakley »

-Jakub- píše:po dani chipu a diagnostice to ukazalo primo v servise VW 103Kw :D
Jen chipem? Trochu moc ne?
A4 Avant 3.0 TDI Sline

Uživatelský avatar
-Jakub-
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3986
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Těrlicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -Jakub- »

taky jsem si rikal, ze mu neverim. Ale oni to pichnuli na nejakou diagnostiku (ted nevim, nejmenuje se to VAG?) a tam to ukazalo 103Kw.
Ja jsem do chipu sel s tim, ze bych s toho chtel tech 77Kw. Nechtel bych odrovnat motor nebo spojku. Ale borec rikal, ze to ma vlastne motor 77Kw a i vsechno ostatni a je to ubrane jenom na ridice jednotce na tech 66Kw.
Ja jsem totiz nechtel ten univerzalni chiptuning co prijedes a za 10min. jedes domu. Byla to akce na 2 dny. Prvni den jsem tam prijel a stahli si data z jednotky a den na tom kutil (priplatil jsem si za rychlost jel jsem den na to jel do Chorvatska). Dalsi den jsem prijel do servisu. Tak hodinku tam neco kontroloval na motoru, ze pry kdyz je to nove neznamena, ze to je ve 100% stavu. Ta ktam nahral ten upraveny soft a projizdeli jsme to hodinu. Ja ridil a on sedel vedle me s notasem na kline a kabelem vedoucim nekam pod volant. porat tam neco upravoval na polivoe mape. Pak byl navrat do servisu a na diagnostice ukazalo 103Kw. Nejprve jsem protestoval ze tolik nechci, ale pak jsem se nechal ukecat :)

Uživatelský avatar
SakoVerife
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: NoveVeseli/ZdarnadSazavou/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SakoVerife »

dneska jsem posledni den v praci tak se trosku nudim a procitam starsi veci :wink:

Nejsem teda odbornik ale podle me ti vag neukaze v zadnem pripade skutecny vykon auta. To ti zajisti pouze brzda.
Vubec bych se nedivil kdyby se dalo nejak udelat aby vag ukazoval treba 150kw, pokud se pletu tak me nekdo opravte.


vcera jsem videl kounecne tuarega nazivo a cumel jsem ze to je fakt strojovna, nejvic me prekvapil ten barevnej maxidot :wink: fakt kraaasa.
Nevite jestli se da precipnout ten 10ti valcovej tuareg? :wink:

Uživatelský avatar
Tomsom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Tomsom »

To s tím Vagem je samozřejmě blbost.Asi Jakuba pěkně voblbnul.

Uživatelský avatar
-Jakub-
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3986
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Těrlicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -Jakub- »

taky jsem si rikal, ze je to trochu moc sci-fi

Octavius84
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 23.08.2010 11:09

Re: DSG a motor tuning

Příspěvek od Octavius84 »

Ahoj kluci, dovolte mi ať oživím toto téma:
sháním GTI, raději bych manuál, ale je jich po čertech málo, a tak už jsem začal koukat i po DSG, a tak bych se rád zeptak jak je na tom DSG po úpravě chipem? Máte někdo nějakou zkušenost? A od jakého úpravce?
Díky
Mk. V GTI

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: DSG a motor tuning

Příspěvek od swenak »

Nemám zkušenosti, ale dost jsem zjisťoval, dokonce jsem už byl dohodnut, ale termín nedopadnul a pak jsem to s financemi přehnal a odsunul kvůli jiným prioritám :-) Ale důležité je, že krouťák nesmí jít přes 350Nm, což je v seriovce maximum pro DSG. Někde jsem se dočetl, že se upravuje i RJ pro DSG, ale to v ČR nikdo nedělá, údajně se RJ pro DSG resetne a sama se adaptuje, v zahraničí ale umí upravovat i RJ (třeba v UK) pro DSG. Zkus nick chiptuner, je u Prahy a docela ho všichní chválí.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

fobo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 09.02.2010 22:26

Re: DSG a motor tuning

Příspěvek od fobo »

swenak píše:Nemám zkušenosti, ale dost jsem zjisťoval, dokonce jsem už byl dohodnut, ale termín nedopadnul a pak jsem to s financemi přehnal a odsunul kvůli jiným prioritám :-) Ale důležité je, že krouťák nesmí jít přes 350Nm, což je v seriovce maximum pro DSG. Někde jsem se dočetl, že se upravuje i RJ pro DSG, ale to v ČR nikdo nedělá, údajně se RJ pro DSG resetne a sama se adaptuje, v zahraničí ale umí upravovat i RJ (třeba v UK) pro DSG. Zkus nick chiptuner, je u Prahy a docela ho všichní chválí.
Ano, taky mi bylo řečeno, že se musí přeprogramovat i DSG. Prý to umí i u nás, zvážím příští rok, ale řekl bych, že věděli, o čem mluví.

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: DSG a motor tuning

Příspěvek od swenak »

Kdo to řekl a kdo to dělá?
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: DSG a motor tuning

Příspěvek od swenak »

Pročítam stariny, tak DSG a zvednutí není problém, cca 177kW a kolem 370Nm s KN vložkou, bez ní počítám kolem 350Nm. 380Nm je dle všeho omezovač momentu. DSG se nijak neprogramovala.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“