1.4TSi 90kW divné zvuky

1.4, 1.6, 1.8....

Moderátoři: čapik, -Jakub-

Odpovědět
rezis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 04.02.2009 22:40

1.4TSi 90kW divné zvuky

Příspěvek od rezis »

Zdravím všechny. Snad mi někdoo z Vás poradí.
U tohoto motoru se někdy po startu ozve z pod kapoty takovy divný zvuk jakoby se něco hodně rychle točilo. Nejdříve jsem myslel že jsou to větráky na sahaře. Po zkouknutí to vypadá na zvuk turba. Píše při tom spotřebu 5l/h a asi po 20sekundách to stichne a jede normálně.
nevíte co to může být? A proč to dělá?
A ješte jeden zvuk. U studeného motoru je to jako klapot kompresoru který, ale nemám. Něco jakoby vstrikovač nebo něco. Je to závislé na otáčkách a když dám nohu z plynu tak zvuk ztichne. Mám podezdření na tu mechanickou pumpu nebo co to je. Bohužel nemám nikoho v okolí s kým bych mohl porovnávat.
Nějaký výpadek výkonu,nebo změnu spotřeby jsem nopostřehl. Tedy možná pozoruji mírnou díru než se vzpamatuje okolo 2,5tis otáček. Spíš tam ale není a ja jen pozoruji kraviny :roll:
Jinak jedná se o motor který má najeto 12tis km. Nevytáčím jej studený, a pokud už jedu ostřeji nechám ho před vypnutím chvilku na volnoběh. Takže s čistým svědomím mohu říct. Chovám se k němu slušně.
Díky za jakékoli připomínky.

Uživatelský avatar
1Ital1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 26.01.2009 04:25
Bydliště: RakoVWník
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.4TSi 90kW divné zvuky

Příspěvek od 1Ital1 »

Ahoj....mám ten samí motor a stejný počet km...nic takového nepozoruji, ale pokud jsem nastartoval, tak jsem slyšel jak se něco protáčí...byl to xenon...v servisu ho vyměnili a je to v poho

rezis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 04.02.2009 22:40

Re: 1.4TSi 90kW divné zvuky

Příspěvek od rezis »

Schválně zkusím ty zvuky nahrát. Trochu jsem to sledoval. A ten klapot vypada že vydává to čerpadlo. Nějak to v něm chrastí.
Nemáte někdo obrázek co je uvnitř?

Uživatelský avatar
1Ital1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 26.01.2009 04:25
Bydliště: RakoVWník
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.4TSi 90kW divné zvuky

Příspěvek od 1Ital1 »

[quote="rezis"]Zdravím všechny. Snad mi někdoo z Vás poradí.
U tohoto motoru se někdy po startu ozve z pod kapoty takovy divný zvuk jakoby se něco hodně rychle točilo. Nejdříve jsem myslel že jsou to větráky na sahaře. Po zkouknutí to vypadá na zvuk turba. Píše při tom spotřebu 5l/h a asi po 20sekundách to stichne a jede normálně.
nevíte co to může být? A proč to dělá?

Ještě mě napadlo, že by to mohl být sitič

rezis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 04.02.2009 22:40

Re: 1.4TSi 90kW divné zvuky

Příspěvek od rezis »

Jo to jsem si taky poprvé myslel. Jenže není to pravidelné a v zimě v mrazech to nedělal :(

rezis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 04.02.2009 22:40

Re: 1.4TSi 90kW divné zvuky

Příspěvek od rezis »

Tady je studený start. Teplota venku cca 20C bez jakehokoli plynu.
http://www.youtube.com/watch?v=hdawdbvM ... annel_page" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
1Ital1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 26.01.2009 04:25
Bydliště: RakoVWník
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.4TSi 90kW divné zvuky

Příspěvek od 1Ital1 »

Už se mi to stalo taky :D , ale řekl bych, že je to asi ten sitič...osobně bych v tom problém asi nehledal...alespoň doufám :roll:

rezis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 04.02.2009 22:40

Re: 1.4TSi 90kW divné zvuky

Příspěvek od rezis »

Ha a už je to tady. Výkonová díra mezi 2,5 -3tis. Prostě tam doleze pak se nic neděje a zase jede. Na dvojku i trojku to je jako bych dal nohu na chvíli z plynu. A náhodné výpadky v celém spektru. Jedu šlápnu po plynu a jako bych jel ve škodovce prostě pomalu zrychluje. To se stává nepravidelně někdy zatáhne normálně. Takže zítra volám do servisu. Jsem zvědav. Poslechem ten klapot jde fakt z toho vysokotlakého čerpadla. :(

Uživatelský avatar
1Ital1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 26.01.2009 04:25
Bydliště: RakoVWník
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.4TSi 90kW divné zvuky

Příspěvek od 1Ital1 »

dej pak vědět....

rezis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 04.02.2009 22:40

Re: 1.4TSi 90kW divné zvuky

Příspěvek od rezis »

Tak prý nějaký regulační ventil. Zdí se mi jakoby se nejen ztratila díra, ale celé to obživlo a snáze lezlo do otáček. Zvuky za studena prý nemám řešit že ttlaky má Ok a prostě mám moc citlivé ucho.
Jinak asi tam brzy skončím znova. Jakmile se sepne klima tak něco zarachotí a to docela stylem železo o železo.

Mad_Man
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 17.10.2008 15:41
Bydliště: BA - okolie

Re: 1.4TSi 90kW divné zvuky

Příspěvek od Mad_Man »

tie zvuky za studena je normal.

trva to niekedy dlho, niekedy kratsie, a cele to je koli plne otvorenej klapke a chudobnej zmesy za ucelom zohriatia katalizatora.
Do or Do Not, the're is no try

Uživatelský avatar
1Ital1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 26.01.2009 04:25
Bydliště: RakoVWník
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.4TSi 90kW divné zvuky

Příspěvek od 1Ital1 »

Mad_Man píše:tie zvuky za studena je normal.

trva to niekedy dlho, niekedy kratsie, a cele to je koli plne otvorenej klapke a chudobnej zmesy za ucelom zohriatia katalizatora.

díky za info :mail:

rezis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 04.02.2009 22:40

Re: 1.4TSi 90kW divné zvuky

Příspěvek od rezis »

Ale proč to třeba i v to zimě dělal jen jednou za čas a teď to dělá téměř pokaždé když stojí víc než cca 5 hodin?

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“